РІШЕННЯ
Іменем України
Справа номер 2-261/2007р.
15 червня 2007 року Славутицький міський суд Київської області у складі: головуючого: Малишенко Т.О. при секретарі Дем'яненко Т.В. за участі представника позивача: Ріт І.В., відповідачі відсутні.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою Комунального підприємства "Житлово-комунальний центр" до ОСОБА_1, ОСОБА_2 - про визнання осіб такими, що втратили право на користування жилим приміщенням, та стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги,
встановив:
Позивачі звернулись до Славутицького міського суду із позовною заявою про визнання відповідачів такими, що втратили право на користування жилим приміщенням, в зв'язку з відсутністю відповідачів в жилому приміщенні понад шість місяців без поважних причин, та стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги, оскільки відповідачі мають борг за комунальні послуги у сумі 4 212 гривень 39 копійок.
Представник позивача на попередньому судовому засіданні і в судовому засіданні свої позовні вимоги підтримав, просив визнати ОСОБА_1., та ОСОБА_2., особами, які втратили право користування жилим приміщенням, оскільки вони понад шість місяців без поважних причин відсутні у жилому приміщенні. Крім того просила стягнути заборгованість за житлово-комунальні послуги в сумі 4 212 гривень 39 копійок за період з 01.10.2003 року по 01.04.2007 року.
Відповідачі як на попереднє слухання справи, так і в судове засідання не з'явились. Про час і місце розгляду справи відповідачі повідомлялись не тільки рекомендованими листами за останнім відомим місцем проживання, а і в місцевій газеті була опублікована судова повістка про виклик відповідачів до суду. Тому судом зроблено висновок, що відповідачі повідомлені про розгляд справи, від них письмових заяв про відкладення розгляду справи до суду не надходило. Судом вирішено продовжити розгляд справи при наявних матеріалах справи.
В судовому засіданні встановлено, що відповідно до ордеру на жилу площу у в гуртожитку від 12.07.2000 року відповідачам надано житлову площу в гуртожитку номер 2 за адресою АДРЕСА_1.
У відповідності до вимог ст. 71 ЖК України, збереження жилого приміщення за тимчасово відсутніми громадянами зберігається протягом шести місяців у випадку поважної причини відсутності.
В той же час, судом встановлено, що предметом спору в даному випадку є житло, яке відноситься до гуртожитку і в даному випадку при розгляді даної категорії справ суд повинен керуватись главою 4 ЖК України "користування гуртожитком".
Відповідно до вимог ст. 132 ЖК України, виселенню з гуртожитків без надання іншого приміщення підлягають сезонні, тимчасові працівники і особи, які працювали за строковим трудовим договором, які припинили роботу. Інших працівників підприємств, які поселились в гуртожитку в зв'язку з роботою, може бути виселено без надання іншого житла і в разі звільнення за власним бажанням без поважних причин, за порушення трудової дисципліни. Осіб, які припинили роботу з інших підстав, ніж ті, що зазначені в ч.2 ст. 132 ЖК України, або осіб, перелічених у ст. 125 ЖК України, може бути виселено лише з наданням їм іншого жилого приміщення.
Допитані у суді свідки ОСОБА_3., та ОСОБА_4., суду повідомили, що з грудня 2005 року кімнату у гуртожитку відповідачі залишили, забрали свої речі і більше не з'являлись.
Проаналізувавши матеріали справи суд дійшов висновку, що в судовому засіданні знайшло підтвердження те, що відповідачі не проживають у спірному житловому приміщенні без поважної причини понад встановлені строки, тобто більше шести місяців. В той же час, як вбачається із останнього місця роботи ОСОБА_1., звільнилась з роботи 29.05.2002 року. На обліку в Славутицькому міському центрі зайнятості відповідачі не перебувають. 25.03.2003 року ОСОБА_1., притягалась до адміністративної відповідальності за несплату комунальних послуг з жовтня 2002 року. На засіданні адміністративної комісії відсутня.
Згідно роз'яснень п.10 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 12.04.1985 року із змінами і доповненнями "Про деякі питання, що виникають у практиці застосування судами житлового Кодексу України", житлове приміщення за відсутньою особою зберігається у випадках відсутності її більше шести місяців у зв'язку з поважною причиною. В той же час згідно ст. 72 ЖК України, визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться у судовому порядку.
Проаналізувавши матеріали справи суд дійшов до висновку, що відповідач без поважних причин не проживає у жилому приміщенні більше шести місяців, не відноситься до нього як до свого постійного житла, не виконує обов'язки за договором найму жилого приміщення, що дає змогу визнати його особою, яка втратила право на користування жилим приміщенням.
У відповідності до ст. 10, 60 ЦПК України, доказування обставин, на які сторони посилаються в підтвердження чи спростування позовних вимог, покладається на них. Суд вважає, що позивачі довели в судовому засіданні
переконливими доказами, що відповідачі не проживають у спірному житловому приміщенні більше шести місяців без поважних причин, з грудня 2005 року.
Відповідно до чинного законодавства сім'я ПУРИК перед позивачами має зобов'язання по своєчасній оплаті житлово-комунальних послуг. Як вбачається з наданого розрахунку борг виник з 01.10.2003 року по 01.04.2007 року і становить 4 212 гривень 39 копійок, судом зроблено висновок, що дана сума підлягає стягненню.
У відповідності до вимог ст. 88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені витрати. Тому суд вважає, що вимоги в частині стягнення судових витрат також підлягають задоволенню.
Тому на підставі наведеного і керуючись ст. ст. 10, 11, 209, 221, 214, 215, 218 ЦПК України, ст. ст. 66-68, 71, 72, 125, 127-132, 162 ЖК України, суд
вирішив:
Позовні вимоги задовольнити.
Визнати ОСОБА_1 та ОСОБА_2 особами, що втратили право на користування жилим приміщенням, яке розташоване за адресою: АДРЕСА_1.
Стягнути з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на користь Комунального підприємства "Житлово-комунальний центр" заборгованість за комунальні послуги за період з 01.10.2003 року по 01.04.2007 року у сумі 4 212 гривень 39 копійок, та понесені ними судові витрати у сумі 89 гривень 50 копійок, всього 4 301 гривню 39 копійок.
Копію рішення направити відповідачам для ознайомлення.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Київської області через Славутицький міський суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20-ти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.