Судове рішення #1651327

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                       

                                                                                          Справа № 2-152/08       

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

 

     14 січня 2008 року                                                          м. Вінниця                                           

 

     Староміський районний суд м. Вінниці

     в складі головуючої судді Денишенко Т.О.,

     при секретарі Пащенко К.І.,

з участю позивачки ОСОБА_1, відповідача ОСОБА_2, розгля-нувши у відкритому попередньому судовому засіданні в м. Вінниці, в приміщенні суду, в залі судових засідань № 5 цивільну справу № 2-152/ 08 за позовом

                                                           ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання трьох неповнолітніх дітей,

 

В С Т А Н О В И В:

 

     03 січня 2008 року ОСОБА_1  звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання трьох неповноліт-ніх дітей. Мотивує вимоги тим, що відповідач добровільно не надає їй належну матеріальну допомогу на утримання дітей. Коштів на їх забез-печення позивачці не вистачає, тому вона вимушена звернутися до суду з цією вимогою. 

     В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 позов підтримала пов- ністю, вимагає стягнення коштів з моменту звернення в суд з даним по-зовом. Позивачка просить стягнути з відповідача на свою користь алі-менти на утримання дітей в розмірі 1/2 частини всіх видів заробітку від-повідача до їх повноліття, задоволивши заявлений позов.

     Відповідач ОСОБА_2 позов визнав. Не заперечує проти стягнен-ня з нього аліментів в розмірі 1/2 частини усіх видів його заробітку.

     Оскільки  відповідач  визнав позов і такі дії відповідача не суперечать закону, не порушують прав, свобод чи інтересів інших осіб, суд вважає можливим розглянути справу по суті і ухвалити рішення у попередньо-му судовому засіданні, відповідно до положень ст. ст. 130, 174 ЦПК Ук-раїни.

     Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали цивільної спра-ви № 2-152/08, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволен-ню.

     Судом встановлено, що сторони перебувають у шлюбі, який 16.09. 1990 року було зареєстровано ( свідоцтво про укладення шлюбу НОМЕР_1 від 16.09.1990 року, а. с. 2 ) у міському відділі ЗАГС м. Вінниці. Згідно копій свідоцтв про народження НОМЕР_2 від 01.06.1991 року, НОМЕР_3 від 20.02.1998 року, НОМЕР_4 від 15.12.2000 року сторони у справі мають трьох неповнолітніх дітей: синів ОСОБА_3, ОСОБА_4 та доньку ОСОБА_5, відповідно ІНФОРМАЦІЯ_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 та ІНФОРМАЦІЯ_3 ( а. с. 3-5 ).

     Відповідно з довідкою голови квартального комітету/комітету мікро-району Малі Хутори-Центр. від 04.12.2007 року № 984 сім'я ОСОБА_1 складається з неї самої, трьох дітей, чоловіка - відповідача у справі та діда з бабою. Діти проживають разом з матір'ю - позивачкою у справі, перебувають на її утриманні ( а. с. 6 ).

     Згідно ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утриму-вати своїх неповнолітніх дітей. Статтею 181 Сімейного Кодексу України визначено, що за  рішенням  суду кошти на утримання дітей ( аліменти ) присуджуються у частці від доходу їх матері, батька і ( або ) у твердій грошовій сумі. Відповідно ст. 183 Сімейного Кодексу України частка за-робітку ( доходу ) батька, що буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.

     Враховуючи матеріальний стан відповідача, те, що він в даний час  працює, фізично здоровий, має систематичний заробіток, а також те, що діти в основному знаходяться на повному утриманні позивачки, яка по-требує значних коштів на утримання трьох неповнолітніх дітей, суд вва-жає за можливе визначити розмір аліментів, що підлягають стягненню, у частині від всіх доходів відповідача.

     Аліменти підлягають стягненню з дня пред'явлення позову, тобто з 03.01.2008 року. У відповідності до п.1. ч.1 ст. 367 ЦПК України рішен-ня в частині стягнення з відповідача на користь позивачки суми платежу ( аліментів ) за один місяць підлягає негайному виконанню. На виконан-ня положень ст.ст. 81, 88 ЦПК України з відповідача підлягають стяг-ненню витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи та судовий збір на користь держави.

     На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 180, 181, 182, 191 Сімей-ного кодексу України,  ст.ст. 5, 8, 10, 57, 60, 88, 209, 212-215, 367 ч.1 п.1  ЦПК України, суд  -

 

В И Р І Ш И В:

 

     Позов звдоволити.

     Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, уродженця с. Сестринівка, Козятинського району Вінниць- кої області, українця, громадянина України, працюючого водієм у при-ватному підприємстві «Барлінек-Інвест-Україна», розташованому в м. Вінниці, тупик Чехова, 7-А, проживаючого в м. Вінниці, АДРЕСА_1, аліменти на користь ОСОБА_1 на ут-римання трьох неповнолітніх дітей: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_4, 1ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3, аліменти в розмірі 1/2 частини всіх видів заробітку (доходів), але не менше 30% прожиткового мінімуму для кожної дитини відповідного віку щомісячно, починаючи з 03.01.2008 року до досягнен-ня старшою дитиною повноліття.

     Стягнути з ОСОБА_2 державне мито на ко

ристь держави в сумі 51,00 гривні ( п'ятдесят одна гривня 00 коп. ), ви-трати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи в сумі 07,50 гривень ( сім гривень 50 коп. ). 

     Рішення в частині стягнення суми аліментів на користь позивачки ОСОБА_1 за один місяць допустити до негайного виконання.

     Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом десяти днів з моменту його проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів з дня подачі заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до апеляційного суду Вінницької області через Староміський районний суд м. Вінниці.

 

 

                     Суддя :

 

 

 

 

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація