Судове рішення #1653146
ПОСТАНОВА

 

ПОСТАНОВА

 Іменем УКРАЇНИ.

справа номер 2-а-53/2007р.

 

12 червня 2007 року Славутицький міський суд,  Київської області у складі: головуючого Малишенко Т. О. при секретарі Дем'яненко Т.В. за участі позивача ОСОБА_1. ,  відповідачі відсутні.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління МВС України в Київській області,  Управління Пенсійного Фонду України в Київській області - про стягнення недоотриманого грошового забезпечення та відповідних сум при звільненні з органів внутрішніх справ,

 

встановив:

 

Позивач звернувся до суду з позовними вимогами про стягнення недоотриманого грошового забезпечення та відповідних сум при звільненні з органів внутрішніх справ. В позовній заяві посилається на те,  що являється пенсіонером МВС України. В період з 1996 року по 25.12.2005 року він постійно проходив службу на різних посадах в ГУ МВС України в Київській області. З 10.03.2003 року до 25.12.2006 року проходив службу у ВЗ ЧАЕС ГУ МВС України в Київській області. Відповідачем відділом фінансових ресурсів ГУ МВС України в Київській області йому було нараховано пенсію,  проте при проведенні нарахування не враховано доплату за несення служби в зоні відчуження ЧАЕС з 25.12.2005 року. Тому просив визнати незаконними дії посадових осіб ГУ МВС України в Київській області щодо невірного нарахування йому пенсії та вихідної матеріальної допомоги при звільненні,  як пенсіонеру МВС без урахування щомісячної доплати за виконання ним службових обов'язків в зоні відчуження ЧАЕС.  Визнати за ним право на перерахунок з 25.12.2005 року виплати щомісячної доплати від належної суми пенсії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 03.04.1993 року № 257 та наказу МВС України від 31.10.1996 року № 750,  з урахуванням щомісячної доплати за виконання ним службових обов'язків в зоні відчуження і зоні безумовного (обов'язкового) відселення у відповідності з Постановою Кабінету Міністрів України від 29.01.2003 року № 137 „Про доплати та компенсації особам,  які працюють у зоні відчуження і зоні безумовного (обов'язкового) відселення після повного відселення жителів",  та нарахування у відповідності до вимог Указу Президента України від 04.10.1996 року №926/96 "Про умови грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ" надбавку за безперервну службу у розмірі 70 % грошового забезпечення премії у розмірі 33, 3 %,  доплати в розмірі 50% від суми пенсії. Також визнати за ним право на перерахунок пенсії з 25.12.2005 року з урахуванням щомісячної доплати за виконання ним службових обов'язків в зоні відчуження   і   зоні   безумовного   (обов'язкового)   відселення   у   відповідності   з

 

Постановою Кабінету Міністрів України від 29.01.2003 року номер 137 „Про доплати та компенсації особам,  які працюють у зоні відчуження і зоні безумовного (обов'язкового) відселення після повного відселення жителів",  та нарахувати у відповідності до вимог Указу Президента України від 04.10.1996 року №926/96 „Про умови грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ" надбавку за безперервну службу у розмірі 70 % грошового забезпечення,  премії у розмірі 33, 3 % ,  доплати в розмірі 50 % від суми пенсії. Зобов'язати їх провести йому перерахунок пенсі'гз 25.12.2005 року з урахуванням доплати за виконання службових обов'язків в зоні відчуження і зоні безумовного (обов'язкового) відселення у розмірі,  обрахованому у відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України від 29.01.2003 року № 137 „Про доплати та компенсації особам,  які працюють у зоні відчуження і зоні безумовного (обов'язкового) відселення після повного відселення жителів" та нарахувати у відповідності до вимог Указу Президента України від 04.10.1996 року №926/96 „Про умови грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ" надбавку за безперервну службу у розмірі 70 % грошового забезпечення,  премії у розмірі 33, 3%,  доплати в розмірі 50 % від суми пенсії. Також зобов'язати ГУ МВС України в Київській області перерахувати суму вихідної допомоги з урахуванням вищевказаного перерахунку пенсії.

У судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав в повному об'ємі.

Представник відповідача Головного Управління МВС України в Київській області у судове засідання не з'явився,  просив розглянути справу без їх участі. До суду надано письмове заперечення,  заявлені позовні вимоги не визнали,  посилаються на те,  що позивачу при перерахунку пенсії з 25.12.2005 року не була врахована доплата за роботу в зоні відчуження тому,  що ця доплата не носить постійним характер,  крім того на даний час згідно акту передачі,  пенсійна справа позивача передана в Управління Пенсійного Фонду України в Київській області.

Представник відповідача Управління Пенсійного Фонду України в Київській області в судове засідання не з'явився,  згідно повідомлення до рекомендованого листа,  яким було відправлено судову повістку,  вона отримана,  тобто відповідачі належним чином повідомлені про розгляд справи. На час розгляду справи від них надійшло письмове заперечення,  просять відмовити в задоволенні позовних вимог і розглянути справу без участі їх представника.

За таких обставин справи суд визнав можливим розглядати справу у відсутності представників відповідачів,  які не з'явилися в судове засідання ,  оскільки в справі достатньо матеріалів про права та взаємовідносини сторін.

В судовому засіданні встановлено,  що позивач,  колишній співробітник МВС України,  дійсно відповідно до довідок відділу зони Чорнобильської АЕС ГУ МВС України в Київській області проходив службу на посаді середнього начальницького складу в ВЗ ЧАЕС ГУ МВС України в Київській області. Він отримував щомісячну доплату за несення служби в зоні відчуження ЧАЕС,  відповідно до  ст.  39 Закону України " Про статус та соціальний захист громадян,  які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та Постанови Кабінету Міністрів України від 24.01.2003 року за номером 137 "Про   доплати і компенсації особам,  які працюють у зоні

 

відчуження і зоні безумовного (обов'язкового) відселення після повного відселення жителів".

З 25.12.2005 року відділом фінансових ресурсів ГУ МВС України в Київській області позивачу була нарахована пенсія за вислугу років відповідно до норм Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців,  осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб".

З оглянутих в судовому засіданні документів позивача вбачається,  що у розрахунок пенсії відповідачем не була включена доплата за службу у зоні відчуження ЧАЕС,  яка носить постійний характер і передбачена  ст.  39 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян,  які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та

постановами KM України від 29.02.1996 року номер 250,  від 30.06.1998 номер 982,  від 07.02.2000 року номер 223,  від 20.01.2003 року номер 137. З наданих документів вбачається,  що позивач неодноразово звертався до департаменту фінансових ресурсів та економіки МВС України та відділу фінансових ресурсів та економіки ГУ МВС України в Київській області з проханням врахувати вказану доплату,  перерахувати пенсію і вихідну допомогу,  але йому відмовлено в цьому.

Відповідно до акту приймання-передачі номер 13 діючих пенсійних справ по Славутицькому району,  09.02.2007 року пенсійна справа позивача була передана в Головне управління Пенсійного Фонду в Київській області.

Вислухавши позивача,  вивчивши по справі письмові докази,  суд прийшов до висновку,  що позовні вимоги підлягають задоволенню з таких підстав.

Спірні правовідносини регулюються ч.3  ст. 39 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян,  які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". Даною статтею передбачено,  що громадянам,  які працюють у зоні відчуження,  а також у зоні безумовного (обов'язкового) відселення після повного відселення жителів,  за рішенням Адміністрації зони відчуження,  встановлюється доплата згідно з положеннями,  затвердженими Кабінетом Міністрів України.

 

постановами Кабінету Міністрів України від 29.02.1996 року номер 250,  від 30.06.1998 року номер 223,  які були прийняті відповідно до  ст.  39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян,  які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" був встановлений розмір доплати,  яка провадиться особам рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ,  які постійно виконують обов'язки у зоні відчуження і зоні безумовного (обов'язкового) відселення після повного відселення жителів.

Відповідно до  ст.  43 Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців,  осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб",  який набув чинності з 01.01.2005 року,  особам офіцерського складу пенсії нараховуються виходячи з розміру грошового забезпечення за останньою штатною посадою перед звільненням,  враховуючи відповідні оклади за посадою,  спеціальним званням,  процентну надбавку за вислугу років,    щомісячні  додаткові  види  грошового  забезпечення   (надбавки,   доплати,

 

підвищення) та премії в розмірах встановлених законодавством.

Згідно п.2 Прикінцевих положень Закону України від 15 червня 2004 року,  особи,  яким раніше призначено пенсії відповідно до Закону України „Про пенсійне забезпечення військовослужбовців,  осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб",  мають право на перерахування пенсії з урахуванням положень цього Закону з 01.04.2005 року.

За таких обставин суд вважає,  що відповідачем ГУ МВС України в Київській області при проведенні перерахунку пенсії порушені вимоги  ст.  43 „Про пенсійне забезпечення військовослужбовців,  осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб",  оскільки при перерахунку пенсії не враховано додатковий вид грошового забезпечення у вигляді доплати за виконання службових обов'язків в зоні відчуження ЧАЕС,  яка була передбачена діючим законодавством і фактично була отримана позивачем під час проходження служби,  в тому числі на момент звільнення.

Оскільки на час розгляду даної справи пенсійна справа позивача передана у Пенсійний Фонд України відповідно до вимог чинного законодавства і пенсійна справа позивача відсутня в ГУ МВС України в Київській області,  то перерахунок пенсії повинен робити Пенсійний Фонд,  в той же час відносно інших вимог позивача,  то суд вважає,  що відповідальність повинно нести ГУ МВС України в Київській області.

На підставі наведеного і керуючись  ст.  160, 161 КАС України,  суд

 

вирішив:

 

Позовну заяву задовольнити.

Визнати незаконними дії посадових осіб ГУ МВС України в Київській області щодо невірного перерахунку позивачу пенсії та вихідної матеріальної допомоги при звільненні,  як пенсіонеру МВС без урахування щомісячної доплати за виконання ним службових обов'язків в зоні відчуження ЧАЕС.

Визнати за ОСОБА_1 право на перерахунок з 25.12.2005 року виплати щомісячної доплати від належної суми пенсії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 03.04.1993 року № 257 та наказу МВС України від 31.10.1996 року № 750,  з урахуванням щомісячної доплати за виконання ним службових обов'язків в зоні відчуження і зоні безумовного (обов'язкового) відселення у відповідності з Постановою Кабінету Міністрів України від 29.01.2003 року № 137 „Про доплати та компенсації особам,  які працюють у зоні відчуження і зоні безумовного (обов'язкового) відселення після повного відселення жителів",  яка нараховується у відповідності до вимог Указу Президента України від 04.10.1996 року №926/96 "Про умови грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ",  включивши її у розрахунок надбавки за безперервну службу у розмірі 50 % грошового забезпечення премії у розмірі 33, 3 % грошового забезпечення,  доплати в розмірі 50 % від суми пенсії.

 

Зобов'язати Управління Пенсійного Фонду України в Київській області провести ОСОБА_1 перерахунок пенсії з 25.12.2005 року з урахуванням доплати за виконання службових обов'язків в зоні відчуження і зоні безумовного (обов'язкового) відселення у розмірі обрахованому у відповідності з Постановою Кабінету Міністрів України від 29.01.2003 року № 137 „Про доплати та компенсації особам,  які працюють у зоні відчуження і зоні безумовного (обов'язкового) відселення після повного відселення жителів" яка нараховується у відповідності до вимог Указу Президента України від 04.10.1996 року №926/96 „Про умови грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ" включивши її у розрахунок надбавки за безперервну службу у розмірі 50 % грошового забезпечення,  премії у розмірі 33, 3% грошового забезпечення,  доплати в розмірі 50 % від суми пенсії.

Зобов'язати ГУ МВС України в Київській області провести перерахунок вихідної допомоги при звільненні з урахуванням доплати за виконання ОСОБА_1 службових обов'язків в зоні відчуження і зоні безумовного (обов'язкового) відселення,  передбаченої Постановою Кабінету Міністрів України від 29.01.2003 року № 137 „Про доплати і компенсації особам,  які працюють у зоні відчуження і зоні безумовного ( обов'язкового) відселення після повного відселення жителів",  яка нараховується у відповідності до вимог Указу Президента України від 04.10.1996 року №926/96 „Про умови грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ",  включивши її у розрахунок надбавки за безперервну службу у розмірі 50 відсотків грошового забезпечення,  премії у розмірі 33, 3% грошового забезпечення,  доплати в розмірі 50 відсотків суми пенсії.

Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення,  або протягом двадцяти днів після подання письмової заяви про апеляційне оскарження рішення,  яка подається протягом десяти днів з дня його проголошення.

постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження,  якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження,  але апеляційна скарга не була подана у строк,  встановлений  ст.  186 КАС України,   постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги  постанова,  якщо її не скасовано,  набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація