ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
Іменем УКРАЇНИ
Справа №2-235\2007р.
13 червня 2007 року Славутицький міський суд Київської області у складі: головуючого: Малишенко Т.О., при секретарі Дем'яненко Т.В.
за участі сторін: позивача ОСОБА_1., її представника ОСОБА_6., позивача ОСОБА_3, її представника ОСОБА_7. , відповідачі відсутні.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 в своїх інтересах та інтересах неповнолітньої ОСОБА_2, ОСОБА_3 до ОСОБА_4, ОСОБА_5 - про виділ часток з майна, яке є спільною сумісною власністю та стягнення грошової компенсації вартості частки жилого приміщення,
встановив:
Позивачі звернулись до суду із позовними вимогами до відповідачів про виділ часток з майна, яке є спільною сумісною власністю та стягнення грошової компенсації вартості частки жилого приміщення.
Як на попередньому слуханні справи так, і в судовому засіданні позивачі і їх представники позовні вимоги підтримали в повному об'ємі, просили виділити по 1/5 частці у житловому приміщенні, яке розташоване за адресою АДРЕСА_1, стягнути з відповідачів на користь позивачів грошову компенсацію вартості їх часток жилого приміщення.
Відповідачі на попереднє слухання справи з'явились, позовні вимоги не визнали в повному об'ємі. В судове засідання відповідачі не з'явились, про час і місце розгляду справи повідомлені особисто, під розпис. Зі згоди позивачів і їх представників, суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.
В судовому засіданні було встановлено, що 25.07.1996 року сторонам було передано у спільну сумісну власність на п'ятьох осіб житлове приміщення за адресою: АДРЕСА_1 у вигляді чотирьохкімнатної квартири. У відповідності до Свідоцтва про право власності на житло від 25.07.1996 року, виданого на підставі розпорядження директора ВГІ "Чорнобильська АЕС" за № 316-пр. від 25.07.1996 року, сторони всі вп'ятьох стали співвласниками вищевказаного житлового приміщення.
Право власності сторін на дане житлове приміщення було зареєстровано у Славутицькому міському бюро технічної інвентаризації 13.09.1996 року в реєстровій книзі за № 167/109.
Спірне житлове приміщення, що належить сторонам на праві спільної сумісної власності, є чотирьохкімнатною квартирою, житлова площа якої складає 46, 6 кв. м. , 1-а кімната - 18, 3 кв.м. , 2-а кімната - 7, 7 кв. м. , 3-я кімната -12, 7 кв. м, 4-а кімната - 7, 9 кв. м. Доля кожного у цьому приміщенні, враховуючи принцип рівності часток, складає 9, 32 кв. м. житлової площі на кожного. Тому судом зроблено висновок, що встановити порядок користування житловим приміщенням без порушення норми житлової площі, яка припадає на кожного з співвласників, неможливо.
Заслухавши позивачів, вивчивши матеріали справи суд дійшов висновку що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Відповідно до ст. 372 ЦК України, у разі поділу майна, що є в спільній сумісній власності, вважається, що частки співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між сторонами або законом. З матеріалів справи вбачається, що ніякої домовленості, ні усної, ні письмової, щодо часток кожного із сторін у житловому приміщені, під час його отримання у власність, у них не було. Тому суд зробив висновок, що частка кожного співвласника у майні, належному їм на праві спільної сумісної власності, складає 1/5 частку житлового приміщення.
Оскільки угоди з відповідачами про спосіб виділу позивачі не досягли, поділити житлове приміщення в натурі неможливо, так само як і встановити порядок користування ним без порушення житлових прав /норми користування житловою площею/ співвласників, позивачі мають право згідно п. 2 ст. 364 ЦК України вимагати від відповідачів матеріальної компенсації вартості частки житлового приміщення.
Згідно роз'яснень, які надані Пленумом Верховного Суду України у п. 6 постанови № 7 від 04.10.1991 року "Про практику застосування судами законодавства, що регулює право власності громадян на жилий будинок" при відсутності угоди між сторонами про розмір грошової компенсації вона визначається судом по дійсній вартості житлового приміщення на час розгляду справи.
Як вбачається із Звіту про проведення оцінки вартості спірного приміщення ТОВ "Влата Ріелтер", затвердженого 14.12.2006 року, дійсна /ринкова/ вартість даної квартири на сьогоднішній день складає 141 783 гривні. Виходячи з цього, позивачі мають право вимагати з відповідачів виплати грошової компенсації вартості їх часток, яка складає 3/5 частини спірного майна, в сумі 85069 гривень 80 копійок, тобто по 28 356 гривень 60 копійок на кожного.
На підставі наведеного і керуючись ст. ст. ст. ст. 11, 16, 364, 368 - 370 ЦК України, ст. 48 Закону України "Про власність", ст. ст. 10, 11, 212, 213, 214, 215, 218 ЦП К України, суд
вирішив:
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на 1/5 частку у житловому приміщені за адресою: АДРЕСА_1.
Визнати за ОСОБА_2 право власності на 1/5 частку у житловому приміщені за адресою: АДРЕСА_1.
Визнати за ОСОБА_3 право власності на 1/5 частку у житловому приміщені за адресою: АДРЕСА_1.
Визнати за ОСОБА_4 право власності на 1/5 частку у житловому приміщені за адресою: АДРЕСА_1.
Визнати за ОСОБА_5 право власності на 1/5 частку у житловому приміщені за адресою: АДРЕСА_1.
Стягнути з ОСОБА_4 на користь ОСОБА_1 і неповнолітньої ОСОБА_2, інтереси якої вона представляє, компенсацію вартості долі у спільній сумісній власності в сумі 28 356 гривень 60 копійок.
Стягнути з ОСОБА_4 на користьОСОБА_3 компенсацію вартості долі у спільній сумісній власності в сумі 14 178 гривень ЗО копійок.
Стягнути з ОСОБА_5 на користь ОСОБА_1 і неповнолітньої ОСОБА_2, інтереси якої вона представляє, компенсацію вартості долі у спільній сумісній власності в сумі 28 356 гривень 60 копійок.
Стягнути з ОСОБА_5 на користьОСОБА_3 компенсацію вартості долі у спільній сумісній власності в сумі 14 178 гривень ЗО копійок.
Копію рішення направити відповідачам для ознайомлення.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Київської області через Славутицький міський суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20-ти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
- Номер: 6/684/16/2018
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-235/2007
- Суд: Старосинявський районний суд Хмельницької області
- Суддя: Малишенко Т.О.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 11.06.2018
- Дата етапу: 06.08.2018