Справа №2-а-78 /08
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07.02.2008року Печерський районний суд м.Києва в складі:
Головуючої - судді Супрун Г.Б.
при секретарі- Демченко Т.І.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Києві адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Печерської районної у м. Києві державної адміністрації, ТОВ «Житловисотбуд» про визнання такими, що відбулися з порушенням вимог чинного законодавства України громадських обговорень та скасування протоколу громадського обговорення,-
Встановив:
Позивач звернувся до суду з даним позовом, в якому просить визнати такими, що проведені з порушенням вимог чинного законодавства України, громадські обговорення проекту будівництва житлово-адміністративного комплексу з вбудованими та прибудованими приміщеннями громадського і торговельного призначення, з об'єктами соціальної сфери та надземним та підземним паркінгом за адресою: м. Київ, вул. Щорса, 30 у Печерському районі м. Києва, проведені 20.12.2007р., та скасувати протокол цього громадського обговорення,затвердженого Печерською районною у м. Києві державною адміністрацією 21.12.2007р. Свої позовні вимоги обґрунтовує тим, що під час проведення громадського обговорення, оформленого протоколом громадського обговорення зазначеного проекту будівництва були порушені вимоги Закону України «Про планування і забудову територій», рішення Київради № 438/3014 від 16.06.2005р. «Про порядок громадського обговорення містобудівної документації в місті Києві», № 439/3015 від 16.06.2005р. «Про врахування громадських інтересів та захист прав громадян при проведенні містобудівної діяльності в місті Києві». Також під час проведення громадського обговорення не було забезпечено належне інформування населення про функціональне призначення та основні техніко-економічні показники об'єкта будівництва, мешканцям мікрорайону не надавалися ні проекти будівництва, ні генеральний план забудови земельної ділянки, ні схеми фасадів будинку, ні дозвільна документація щодо відведення земельної ділянки.
Позивач також зазначає, що всупереч положенням п. 1.1 Рішення Київради № 438/3014 від 16.06.2005р. «Про порядок громадського обговорення містобудівної документації в місті Києві» жодне зауваження та пропозиція мешканців мікрорайону під час проведення громадського обговорення враховані не були, голосування по ним не проводилося і рішень не приймалося.
В попередньому судовому засіданні представник позивача позов підтримала повністю та надала заяву про слухання справи по суті в цей же день.
Представник Печерської районної у м. Києві державної адміністрації в попереднє судове засідання не з»явився, про місце, день та час розгляду справи повідомлені належно, просили справу розглянути без участі їх представника та надали суду письмові пояснення, що підстави для задоволення позову відсутні. Відповідач з метою інформування населення з питань будівництва окремого об»єкту містобудування запросило Печерську райдержадміністрацію взяти участь у даних громадських обговореннях, на яких приймали участь їх представники та депутат райради.
Представник відповідача ТОВ «Житловисотбуд» просив слухати справу по суті та проти позовних вимог заперечував, зазначав, що під час проведення громадського обговорення не були порушені вимоги чинного законодавства, населення мікрорайону було проінформовано про функціональне призначення та основні техніко-економічні показники об'єкта будівництва завчасно.
Згідно ч.3 ст.121 КАС України під час попереднього судового засідання , на яке прибули всі особи, які беруть участь у справі, вирішені необхідні для її розгляду питання, то за письмовою згодою цих осіб судовий розгляд може бути розпочатий у той же день.
Враховуючи те, що Печерська районна у м.Києві державна адміністрація надала суду письмоу заяву, в якій виклала свою думку щодо позову , а також просить розглядати дану справу без їх представника, тому суд вважає можливим розглядати справу у цей же день.
Вислухавши представника позивачки, дослідивши письмові докази, суд приходить до наступного.
Судом встановлено, що 20 грудня 2007 року в актовій залі Київського Національного університету технологій та дизайну за адресою: м. Київ, вул. Немировича-Данченка, 2 було проведено громадське обговорення проекту будівництва житлово-адміністративного комплексу з вбудованими та прибудованими приміщеннями громадського і торговельного призначення, з об'єктами соціальної сфери та надземним та підземним паркінгом за адресою: м. Київ, вул. Щорса, 30 у Печерському районі м. Києва. Остаточні рішення проведеного громадського обговорення оформленні Протоколом громадського обговорення від 20.12.2007р, підписаним головою зборів та секретарем зборів та затвердженим Печерською районною в місті Києві державною адміністрацією 21.12.2007р.
Відповідно до п. 1.7. Рішення Київради № 438/3014 від 16.06.2005р. «Про порядок громадського обговорення містобудівної документації в місті Києві» до участі у громадському обговоренні залучаються уповноважені представники замовника (забудовника) та проектувальника, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств та установ, громадських організацій, професійних громадських спілок, громадських представницьких уповноважених органів самоорганізації населення, зареєстрованих в установленому порядку, власників будівель і споруд, земельних ділянок у відповідному кварталі, мікрорайоні м. Києва (громадськість).
Як вбачається з протоколу громадського обговорення від 20.12.2007р в громадському обговоренні брали участь представники замовника ТОВ «Житловисотбуд», Печерської районної у м. Києві державної адміністрації, Київської міської громадської організації «МІСТ», проектної організації ТОВ «Архітектурна спілка», громадських організацій, засобів масової інформації, органів самоорганізації населення та мешканців мікрорайону, всього 139 чоловік.
Також з протоколу вбачається, що запрошення на громадське обговорення відбулося шляхом розклейки оголошень на дошках об'яв у мікрорайоні прилеглому до забудови, що планується. Зазначене не було поставлено під сумнів представником позивача. Враховуючи зазначене, а також беручи до уваги значну кількість учасників громадського обговорення, суд приходить до висновку про належність інформування громадськості про час та місце проведення громадського обговорення проекту будівництва житлово-адміністративного комплексу з вбудованими та прибудованими приміщеннями громадського і торговельного призначення, з об'єктами соціальної сфери та надземним та підземним паркінгом за адресою: м. Київ, вул. Щорса, 30 у Печерському районі м. Києва.
Відповідно до п. 1.5. Рішення Київради № 438/3014 від 16.06.2005р. «Про порядок громадського обговорення містобудівної документації в місті Києві» громадські обговорення містобудівної документації, проектів комплексної реконструкції та забудови територій кварталів, мікрорайонів можуть проводитись шляхом оприлюднення основних положень та матеріалів містобудівної документації, надання відповідей на персональні пропозиції мешканців кварталу або мікрорайону, проведення круглих столів на ТРК-Київ, телевізійних конференцій, зібрань громадських організацій чи іншим шляхом, не забороненим законодавством.
Крім того, зустріч була проведена шляхом проведення зібрання у формі презентації і громадського обговорення, надання відповідей на персональні пропозиції мешканців мікрорайону. Учасників громадського обговорення було детально проінформовано про висотність запланованої будівлі, надані схеми генерального плану та проекти озеленення та благоустрою території, про вжиті заходи забезпечення технічної безпеки навколишніх будівель та мешканців поруч розташованих будівель.
Зважаючи на те, що проект будівництва на час проведення громадського обговорення знаходився на стадії ескізний проект, вже пройшов стадію перед проектних пропозицій, був представлений на засіданні архітектурно-містобудівної ради, де був погоджений із зауваженнями, суд приходить до висновку, що учасники громадського обговорення були належним чином та детально проінформовані про функціональне призначення та основні техніко-економічні показники об'єкта будівництва.
Крім того, учасникам громадського обговорення була надана можливість ознайомитися з відповідними рішеннями і документами у співорганізатора обговорення або безпосередньо у замовника.
Зважаючи на те, що проект будівництва на час проведення громадського обговорення знаходився на стадії передпроектної розробки, а учасникам громадського обговорення була надана можливість ознайомитися з відповідними рішеннями і документами у співорганізатора обговорення або безпосередньо у замовника, суд приходить до висновку про безпідставність вимог позивача щодо позбавлення мешканців мікрорайону можливості ознайомитися з містобудівною документацією.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про планування і забудову територій» основним завданням планування і забудови територій є урахування державних, громадських і приватних інтересів під час планування, забудови та іншого використання земель.
Відповідно до п. 1.1. рішення Київради № 438/3014 від 16.06.2005р. «Про порядок громадського обговорення містобудівної документації в місті Києві» громадські обговорення містобудівної документації провадяться з метою урахування інтересів територіальної громади під час планування та забудови територій.
Як вбачається з протоколу громадського обговорення від 20.12.2007р громадське обговорення ініційовано замовником для інформування мешканців про проект будівництва, а також для того, щоб з'ясувати думку мешканців про заплановане будівництво. Остаточними рішеннями, прийнятими під час громадського обговорення були врахувати зауваження та пропозиції висловлені учасниками громадського обговорення в процесі доопрацювання проекту та підтримати в цілому презентований проект будівництва житлово-адміністративного комплексу з вбудованими та прибудованими приміщеннями громадського і торговельного призначення, з об'єктами соціальної сфери та надземним та підземним паркінгом за адресою: м. Київ, вул. Щорса, 30 у Печерському районі м. Києва.
Таким чином, суд приходить до висновку про безпідставність тверджень позивача про порушення відповідачами вимог ст. 2 Закону України «Про планування і забудову територій» та п. 1.1. рішення Київради № 438/3014 від 16.06.2005р. «Про порядок громадського обговорення містобудівної документації в місті Києві» щодо врахування інтересів територіальної громади під час планування та забудови територій. Учасникам громадського обговорення була надана можливість висловити свої пропозиції та зауваження щодо запланованого будівництва на стадії перед проектної підготовки з метою їх подальшого врахування проектною організацією, та були враховані під час проведення громадського обговорення.
Відповідно до п. 3.6. Рішення Київради № 438/3014 від 16.06.2005р. «Про порядок громадського обговорення містобудівної документації в місті Києві» при громадському обговоренні містобудівної документації щодо планування і забудови територій, розташованих в межах зон охорони пам'яток та державних історико-культурних заповідників, обов'язковим є запрошення уповноважених представників Київської міської організації Українського товариства охорони пам'яток історії та культури.
Як вже було встановлено судом, що було належне інформування громадськості про проведення громадського обговорення даного проекту будівництва, суд приходить до висновку, що представники Київської міської організації Українського товариства охорони пам'яток історії та культури мали можливість бути присутніми під час такого обговорення, а їх участь не визначена законом як обов'язкова.
Крім того, як вбачається з протоколу громадського обговорення від 20.12.2007р. позивачем отримані відповідні дозволи від Головного управління охорони культурної спадщини та Міністерства культури України на початок проектних робіт, на подальших стадіях дозвільні документи будуть обов'язково отримуватись замовником у відповідному порядку.
З врахуванням встановленого, суд приходить до висновку про безпідставність вимог позивача визнати такими, що проведені з порушенням вимог чинного законодавства України, громадські обговорення проекту будівництва житлово-адміністративного комплексу з вбудованими та прибудованими приміщеннями громадського і торговельного призначення, з об'єктами соціальної сфери та надземним та підземним паркінгом за адресою: м. Київ, вул. Щорса, 30 у Печерському районі м. Києва, проведені 20.12.2007р., та скасувати Протокол громадського обговорення проекту будівництва житлово-адміністративного комплексу з вбудованими та прибудованими приміщеннями громадського і торговельного призначення, з об'єктами соціальної сфери та надземним та підземним паркінгом за адресою: м. Київ, вул. Щорса, 30 у Печерському районі м. Києва, затвердженого Печерською районною у м. Києві державною адміністрацією 21.12.2007р.
Враховуючи викладене, суд прийшов до висновку, що позов не обґрунтований та не підлягає задоволенню.
На підставі вищевикладеного, та керуючись рішенням Київради № 438/3014 від 16.06.2005р. «Про порядок громадського обговорення містобудівної документації в місті Києві», №439/3015 від 16.06.2005р. «Про врахування громадських інтересів та захист прав громадян при проведенні містобудівної діяльності в місті Києві», ст.ст. 158, 160, 161, 162, 163 КАС України,суд,-
Постановив:
В задоволенні позову ОСОБА_1 до Печерської районної у м. Києві державної адміністрації, ТОВ «Житловисотбуд» про визнання такими, що проведені з порушенням вимог чинного законодавства України, громадські обговорення проекту будівництва житлово-адміністративного комплексу з вбудованими та прибудованими приміщеннями громадського і торговельного призначення, з об'єктами соціальної сфери та надземним та підземним паркінгом за адресою: м. Київ, вул. Щорса, 30 м. Києва, проведені 20.12.2007р., та скасування протоколу громадського обговорення від 21.12.2007р даного проекту відмовити.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Печерський районний суд м.Києва.
Заяву про апеляційне оскарження постанови може бути подано протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: