Судове рішення #16512174


Справа №22-ц-1292/11 Головуючий у суді у 1 інстанції - Куцан

Категорія - 5 Суддя-доповідач - Семеній


                              

УХВАЛА

05 липня 2011 року                                                                                                     м.Суми

Колегія суддів з розгляду справ цивільного судочинства Апеляційного суду Сумської області в складі:

головуючого-судді -  Семеній Л. І.,

суддів -  Криворотенка  В. І.,  Маслова  В. О.,

за участю секретаря - Кияненко Н.М.,

        

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні апеляційного суду заяву ОСОБА_1 про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення Буринського районного суду Сумської області від 16 травня 2011 року

у справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1

про встановлення факту що має юридичне значення та виділ частки з майна, що перебуває у спільній сумісній власності,

ВСТАНОВИЛА:

Рішенням Буринського районного суду Сумської області від 16 травня 2011 року позов ОСОБА_2 задоволено.

Встановлено факт проживання однією сім’єю ОСОБА_2 та ОСОБА_1 без реєстрації шлюбу з 30 вересня 2004 року по 01 липня 2008 року за адресою АДРЕСА_1.

Виділено ОСОБА_2 із спільної сумісної власності гараж – за планом літера «Д», розташований в АДРЕСА_1, визнано за нею право власності на нього.

Виділено ОСОБА_1 із спільної сумісної власності сарай – за планом літера «Г», розташований в АДРЕСА_1, визнано за ним право власності на нього.

Вирішено питання судових витрат.

31 травня 2011 року ОСОБА_1 подав заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження вказаного рішення суду, яку обґрунтовує тим, що він неодноразово звертався до суду з проханням видати йому повне рішення, проте отримав його лише 27 травня 2011 року.

Вислухавши доповідь судді-доповідача, пояснення ОСОБА_1, який підтримав заяву з мотивів в ній викладених, дослідивши матеріали цивільної справи, колегія суддів вважає, що заява про поновлення строку апеляційного оскарження задоволенню не підлягає.

Відповідно до ч.1, ч.3 ст. 294 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення. Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, установлених цією статтею, залишається без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

З матеріалів справи вбачається, що 16 травня 2011 року було проголошено вступну та резолютивну частини рішення у присутності заявника, повний текст якого виготовлений 20 травня 2011 року.  

З довідкового листа до справи вбачається, що ОСОБА_1 отримав копію повного рішення 27 травня 2011 року.

Апеляційну скаргу ним подано 31 травня 2011 року, що підтверджується штампом вхідної кореспонденції апеляційного суду №8266, тобто поза межами апеляційного оскарження.

Доводи заявника про неодноразове звернення до суду з вимогою видати йому копію повного рішення доказами не підтверджені. Інші суттєві обставини, які б перешкоджали вчасно подати апеляційну скаргу, заявником також не наведені.

З урахуванням викладеного, колегія суддів не вбачає підстав для поновлення заявнику процесуального строку, а тому в задоволенні заяви слід відмовити, а апеляційну скаргу залишити без розгляду.

Керуючись ст.ст. 72, 73, ч.3 ст.294 ЦПК України, колегія

УХВАЛИЛА:

Заяву ОСОБА_1 про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення Буринського районного суду Сумської області від 16 травня 2011 року відхилити.

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на вказане рішення залишити без розгляду.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили.


Головуючий -

Судді -



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація