Справа №2-2631 2007р.
РІШЕННЯ
Іменем України
10 травня 2007 року Харківський районний суд Харківської області
в складі:
головуючего -Козирєвої Г.М.
при секретарі -Нетецькій Н.В.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні в сел.Покотилівка справу за позовом ОСОБА_1 до Утківської селищної ради Харківського району Харківської області про визнання угоди дійсною та визнання права власності на житловий будинок, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачка просить суд ухвалити рішення, згідно якого визнати дійсною угоду, укладену 20 травня 1996 року між нею та ОСОБА_2 про купівлю-продаж житлового будинку, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 та визнати за нею право власності на вказаний будинок, посилаючись на те, що цей Договір був посвідченний на біржі основних фондів та нерухомості "Альянс", згідно Договору, продавець ОСОБА_2 продав, а вона, ОСОБА_1 отримала у власніть житловий будинок с надвірними спорудами, розташованими за вищеназваною адресою. Умови Договору були виконані в повному обсязі. Позивачка передала гроші, отримала техничну документацію, ключи від житлового будинку, та оселилась в житловому будинку. Однак Договір купівлі-продажу житлового будинку між сторонами посвідчено нотаріально не було і цей договір не був зареєстрований в бюро техничної інвентаризації. Згідно довідки КП "ХРБТІ" позивачкою до бюро надано договір купівлі-продажу НІ-83 посвідчений біржою основних фондів та нерухомості 20.05.1996р., але перехід права власності на підставі цього документу не зареєстровано. В даний час позивачка користується житловим будинком, має намір його перебудувати. Де в даний час мешкає ОСОБА_2, їй не відомо. Тому вона просить визнати цю угоду дійсною та визнати по ній право власності на будинок за позивачкою. В судовому засіданні представник позивача позов підтримав.
З Утківської селищної ради Харківського району Харківської області надійшов лист, з якого свідчить, що відповідач позов визнав, просить слухати справу у відсутності його представника.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч.4 ст. 130 ЦПК України, при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно 4.4 ст. 174 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову, суд, за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Судом встановлено, що 20 травня 1996 року був укладенний Договір НІ-83 купівлі-продажу житлового будинку та надвірних споруд розташованих за адресою:АДРЕСА_1
Цей Договір був посвідченний на біржі основних фондів та нерухомості "Альянс", яка не мала права посвідчувати такі угоди. Згідно договору, продавець ОСОБА_2 продав, а ОСОБА_1 отримала у власність житловий будинок літ.А-1 з надвірними будовами та спорудами: сараєм літ.Б, вбиральнею літ.У, огорожею № 1, розташованими за вищеназваною адресою.
Умови договору були виконані в повному обсязі: позивачка передала гроші, отримала технічну документацію на житловий будинок, Домову книгу, оселилась в житловому будинку.
Угода купівлі-продажу указаного житлового будинку посвідчена нотаріально не була.
Згідно ч. 2 ст. 220 ЦК України, якщо сторони домовились відносно суттєвих умов договору, що підтверджується письмовими доказами і здійснилось повне виконання договору, однак одна з сторін уклоняється від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним. В цьому разі послідуюче нотаріальне посвідчення угоди не вимагається.
Оскільки між сторонами відбулося повне виконання угоди, договір був направлений на реальне настання правових наслідків, обумовлених ними: ОСОБА_2 отримала гроші від ОСОБА_1 після чого вона повинна отримати право власності. Дана угода являється правомірною, так як її недійсність ніким не встановлена і вона ніким не оспорена. Тому можливо визнати її дійсною та визнати по ній право власності на вказаний житловий будинок за ОСОБА_1
Керуючись ст. ст. 10, 11, 209, 212 214-216, 218 ЦПК України, ст. 220 ЦК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Визнати угоду, укладену 20 травня 1996 року між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 про купівлю-продажу житлового будинку, розташованого за адресою: АДРЕСА_1і - дійсною.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок АДРЕСА_1за даним договором .
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк, з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.