Судове рішення #1653171
Справа № 2- 837/07

Справа № 2- 837/07

РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 червня 2007 року  Прилуцький міськрайонний суд    Чернігівської   області в складі : головуючого - судді   Зарічної Л.А., при секретарі -   Голушко Н.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Прилуках цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування судових витрат, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до суду із позовною заявою, в якій вказує, що 18.12.2006 року Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області відмовив ОСОБА_2 у задоволені позовних вимог до ОСОБА_1 про усунення перешкод у користуванні присадибною земельною ділянкою та на позивача поклав понесені відповідачем витрати по справі - вартість експертизи та оплату юридичної допомоги. Позивач, будучи незгодним із постановленим рішенням подав апеляційну скаргу , яка була відхилена, але потягла додаткові витрати позивача по даній справі, а саме - проїзд до апеляційного суту та вартість послуг адвоката, що змусило ОСОБА_1 звертатися до суду з позовом про відшкодування понесених витрат.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та при цьому пояснив, що понесені витрати були саме з вини відповідача, до якого він звертався з проханням відшкодувати їх у добровільному порядку, однак таке залишилося проігнорованим.

Відповідач в судове засідання не з»явився, хоча про день та час судового засідання був повідомлений вчасно, однак подав письмове заперечення, в якому не визнав позовних вимог, посилаючись на недійсність поданих документів.

Вислухавши пояснення сторони, дослідивши інші докази по справі, суд приходить до висновку, що позовні вимоги   ОСОБА_1 підлягають задоволенню з таких підстав:

Як було встановлено в судовому засіданні, ОСОБА_2 звертався до суду із позовом до ОСОБА_1 про усунення перешкод у користуванні присадибною земельною ділянкою. Рішенням Прилуцького міськрайонного суду Чернігівської області від 18.12.2006 року у задоволенні даних позовних вимог відмовлено та стягнуто з позивача понесені витрати по справі відповідачем.

Ухвалою Апеляційного суду Чернігівської області від 22.02.2007 року апеляційну скаргу ОСОБА_2 відхилено і рішення Прилуцького міськрайонного суду залишено без змін.

Згідно квитанції до прибуткового касового ордеру №1183 від 13.02.2007 року та довідки Юридичної консультації Прилуцького району вбачається, що ОСОБА_1 мешканкою АДРЕСА_1, внесено в касу юрконсультації триста гривень за ведення справи в апеляційному порядку адвокатом ОСОБА_3

Згідно ухвали Апеляційного суду Чернігівської області ( а.с.6) вбачається, що під час розгляду справи в апеляційному поряду інтереси відповідача представляли 2 особи ОСОБА_3 та ОСОБА_4, що також підтверджують і наявні квитки у справі, а саме 2 до М.Чернігова з м.Прилуки та 2 у зворотному напрямку.

Відповідно до ст. 79 ЦПК України вбачається, що до витрат, пов»язаних із розглядом справи належать в тому числі і витрати на правову допомогу, витрати сторін та їх представників, що пов»язані з явкою до суду.

Зважаючи на ті обставини, що у позові ОСОБА_2 до ОСОБА_1 було відмовлено, тобто фактично було постановлено рішення на користь відповідача, він, згідно ст. 88 ЦПК України має право на відшкодування документально підтверджених судових витрат.

 

Суд не може прийняти до уваги заперечення відповідача в тій частині, що у наданих позивачем квитках відсутні відомості про перевізника, оскільки в них мається відповідна печатка приватного підприємця, який і здійснював дані перевезення.

Суд також не може прийняти до уваги заперечення в частині неможливості користування приватним транспортом, оскільки в даному випадку , особи, що здійснювали перевезення позивача зареєстровані як приватні підприємці та мають відповідний дозвіл(ліценцію) на здійснення перевезень.

Зважаючи на ті обставини, що вимоги позивачки підлягають до задоволення, суд вважає за необхідне стягнути із відповідача по справі понесені витрати по даній справі, за виключенням банківського збору.

На підставі наведеного, керуючись ст. ст.79, 84,85,88,213-215 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 396 грн. в рахунок відшкодування понесених витрат по справі, пов»язаних із явкою до суду представників та витрати на правову допомогу, що зумовлені участю в Апеляційному суді Чернігівської області 22 лютого 2007 року та 51 грн. в рахунок сплаченого судового збору, 30 грн. оплати інформаційно - технічного забезпечення та 70 грн. в рахунок юридичної допомоги за складання позовної заяви, а всього 547 грн.05 коп., а в іншій частині позову - відмовити.

Рішення суду може бути оскаржено шляхом подачі впродовж 10 днів з дня його проголошення до Прилуцького міськрайонного суду заяви про апеляційне оскарження із наступним поданням апеляційної скарги протягом 20 днів апеляційному суду Чернігівської області через Прилуцький міськрайонний суд.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація