П О С Т А Н О В А
,,31 “ березня 2011 року. м. Хмельницький
Хмельницький міськрайонний суд у складі:
Головуючого судді - Антонюка О.В.,
при секретареві –Швець З.В.,
з участю прокурора –Мельника В.О., затриманого ОСОБА_1 та його захисника-адвоката ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні подання начальника СВ ПМ ДПІ м.Хмельницького ОСОБА_3 про продовження строку тримання під вартою відносно, обвинуваченого у скоєнні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 205, ч. 3 ст. 212, ч. 2 ст. 366 КК України,
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, раніше не судимого, перебуваючого в цивільному шлюбі, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4,
В С Т А Н О В И В :
Відповідно до подання начальника СВ ПМ ДПІ у м.Хмельницькому, з яким погодився прокурор 1 лютого 2011 року СВ ПМ ДПІ у м. Хмельницькому порушено кримінальну справу № 41/0257 відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, про вчинення ним фіктивного підприємництва, ухилення від сплати податків та службового підроблення, тобто скоєння злочинів, передбачених ч. 2 ст. 205, ч. 3 ст. 212, ч. 2 ст. 366 КК України
2 лютого 2011 року об 11 год. 30 хв. підозрюваний ОСОБА_1 затриманий відповідно до вимог ст. 115 КПК України.
4 лютого 2011 року Хмельницьким міськрайонним судом продовжено термін затримання підозрюваного ОСОБА_1 до 10 діб.
10 лютого 2011 року ОСОБА_1 пред’явлено обвинувачення у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 205, ч. 3 ст. 212, ч. 2 ст. 366 КК України.
11 лютого 2011 року Хмельницьким міськрайонним судом ОСОБА_1 обрано запобіжний захід - тримання під вартою.
17 лютого 2011 року апеляційним судом Хмельницької області постанова Хмельницького міськрайонного суду від 11.02.2011 року залишено в силі. Обвинувачений утримується в слідчому ізоляторі Управління ДДУ з питань виконання покарань у Хмельницькій області.
24 лютого 2011 року відносно ОСОБА_1 порушено кримінальну справу за окремим епізодом про вчинення ним легалізації (відмивання) доходів, отриманих злочинним шляхом, у великих розмірах, тобто про скоєння злочинів, передбачених ч. 2 ст. 209 КК України.
, ОСОБА_1 обвинувачюється у тому, що упродовж 2009 – 2010 років з метою прикриття незаконної діяльності з надання послуг з формування валових витрат та податкового кредиту з ПДВ для юридичних осіб - вигодонабувачів, переведення для них грошових коштів у готівку створив ряд фіктивних підприємств, які в подальшому використав у злочинній схемі з умисного ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах приватним підприємцем ОСОБА_4, вчинивши при цьому службове підроблення.
Свою злочинну діяльність ОСОБА_1 почав з того, що з метою надання послуг по формуванню податкового кредиту з податку на додану вартість та завищення валових витрат ряду юридичних осіб Хмельницької області у 2009 році створив два суб’єкта господарської діяльності – приватне підприємство «Поділля Агропром»та приватне підприємство «ОСОБА_3 ОСОБА_5».
Так, у квітні 2009 року ОСОБА_1 організував у виконавчому комітеті Хмельницької міської ради реєстрацію приватного підприємства «Поділля Агропром», код за ЄДРПОУ 36451036, м. Хмельницький, вул. Румянцева, 37, на підставну особу –ОСОБА_6, пообіцявши їй матеріальну винагороду у вигляді виплати грошових коштів у розмірі 1 % доходу від фінансово-господарської діяльності підприємства. ОСОБА_6, зважаючи на скрутне матеріальне становище та хвору дитину, яка потребувала лікування, не будучи обізнаною із реальною метою реєстрації ПП «Поділля Агропром», погодилася на пропозицію ОСОБА_1, надала всі необхідні для цього документи та підписала у нотаріуса установчі та реєстраційні документи підприємства. Після отримання реєстраційних документів та печатки ПП ««Поділля Агропром» ОСОБА_6 передала їх у користування ОСОБА_1 З метою отримання в подальшому можливості здійснювати незаконну діяльність з переведення грошових коштів у готівку для підприємств –вигодонабувачів ОСОБА_1 відкрив за допомогою ОСОБА_6 у Хмельницькій філії «Приватбанк»розрахунковий та картковий рахунки ПП «Поділля Агропром», оформив договір на встановлення програмного комплексу «Клієнт-банк»для обслуговування розрахункового рахунку, а ключ доступу до нього та пластикову картку до карткового рахунку відразу забрав у ОСОБА_6 собі. Директором та головним бухгалтером ПП «Поділля Агропром» ОСОБА_1 оформив також ОСОБА_6 В подальшому з моменту реєстрації підприємства і до кінця 2010 року ОСОБА_6 ніякої участі у фінансово-господарській діяльності ПП «Поділля Агропром»не приймала, будь-яких документів, пов’язаних із такою діяльністю не підписувала, податкову звітність не формувала, не підписувала та до податкової інспекції не подавала, доступу до печатки підприємства, його розрахункового та карткового рахунків не мала, грошові кошти з рахунків не знімала.
У серпні 2009 року ОСОБА_1 організував за аналогічною схемою у виконавчому комітеті Хмельницької міської ради реєстрацію приватного підприємства «ОСОБА_3 ОСОБА_5», код за ЄДРПОУ 36581188, м. Хмельницький, вул. Румянцева, 37, на підставну особу – ОСОБА_7, пообіцявши йому матеріальну винагороду у вигляді виплати певного доходу від фінансово-господарської діяльності підприємства. ОСОБА_7, зважаючи на скрутне матеріальне становище та хвору дитину, яка потребувала лікування, не будучи обізнаним із реальною метою реєстрації ПП «ОСОБА_3 ОСОБА_5», погодився на пропозицію ОСОБА_1, надав всі необхідні для цього документи та підписав у нотаріуса установчі та реєстраційні документи підприємства. Після отримання реєстраційних документів та печатки ПП «ОСОБА_3 ОСОБА_5»ОСОБА_7 передав їх у користування ОСОБА_1 З метою отримання в подальшому можливості здійснювати незаконну діяльність з переведення грошових коштів у готівку для підприємств –вигодонабувачів ОСОБА_1 відкрив за допомогою ОСОБА_7 у Хмельницькій філії «Приватбанк»розрахунковий та картковий рахунки ПП «ОСОБА_3 ОСОБА_5», оформив договір на встановлення програмного комплексу «Клієнт-банк»для обслуговування розрахункового рахунку, а ключ доступу до нього та пластикову картку до карткового рахунку відразу забрав у ОСОБА_7 собі. Директором та головним бухгалтером ПП «ОСОБА_3 ОСОБА_5»ОСОБА_1 оформив також ОСОБА_7 В подальшому з моменту реєстрації підприємства і до кінця 2010 року ОСОБА_7 ніякої участі у фінансово-господарській діяльності ПП «ОСОБА_3 ОСОБА_5»не приймав, будь-яких документів, пов’язаних із такою діяльністю не підписував, податкову звітність не формував, не підписував та до податкової інспекції не подавав, доступу до печатки підприємства, його розрахункового та карткового рахунків не мав, грошові кошти з рахунків не знімав.
Фактично за місцем реєстрації ПП «Поділля Агропром»та ПП «ОСОБА_3 ОСОБА_5», а саме: м. Хмельницький, вул. Румянцева, 37, вказані підприємства не знаходяться, там проживають їх підставні засновники та директори ОСОБА_6 та ОСОБА_7
Крім того, для здійснення незаконної підприємницької діяльності ОСОБА_1 на тих самих умовах домовився із ОСОБА_6 та ОСОБА_7, які на той час були зареєстровані приватними підприємцями у м. Хмельницькому, використати їх реквізити як суб’єктів господарської діяльності та отримав від них доступ до їх розрахункових та карткових рахунків.
Створивши вищевказані фіктивні підприємства, ОСОБА_1 ввів їх у злочинну схему з надання послуг по формуванню податкового кредиту з податку на додану вартість та завищення валових витрат ряду юридичних осіб Хмельницької області, а також переведення для них грошових коштів у готівку. При цьому, для надання видимості законності вчиненої ним від імені ПП «Поділля Агропром»та ПП «ОСОБА_3 ОСОБА_5»підприємницької діяльності ОСОБА_1 підробив первинні документи про нібито здійснення підконтрольними йому підприємствами упродовж 2009 –2010 років купівлі-продажу товарів, робіт, послуг.
Крім того, ОСОБА_1, будучи зареєстрованим приватним підприємцем на загальній системі оподаткування та маючи нотаріально завірену довіреність від такого ж приватного підприємця ОСОБА_4 –батька ОСОБА_1, упродовж 2009 –2010 років здійснював фінансово-господарську діяльність від свого імені та від імені свого батька, використовуючи свої та його реквізити, банківські та карткові рахунки, відкриті у Хмельницькій філії «Приватбанк».
При цьому, приватний підприємець ОСОБА_1 ввів себе та приватного підприємця ОСОБА_4, а також приватних підприємців ОСОБА_6 та ОСОБА_7 у вищевказану злочинну схему з незаконного формування податкового кредиту з податку на додану вартість та завищення валових витрат ряду юридичних осіб Хмельницької області та переведення для них грошових коштів у готівку.
Маючи можливість використання реквізитів підконтрольних йому фіктивних ПП «Поділля Агропром»та ПП «ОСОБА_3 ОСОБА_5», приватних підприємців ОСОБА_1, ОСОБА_4, ОСОБА_6 та ОСОБА_7 та маючи доступ до їх банківських рахунків, ОСОБА_1 упродовж 2009 –2010 років надав реальним суб’єктам господарської діяльності послуги з незаконного збільшення їх валових витрат та незаконного формування податкового кредиту з податку на додану вартість, а також послуги з переведення грошових коштів у готівку. Для цього ОСОБА_1, отримавши у вказаний період від таких підприємств –вигодонабувачів на розрахункові рахунки ПП «Поділля Агропром»та ПП «ОСОБА_3 ОСОБА_5»грошові кошти біля 12,6 млн. гривень за нібито поставлені ними зерно, будматеріали та електрообладнання, маючи доступ до системи «Клієнт-банк»підконтрольних йому підприємств, перерахував частину з них на розрахунковий рахунок товариства з обмеженою діяльністю «Сприяння»м. Хмельницького, а частину –на розрахункові рахунки приватних підприємців ОСОБА_1, ОСОБА_4, ОСОБА_6 та ОСОБА_7 нібито за кондитерські вироби, а фактично для переведення грошових коштів у готівку. Для створення видимості законності вищевказаних безтоварних операцій, прикриття справжньої мети таких розрахунків та надання можливості підприємствам –вигодонабувачам незаконно сформувати валові витрати та податковий кредит з податку на додану вартість, ОСОБА_1, маючи доступ до печаток підконтрольних йому вищевказаних суб’єктів господарської діяльності, склав від їх імені завідомо неправдиві первинні документи та податкові накладні про нібито реалізацію товарів, а саме: на реалізацію від приватних підприємців ОСОБА_1, ОСОБА_4, ОСОБА_6 та ОСОБА_7 на адресу ПП «Поділля Агропром»та ПП «ОСОБА_3 ОСОБА_5»кондитерських виробів та на реалізацію від ПП «Поділля Агропром»та ПП «ОСОБА_3 ОСОБА_5»на адресу юридичних осіб –вигодонабувачів зерна, будматеріалів та електрообладнання.
Отримавши з розрахункових рахунків ПП «Поділля Агропром»та ПП «ОСОБА_3 ОСОБА_5»грошові кошти на розрахункові рахунки приватних підприємців ОСОБА_1, ОСОБА_4, ОСОБА_6 та ОСОБА_7, ОСОБА_1 перерахував їх на карткові рахунки вказаних підприємців, звідки зняв готівкою через банкомати банківської установи.
Іншу частину грошових коштів, які ОСОБА_1 перерахував з розрахункових рахунків ПП «Поділля Агропром»та ПП «ОСОБА_3 ОСОБА_5» на розрахункові рахунки ТОВ «Сприяння»нібито за придбання кондитерських виробів, він обміняв на готівкові кошти, які йому надали службові особи цього товариства за мінусом винагороди за так зване «обготівкування».
Отримані вищевказаними незаконними шляхами суми готівкових коштів ОСОБА_1, утримавши попередньо з цих сум власну винагороду розмірі 7-10 %, роздав представникам підприємств –вигодонабувачам, які замовляли у нього послуги з незаконного формування податкового кредиту з податку на додану вартість, завищення валових витрат та переведення для них грошових коштів у готівку.
В результаті вчинення вищевказаних дій із створення та використання фіктивних підприємств ПП «Поділля Агропром»та ПП «ОСОБА_3 ОСОБА_5»та приватних підприємців ОСОБА_1, ОСОБА_4, ОСОБА_6 та ОСОБА_7, ОСОБА_1 заподіяв велику матеріальну шкоду державі, так як, діючи за довіреністю від імені приватного підприємця ОСОБА_4, умисно ухилився від сплати податків на загальну суму 2 399 102 гривень.
Своїми діями, які виразились у фіктивному підприємництві, тобто створенні та використанні суб’єктів підприємницької діяльності (юридичних осіб) з метою прикриття незаконної діяльності, що заподіяло велику матеріальну шкоду державі, ОСОБА_1 вчинив злочин, передбачений ч. 2 ст. 205 КК України.
ОСОБА_1, діючи від імені приватного підприємця ОСОБА_8 та на підставі отриманої від нього нотаріально завіреної довіреності, у період з 01.04.2009 року по 30.09.2010 року, в порушення ст. 13, ст. 14 р. IV Декрету Кабінету Міністрів України "Про прибутковий податок з громадян" № 13-92 від 26.12.92 року із відповідними змінами та пп. 7.4.5 п. 7.4 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»від 03.04.1997 року № 168/97-ВР із відповідними змінами та доповненнями, шляхом внесення завідомо неправдивих відомостей про розмір отриманого за вказаний період доходу у податкову звітність приватного підприємця ОСОБА_4 занизив об’єкт оподаткування, тим самим умисно ухилився від сплати податку з доходів фізичних осіб у розмірі 995 759 гривень та податку на додану вартість у розмірі 1 403 343 гривень, всього податків у розмірі 2 399 102 гривень, що склало 5 521 встановлених на той період часу неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, чим завдав державі збитків в особливо великих розмірах.
Так, відповідно до банківської виписки по розрахунковому рахунку № 26000052403029 Хмельницької філії «Приватбанк», який належить приватному підприємцю ОСОБА_4, у період з 01.04.2009 року по 30.09.2010 року на вказаний рахунок надійшло коштів в загальній сумі 7 298 813 гривень, а саме: як дохід за реалізовані кондитерські вироби, як торгівельна виручка вiд продажу товарiв шляхом внесення готівкових коштів в банк, як виплата вiдсоткiв згiдно депозитного договору № 11701 вiд 30.01.2009 року, як поповнення рахунку через ОСОБА_4 шляхом внесення власних коштів.
З вищевказаних грошових коштів у розмірі 7 298 813 гривень, які надійшли на розрахунковий рахунок приватного підприємця ОСОБА_4 і є валовим доходом від його підприємницької діяльності, ОСОБА_1 шляхом внесення занижених показників валового доходу приватного підприємця ОСОБА_4 у податкові декларації про його доходи за перевіряємий період задекларував лише 665 467 гривень, тим самим занизив валовий дохід на 6 633 346 гривень, що призвело до заниження податку з доходів фізичних осіб на 995 759 гривень.
Крім того, ОСОБА_1 шляхом внесення завідомо неправдивих відомостей у податкові декларації з податку на додану вартість приватного підприємця ОСОБА_4 про обсяг поставок та розмір податкових зобов’язань за квітень 2009 року –вересень 2010 року занизив податкові зобов’язання з податку на додану вартість на 1 403 343 гривень.
Своїми діями, які виразились в умисному ухиленні від сплати податків, що входять в систему оподаткування, введених у встановленому законом порядку, вчиненими особою, яка займається підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи, які призвели до фактичного ненадходження до бюджету коштів в особливо великих розмірах, ОСОБА_1 вчинив злочин, передбачений ч. 3 ст. 212 КК України
ОСОБА_1, діючи від імені приватного підприємця ОСОБА_4 на підставі нотаріально посвідченої довіреності, з метою ухилення від сплати податків упродовж квітня 2009 року –вересня 2010 року вчинив службове підроблення, а саме: вніс завідомо неправдиві відомості про занижені показники валового доходу приватного підприємця ОСОБА_4 у податкові декларації про його доходи за вказаний період та завідомо неправдиві відомості про занижені показники податкових зобов’язань приватного підприємця ОСОБА_4 у його податкові декларації з податку на додану вартість за квітень 2009 року –вересень 2010 року, що призвело до несплати до бюджету податку з доходів фізичних осіб у розмірі 995 759 гривень та податку на додану вартість у розмірі 1 403 343 гривень, всього податків у розмірі 2 399 102 гривень.
Підроблену податкову звітність приватного підприємця ОСОБА_4 ОСОБА_1 підписав та подав до податкової інспекції.
Крім того, з метою приховування вищевказаних порушень податкового законодавства та уникнення адміністративної або кримінальної відповідальності за їх вчинення ОСОБА_1 упродовж листопада 2010 року, вступивши у попередню змову із невстановленою службовою особою Хмельницької філії «Приватбанк», підробив банківські виписки з розрахункового рахунку приватного підприємця ОСОБА_4 шляхом внесення у них завідомо неправдивих відомостей про розмір грошових надходжень, завірив їх підписами невстановленої службової особи банківської установи та відтисками печатки банку, після чого надав підроблені документи ревізорам ДПІ у м. Хмельницькому, які проводили документальну планову виїзну перевірку приватного підприємця ОСОБА_4
Своїми діями, які виразились у службовому підробленні, тобто внесенні службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, а також складанні і видачі завідомо неправдивих документів, що спричинило тяжкі наслідки, ОСОБА_1 вчинив злочин, передбачений ч. 2 ст. 366 КК України.
В ході слідства також встановлено, що, маючи можливість використання реквізитів підконтрольних йому фіктивних ПП «Поділля Агропром»та ПП «ОСОБА_3 ОСОБА_5»та маючи доступ до їх банківських рахунків, ОСОБА_1 упродовж 2009 –2010 років надав реальним суб’єктам господарської діяльності послуги з незаконного збільшення їх валових витрат та незаконного формування податкового кредиту з податку на додану вартість, а також послуги з переведення грошових коштів у готівку. Для цього ОСОБА_1, у вказаний період функціонування конвертаційного центру, отримавши в результаті незаконного транзиту від таких підприємств –вигодонабувачів на розрахункові рахунки фіктивних ПП «Поділля Агропром»та ПП «ОСОБА_3 ОСОБА_5», створених на підставних осіб, безготівкові грошові кошти на загальну суму 16 691 824 гривень, маючи доступ до системи «Клієнт-банк»цих підприємств, з метою легалізації (відмивання) доходів, отриманих злочинним шляхом, вчинив дії, направлені на приховування та маскування незаконного походження вказаних грошових коштів, отриманих внаслідок здійснення суспільно небезпечного протиправного діяння –здійснення банківських операцій з використанням фіктивного підприємництва, які передували легалізації (відмиванню) доходів, а саме:
- перерахував 7 370 921 гривень на розрахунковий рахунок товариства з обмеженою діяльністю «Фірми «Сприяння»м. Хмельницького нібито за придбані кондитерські вироби та іншу продукцію, що являє собою здійснення платежів за допомогою суб’єкта первинного моніторингу (згідно із ст. 4 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом ними є банки), що відповідно до ст. 1 цього ж Закону є фінансовими операціями із грошовими коштами, отриманими в результаті фіктивного підприємництва, що передувало легалізації (відмиванню) доходів;
- в обмін на перераховані безготівкові грошові кошти отримав від службових осіб ТОВ «Сприяння»готівкові кошти, за мінусом комісійної винагороди у розмірі 3-5 %.
Для створення видимості законності вищевказаних безтоварних операцій, прикриття справжньої мети таких розрахунків та надання можливості підприємствам –вигодонабувачам незаконно сформувати валові витрати та податковий кредит з податку на додану вартість, ОСОБА_1, маючи доступ до печаток підконтрольних йому вищевказаних суб’єктів господарської діяльності, склав від їх імені завідомо неправдиві первинні документи та податкові накладні про нібито реалізацію товарів від ПП «Поділля Агропром»та ПП «ОСОБА_3 ОСОБА_5»на адресу юридичних осіб –вигодонабувачів.
Таким чином, ОСОБА_1 упродовж 2009 –2010 років легалізував (відмив) доходи, одержані злочинним шляхом, у розмірі 7 370 921 гривень, що склало 16 964 гривень встановлених у той період часу неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і є великим розміром.
Під час неодноразового допиту як підозрюваного та обвинуваченого ОСОБА_1 від надання показів відмовився.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 205, ч. 3 ст. 212, ч. 2 ст. 366, ч. 2 ст. 209 КК України, підтверджується сукупністю зібраних доказів:
1) актом № 537/17-1/НОМЕР_1 від 27.01.2011 року «Про результати документальної планової виїзної перевірки дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства суб’єкта підприємницької діяльності –фізичної особи ОСОБА_8, реєстраційний номер: НОМЕР_1, за період з 01.04.2009 року по 30.09.2010 року», у якому зафіксовано порушення підприємцем податкового законодавства та донараховано податок з доходів фізичних осіб у розмірі 995 759 гривень та податок на додану вартість у розмірі 1 403 343 гривень;
2) банківськими виписками про рух коштів по розрахунковому рахунку приватного підприємця ОСОБА_4, які свідчать про надходження на нього у період з 01.04.2009 року по 30.09.2010 року грошових коштів на загальну суму 7 298 813 гривень, що є валовим доходом підприємця і повинно оподатковуватись податком з доходів фізичних осіб та податком на додану вартість;
3) банківськими виписками про рух коштів на розрахункових рахунках фіктивних підприємств ПП «Поділля Агропром»та ПП «ОСОБА_3 ОСОБА_5»та приватних підприємців ОСОБА_1, ОСОБА_6 та ОСОБА_7, які свідчать про безтоварність операцій з купівлі-продажу товарів;
4) податковими деклараціями приватного підприємця ОСОБА_4, які свідчать про заниження ОСОБА_1 об’єкту оподаткування;
5) протоколами допитів свідків ОСОБА_6 та ОСОБА_7 - підставних директорів та засновників ПП «Поділля Агропром»та ПП «ОСОБА_3 ОСОБА_5», які свідчать про те, що вони ніякої участі у фінансово-господарській діяльності таких підприємств не приймали, бухгалтерські документи не підписували, доступу до розрахункових та карткових рахунків не мали;
6) підробленими документами, які ОСОБА_1 надав для проведення документальної перевірки приватного підприємця ОСОБА_4 і які в подальшому були вилучені в ході обшуку по місцю проживання ОСОБА_1;
7) протоколами допиту свідка ОСОБА_9 - працівника банківської установи, які свідчать про підроблення ОСОБА_1 банківських виписок з розрахункового рахунку ФОП ОСОБА_4 з метою уникнення донарахувань податків в ході перевірки;
8) легалізованими матеріалами оперативно-технічних заходів по зняттю інформації з каналів зв’язку;
9) іншими, зібраними у ході слідства, матеріалами справи.
ОСОБА_1 обвинувачується у вчиненні злочинів, за які передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк більше п’яти років.
Крім того, встановлено, що ОСОБА_1:
- перешкоджає розслідуванню справи шляхом спонукання свідків до відмови від дачі пояснень, показань або до дачі завідомо неправдивих показань, а також шляхом вчинення підроблення документів;
- продовжує вчиняти новий злочин шляхом спонукання працівників банківської установи внести завідомо неправдиві відомості про призначення платежів на розрахунковому рахунку приватного підприємця ОСОБА_4;
- незадовго до затриманням продав автомобіль та готувався виїхати за межі України;
а тому є достатньо підстав вважати, що обвинувачений з метою уникнення кримінальної відповідальності і надалі буде намагатись перешкоджати встановленню істини у справі та ухилятись від слідства і суду.
Вказані факти підтверджуються:
- постановою про привід свідка ОСОБА_1 від 10.09.2009 року, відповідно до якої відносно нього в ході розслідування кримінальної справи № 19/4681, яка розслідувалась СВ ПМ ДПА у Хмельницькій області ще в 2009 році і де він виступав свідком, було застосовано привід, що свідчить про намагання ОСОБА_1 ухилятись від явки до правоохоронних органів;
- протоколами допиту свідків ОСОБА_6 та ОСОБА_7 від 03.02.2011 року, які свідчать, що на прохання ОСОБА_1 за обіцяну ним матеріальну винагороду зареєстрували на себе у 2009 році ПП «Поділля Агропром»та ПП «ОСОБА_3 ОСОБА_5»відповідно, однак ніякого відношення до їх фінансово-господарської діяльності не мали, ніяких бухгалтерських та податкових документів від імені цих підприємств не підписували, доступу до їх розрахункових рахунків не мали, грошовими коштами підприємств не розпоряджались, відразу після реєстрації цих підприємств та відкриття рахунків в банківських установах передали печатку, установчі документи та ключі доступу до системи «Клієнт-банк»ОСОБА_1 на його вимогу. При цьому, ОСОБА_1 повідомив, що в разі приїзду до них працівників податкової міліції відразу повідомляти йому або ОСОБА_10 та адвокату ОСОБА_11, а також надав їм документи про те, що всі документи щодо фінансово-господарської діяльності знаходяться у адвоката ОСОБА_11 і в разі приїзду працівників правоохоронних органів пред’являти їм ці документи та в поясненнях писати про відмову від дачі пояснень згідно ст. 63 Конституції України. Крім того, ОСОБА_6 та ОСОБА_7 показали, що на початку 2011 року, ОСОБА_1 привіз їм печатки ПП «Поділля Агропром»та ПП «ОСОБА_3 ОСОБА_5», а також заповнену звітність про відсутність діяльності даного підприємства з вже проставленими відтисками печатки, при цьому повідомив, що він збирається закривати дане підприємство, так як у нього виникли проблеми з податковою міліцією і йому може прийдеться на деякий час виїхати за кордон і перечекати, поки все не затихне. А їм, сказав, що вони повинні протягом 5 місяців подавати звітність до ДПІ у м. Хмельницькому, а потім він закриє дані підприємства. Також ОСОБА_6 та ОСОБА_7 повідомили, що приблизно в кінці січня 2011 року при останній зустрічі з ОСОБА_10, яка надавала послуги ОСОБА_1 з ведення бухгалтерського обліку підконтрольних йому підпримств, остання повідомила, що ОСОБА_1 збирається виїжджати за кордон, оскільки в нього виникли великі проблеми з податковою службою.
Таким чином, показаннями свідків ОСОБА_6 та ОСОБА_7 підтверджується той факт, що ОСОБА_1 спонукав їх до відмови від дачі пояснень з приводу фінансово-господарської діяльності зареєстрованих на них підприємств та до надання неправдивих свідчень про місцезнаходження документів, той факт, що в січні 2011 року ОСОБА_1 намагався перешкодити проведенню перевірки його незаконної діяльності з використання фіктивних підприємств ПП «Поділля Агропром»та ПП «ОСОБА_3 ОСОБА_5»шляхом повернення печаток та установчих документів цих підприємств, а також намагався ухилитись від слідства шляхом виїзду за межі України;
- поясненнями ОСОБА_6 та ОСОБА_7 від 15.04.2010 року, відповідно до яких останні відмовились від дачі пояснень на підставі ст. 63 Конституції України, що підтверджує їх покази щодо вказівок ОСОБА_1 відмовлятись від дачі пояснень;
- протоколами добровільної видачі від 03.02.2011 року, відповідно до яких ОСОБА_6 та ОСОБА_7 видали печатки та установчі документи ПП «Поділля Агропром»та ПП «ОСОБА_3 ОСОБА_5», які їм в січні 2011 року повернув ОСОБА_1, а також самими печатками та установчими документами;
- протоколом допиту свідка –ГДПРІ відділу контрольно-перевірочної роботи ДПІ у м. Хмельницькому ОСОБА_12, яка проводила документальну перевірку фінансово-господарської діяльності приватного підприємця ОСОБА_4, і яка свідчить, що в ході здійснення такої перевірки ОСОБА_1 разом із ОСОБА_4 надали їй підроблені банківські виписки з розрахункового рахунку приватного підприємця ОСОБА_4, які містили недостовірні відомості про розмір грошових надходжень, а саме про те, що упродовж перевіряємого періоду на вказаний рахунок надійшло 665 467 гривень, а не 8 432 920 гривень, як це було фактично. Лише на підставі отриманих від працівників відділу податкової міліції ДПІ у м. Хмельницькому банківських виписок з розрахункового рахунку приватного підприємця ОСОБА_4 ревізорам вдалося встановити фактичний обсяг грошових надходжень та виявити заниження об’єкту оподаткування;
- оригіналом підроблених банківських виписок з розрахункового рахунку приватного підприємця ОСОБА_4 № 26000052403029, які містять занижені обсяги грошових надходжень, та копією опису від 18.11.2010 року, який свідчить про передачу приватним підприємцем ОСОБА_4 завідомо неправдивих відомостей ревізору ДПІ ОСОБА_12;
- протоколами допиту свідка ОСОБА_9 – працівника Шевченківського відділення ПАТ КБ «Приватбанк», яка показала, що в кінці 2010 року –на початку 2011 року до неї звернувся ОСОБА_1 з виписками із встановленої у нього системи «Клієнт-банк», які сам власноручно роздрукував та попросив завірити банківським штампом, що вона і зробила, не звернувши увагу про наявність неправдивих відомостей у вказаному документі. Крім того, ОСОБА_9 повідомила, що 1 лютого 2011 року (за день до затримання) ОСОБА_1 звернувся в банківську установу із власноручно написаною заявою про зміну призначення платежів, які здійснювались на рахунку ФОП ОСОБА_4, із «Надходження торгівельної виручки»на «Поповнення рахунку власними коштами».
Такі покази ОСОБА_9 вказують на спроби ОСОБА_1 шляхом підроблення документів вплинути на наслідки перевірки діяльності ФОП ОСОБА_4 з метою уникнення кримінальної відповідальності за ухилення від сплати податків;
- заявою ОСОБА_4 на ім’я керуючого Шевченківським відділенням ПАТ КБ «Приватбанк»від 01.02.2011 року та повідомленням про уточнення реквізитів платежу № 21.02.08-374 від 02.02.2011 року, відповідно до якого ПАТ КБ «Приватбанк»повідомляє свого клієнта ФОП ОСОБА_4 про зміну призначення платежу, а саме з «Надходження торгівельної виручки» на «Поповнення рахунку власними коштами». Дані документи вказують на те, що ОСОБА_1 навіть після проведення документальної перевірки ФОП ОСОБА_4 продовжував свою злочинну діяльність з підроблення документів;
- листом начальника УПМ ДПА у Хмельницької області з відомостями з бази даних «Автомобіль»УДАІ УМВС України у Хмельницькій області про зняття 01.12.2010 року з обліку для реалізації автомобіля «Ніссан Мурано», який належав матері ОСОБА_1 –ОСОБА_13 і яким коритувався безпосередньо ОСОБА_1;
- рапортом оперуповноваженого ВПМ ДПІ у м. Хмельницькому ОСОБА_14 від 02.02.2011 року про те, що згідно останніх оперативних даних встановлено, що ОСОБА_1 вчинює дії з підроблення офіційних документів для ухилення від відповідальності за несплату податків, тобто вчинює новий злочин, а саме телефонує службовим особам ХФ ПАТ КБ «Приватбанк»та спонукає їх за матеріальну винагороду змінити призначення платежів по розрахункових рахунках ОСОБА_4, тим самим занизити об’єкт оподаткування, щоб мати підстави оскаржувати акт документальної перевірки в судовому порядку;
З моменту порушення кримінальної справи проведено цілий комплекс слідчих дій, пошукових, перевірочних та інших заходів з метою встановлення істини у справі, однак їх недостатньо для завершення досудового слідства на даний час.
