ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"27" вересня 2006 р. Справа № 8/233
Суддя господарського суду Чернівецької області Чорногуз Михайло Георгійович
розглядаючи справу
за позовом Прокурора Сокирянського району в інтересах держави в особі Сокирянської об'єднаної державної податкової інспекції Чернівецької області
до відповідача Спільне підприємство "Сокирянське об'єднання громадського харчування"
про стягнення заборгованості за рахунок активів боржника - 32545,45грн.
за участю представників:
позивача: не з’явився
відповідача: голова ліквідаційної комісії Константинович С.М.
за участю: прокурора відділу облкрокуратури Швеця О.А.
СУТЬ СПОРУ:
Прокурор Сокирянського району в інтересах держави в особі Сокирянської об'єднаної державної податкової інспекції Чернівецької області звернувся з позовною заявою до Сокирянського об’єднання громадського харчування про з активів відповідача податкового боргу по платежах до бюджету в сумі 32545 грн. 45 коп.
Позивач явку свого представника в судове засідання не забезпечив.
Прокурор підтримав позовні вимоги в повному обсязі.
Представник відповідача в судовому засіданні та у відзиві позовні вимоги визнає в повному обсязі.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши прокурора та представника відповідача, з’ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позовна заява та заперечення проти позову, дослідивши докази які мають юридичне значення для розгляду позовної заяви суд встановив наступне.
Відповідно до Закону України „Про систему оподаткування" та п.5.3. ст..5 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 р. №2181, платник податку зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену ним у податковій декларації, протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного терміну, передбаченого Законом №2181.
У разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених Законом №2181, такий платник податку відповідно до вимог п. п. 17.1.7 п. 17.1. ст. 17 Закону зобов'язаний сплатити штраф
На день розгляду справи за відповідачем рахується заборгованість по платежах до бюджету: по податку на додану вартість5569,58 грн. в т. ч. податковий борг(недоїмка) - 2893,17 грн, та пеня-2676,41 грн., по податку на землю 22531,94 грн. в т.ч. податковий борг (недоїмка) - 19878,71 грн., пеня - 2653,94 грн. , а також штрафні санкції -4443,93 грн.
Згідно Закону України №2181 до відповідача було вжито наступних заходів примусового забезпечення погашення податкового боргу.
Зокрема, надіслано податкові вимоги: №1/1 3 від 02.10.2001 р., №2/167 від 05.11.2001 р., прийнято рішення начальника Сокирянської ОДШ №38 від 07.12.2001 р. про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Згідно п. 4 частини третьої статті 129 Конституції України та ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, відповідач не надав доказів погашення податкового боргу.
У процесі розгляду справи не виявлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.
На підставі викладеного п.п. 3.1.1. п. 3.1. ст. 3, п. п. 17.1.7 п. 17.1. ст. 17 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 2181-Ш від 21.12.2000 року, та керуючись ст. ст. 2, 71, 86, 94, 160-163, п. 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з активів Сокирянського об'єднання громадського харчування на користь відповідного бюджету податковий борг по платежах до бюджету в сумі 32545 грн. 45 коп., який складається з податку на додану вартість5569,58 грн. в т. ч. податковий борг(недоїмка) - 2893,17 грн., та пеня-2676,41 грн., податку на землю 22531,94 грн. в т.ч. податковий борг (недоїмка) - 19878,71 грн., пеня - 2653,94 грн. , а також штрафні санкції -4443,93 грн.
Постанова, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Порядок і строки апеляційного оскарження.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя М.Г. Чорногуз