Справа № 2-а-4667/11/0121
Справа № 2-а-4667/11р.
ПОСТАНОВА
Іменем України
11 липня 2011 року м. Феодосія
Суддя Феодосійського міського суду Автономної Республіки Крим Микитюк О.А., розглянувши у порядку скороченого провадження справу адміністративної юрисдикції за позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України у м. Феодосії в АР Крим про зобов’язання нарахувати та виплатити недоплачену, як дитині війни, щомісячну державну соціальну допомогу,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду із позовом до Управління пенсійного фонду України у м. Феодосії в АР Крим про зобов’язання нарахувати та виплатити недоплачену, як дитині війни, щомісячну державну соціальну допомогу за період з 26 листопада 2010 року та з 01 січня 2011 року, а також просив зобов,язати відповідача проводити регулярне нарахування та виплату щомісячної соціальної допомоги в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком протягом дії Закону України «Про соціальний захист дітей війни». Вимоги мотивовані тим, що позивач має статус «дитини війни»та згідно із положенням Закону України «Про соціальний захист дітей війни»з 01.01.2006 року має право на отримання щомісячної державної соціальної допомоги у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком, відповідач зазначені виплати здійснював не в повному обсязі, внаслідок чого позивач звернувся до суду за захистом своїх прав.
Від представника відповідача заперечення по справі до суду не надходило.
Оцінивши повідомлені позивачем обставини, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги позивача підлягають частковому задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що позивач народився ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується паспортом, тобто станом на час закінчення Другої світової війни йому було менше 18 років, тому він являється особою, яка віднесена до категорій осіб, визнаних дітьми війни.
Відповідно до ст. 21 Конституції України, зміст та обсяг прав і свобод людини при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не може бути звужений.
Відповідно до ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.
Відповідно до частини 1 статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003, № 1058-IV мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеному законом.
При вирішенні спору суд виходить із загальних засад пріоритету законів над підзаконними актами і з того, що при розрахунку державної та додаткової пенсій, застосуванню підлягає розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, установлений у законі про державний бюджет на відповідний рік, з урахуванням якого визначається мінімальний розмір пенсії за віком.
Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2010 рік», розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність встановлений з грудня - 734 грн.
Щомісячна державна соціальна допомога виплачена відповідачем позивачу у 2010 році у розмірі 49,80 грн. на місяць.
Відповідно до пункту 1.1. розділу 1 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженого Постановою Пенсійного фонду України від 30.04.2002 року № 8-2, управління Пенсійного фонду України у районах, містах і районах у містах є органами Фонду, підвідомчими відповідно головним управлінням Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, що разом з цими управліннями утворюють систему органів Фонду.
Статтею 58 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" на Пенсійний фонд покладене керівництво та управління солідарною системою, збір, акумуляція та облік страхових внесків, призначення пенсії та підготовка документів для її виплати, забезпечення своєчасного і в повному обсязі фінансування та виплати пенсій, допомоги на поховання, здійснення контролю за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду, вирішення питань, пов'язаних з веденням обліку пенсійних активів застрахованих осіб на накопичувальних пенсійних рахунках, здійснення адміністративного управління Накопичувальним фондом та інші функції, передбачені Законом і статутом Пенсійного фонду.
Таким чином, Управління Пенсійного фонду в м. Феодосії АРК у відносинах з фізичними та юридичними особами, під час реалізації своїх завдань та функцій, встановлених законодавством України, являються органами виконавчої влади та суб’єктами владних повноважень .Статтею 72 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003, № 1058-IV передбачено, що джерелами формування коштів Пенсійного фонду є також кошти державного бюджету та цільових фондів, що перераховуються до Пенсійного фонду у випадках, передбачених цим Законом. Статтею 113 Закону встановлено що у разі виникнення дефіциту коштів Пенсійного фонду для фінансування виплати пенсій у солідарній системі (перевищення видатків над доходами, у тому числі з урахуванням резерву коштів Пенсійного фонду) у зв'язку із забезпеченням виплати пенсій в розмірі, передбаченому статтею 28 цього Закону такий дефіцит покривається за рахунок коштів Державного бюджету України.
На підставі закону України «Про внесення змін до закону України «Про державний бюджет України на 2011 рік» встановлено, що норми та положення ст. 6 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни» застосовується у порядку та розмірах, встановлених кабінетом Міністрів України, виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України на 2011 рік. Закон набрав чинності з 19 червня 2011 року.
На підставі наведених вище доводів суд вважає, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню, а саме донарахуванню підлягає щомісячна державна соціальна допомога у розмірі, передбаченому ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»за період з 26 листопада 2010 року по 19 червня 2011 року .
Задовольняючи позовні вимоги частково, суд виходить з того, що вимоги про зобов’язання Управління ПФУ у м. Феодосії нарахувати та виплатити недоплачену, як дитині війни, щомісячну державну соціальну допомогу у визначеній позивачем грошовій сумі не підлягають задоволенню, оскільки такі виплати не були йому нараховані, а суд не може перебрати на себе функцію здійснення перерахунку та нарахування пенсії замість органу якому надані такі повноваження. Крім того, суд вважає за необхідне відмовити в задоволенні позову в частині зобов,язання відповідача проводити регулярне нарахування та виплату щомісячної соціальної допомоги в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком протягом дії Закону України «Про соціальний захист дітей війни», оскільки у відповідності до вимог ст.. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства. Суду не надано доказів щодо порушення прав на майбутнє, а отже не має підстав для задоволення позову в цій частині.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, відповідно до частини 3 ст. 94 КАС України, суд вважає необхідним стягнути на користь позивача судовий збір в сумі 03,40 грн.
На підставі викладеного, керуючись статтями 6, 8, 9, 70-72, 86, 99, 183-2 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити частково.
Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в м. Феодосії АР Крим (м. Феодосія вул. Українська, 44) нарахувати та виплатити на користь ОСОБА_1 доплату до пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, встановленої ч. 2 ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»від 09.07.2003 року відповідно до ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни” за період з 26 листопада 2010 року по 19 червня 2011 р.
Стягнути на користь ОСОБА_1 з Державного бюджету України судові витрати у сумі 3,40 грн.
В задоволені решти позовних вимог відмовити.
На постанову може бути подана апеляція до Апеляційного суду АР Крим через Феодосійський міський суд у порядку ст. 186 КАС України шляхом подачі до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб’єкт владних повноважень у випадках та в порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п’ятиденного строку з моменту отримання суб’єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя (підпис) О.А. Микитюк
Копія вірна: суддя- секретар -