З метою об’єктивного, успішного та своєчасного розслідування кримінальної справи необхідно:
- провести документальні позапланові невиїзні перевірки приватних підприємств «Поділля Агропром», «ОСОБА_3 ОСОБА_5», «Мастер Продаж», «Розквіття», «Сервіс ОСОБА_15.», приватних підприємців ОСОБА_1, ОСОБА_4, Рудакова, ОСОБА_6, ОСОБА_7 з метою фіксації вчинення ними безтоварних операцій з купівлі-продажу зерна, електрообладнання, кондвиробів та іншого;
- допитати підставних директорів та засновників фіктивних підприємств «Поділля Агропром», «ОСОБА_3 ОСОБА_5», «Сервіс ОСОБА_15»щодо обставин реєстрації таких підприємств та їх участі у фінансово-господарській діяльності, а також відібрати у них експериментальні та вільні зразки підписів та почерків;
- провести дактилоскопічну експертизу печаток ПП «ПоділляАгропром»та ПП «АгроПромТех» з метою встановлення, си містяться на них відбитки пальців ОСОБА_1;
- провести почеркознавчі експертизи установчих, реєстраційних та звітних документів приватних підприємств «Поділля Агропром», «ОСОБА_3 ОСОБА_5», «Мастер Продаж», «Розквіття», «Сервіс ОСОБА_15.», «7 днів», приватних підприємців ОСОБА_1, ОСОБА_4, Рудакова, ОСОБА_6, ОСОБА_7 з метою встановлення, хто фактично займався реєстрацією таких СГД та формував та подавав податкову звітність;
- провести зустрічні перевірки 17-ти підприємств, які фактично поставляли продукцію на підконтрольні ОСОБА_1 фіктивні підприємства: «Поділля Агропром», «ОСОБА_3 ОСОБА_5», «Мастер Продаж», «Розквіття», «Сервіс ОСОБА_15.», вилучити документи, допитати службових осіб
- провести документальну позапланову виїзну перевірку ТОВ «Фірма «Сприяння»з врахуванням наявних у слідства матеріалів про реальну фінансово-господарську діяльність товариства з реалізації товарів за готівку через мережу власних торгівельних агентів;
- відшукати та допитати біля 100 працівників ТОВ «Фірма «Сприяння»(торгових агентів, менеджерів, експедиторів), які займались фактичною реалізацією продукції на торгові точки, магазини, кіоски, ринки, з’ясувати, кому саме, коли, в якому розмірі, з оформленням яких документів проводилась така реалізація, кому і в якому розмірі здавалась готівка на ТОВ «Фірма «Сприяння»;
- відпрацювати біля 1 200 реальних покупців продукції ТОВ «Фірма «Сприяння», провести у них виїмки документів та допитати продавців та службових осіб торгових точок, магазинів, кіосків, ринків щодо обставин придбання продукції;
- кваліфікувати дії службових осіб ТОВ «Фірми «Сприяння»відповідно до ст.ст. 212 та 366 КК України;
- провести зустрічні перевірки біля 20-ти підприємств, які фактично поставляли продукцію на ТОВ «Сприяння», вилучити документи, допитати службових осіб;
- провести документальні виїзні позапланові перевірки 13-ти підприємств-вигодонабувачів, які скористались послугами ОСОБА_1 для незаконного формування податкового кредиту, валових витрат та переведення грошових коштів у готівку, допитати службових осіб даних СГД, кваліфікувати їх дії відповідно до ст.ст. 212 та 366 КК України;
- провести комп’ютерні експертизи вилученої техніки.
В поданні ставиться питання про необхідність продовження терміну тримання під вартою ОСОБА_1 до 4-х місяців, оскільки відповідно до вимог ст. 156 КПК України такий термін закінчується об 11 годині 30 хвилин 2 квітня 2011 року, а у кримінальній справі належить дослідити ще значну кількість обставин та фактів, що мають значення по справі, відпрацювати декілька версій та провести ряд експертиз, а ОСОБА_1 при цьому може ухилитись від слідства і суду та виконання процесуальних рішень, перешкоджати встановленню істини у справі та продовжувати злочинну діяльність.
Відповідно до постанови про порушення клопотання про продовження строку досудового слідства по вказаній справі від 28 березня 2011 року, такий строк заступником прокурора Хмельницької продовжено до 3-х місяців.
Враховуючи те, що ОСОБА_1 обвинувачується у скоєнні ряду злочинів, за які законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі, в тому числі, на строк понад 5 років, що залишаючись на волі він може ухилитися від слідства, а досудове слідство закінчити у 2-х місячний термін не можливо, суд приходить до висновку, що запобіжний захід обраний відносно нього у вигляді тримання під вартою, не може бути змінений на м”якший і вважає необхідним строк тримання обвинуваченого під вартою продовжити до 3-х місяців, тобто до 02 травня 2011 року.
На підставі викладеного, керуючись ст..ст.148, 150, 155, 156, 165-2, 165-3 КПК України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Строк тримання під вартою обвинуваченого ОСОБА_1 продовжити до 3-х місяців, тобто до 02 травня 2011 року.
На постанову може бути подана апеляція до апеляційного суду Хмельницької області протягом трьох діб з моменту її винесення.
Головуючий по справі
Суддя: О.В.Антонюк