Справа № 1-88/2008
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 лютого 2008 року Деснянський районний суд м. Чернігова в складі :
головуючого - судді - Розинка В.М.
при секретарі - Примак Т.В.
з участю прокурора - Шахова А.В.
та захисника - ОСОБА_1.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Чернігові справу по обвинуваченню
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1. народження, уродженця м. Чернігова, українця, громадянина України, із професійно-технічною освітою, не працюючого, не одруженого, раніше не судимого, мешканця м. Чернігова, АДРЕСА_1, -
у скоєнні злочинів, передбачених ст.ст. 309 ч. 1, 307 ч. 2 КК України, -
в с т а н о в и в :
На початку серпня 2007 р., у денний час, підсудний ОСОБА_2, знаходячись біля дач у районі "Масани" у м. Чернігові, незаконно, без мети збуту зірвав та привласнив стеблі з коробочками маку, вагою близько 150 г, які, зберігаючи при собі, незаконно перевіз до місця свого мешкання у квартиру №АДРЕСА_1 у м. Чернігові, де висушив, а в середині серпня 2007 р., в денний час, незаконно, без мети збуту подрібнив їх, отримавши особливо небезпечний наркотичний засіб - макову солому, вагою біля 100 г, який продовжував зберігати без мети збуту за вказаною адресою.
07.11.2007 р., у вечірній час, ОСОБА_2, знаходячись за місцем свого мешкання, незаконно, без мети збуту виготовив із зазначеної макової соломи рідину, вагою 22,28 г, яка містить у собі особливо небезпечний наркотичний засіб - ацетильований опій, який продовжував незаконно зберігати за місцем свого мешкання для власного вживання, без мети збуту.
08.11.2007 р., у денний час ОСОБА_2, як із метою збуту так і без мети збуту, незаконно, зберігаючи при собі рідину, вагою 22,28 г, яка містить у собі особливо небезпечний наркотичний засіб - ацетильований опій, перевіз із місця свого мешкання до кафе "Фенікс", розташованого по пр. Перемоги у м. Чернігові, де збув ОСОБА_3. частинну рідини, вагою 0,98 г, яка містить у собі ацетильований опій, вага сухого залишку якого становить 0,036 г, а залишок рідини вагою 21,3 г, незаконно зберігаючи при собі, без мети збуту переніс до будинку №АДРЕСА_2 у м. Чернігові, де він був затриманий і у нього вилучили особливо небезпечний наркотичний засіб - ацетильований опій, вага сухого залишку якого складає 1,016 г.
Підсудний, допитаний у судовому засіданні, вину у пред'явленому обвинуваченні визнав повністю, та пояснив, що не бажає давати свідчення в суді, оскільки у повному обсязі підтримує свої попередні свідчення, які дав у ході досудового слідства. У скоєному розкаюється, просить суворо не карати, не позбавляти волі, наркотики вже не вживає, залежності від тих нема.
Враховуючи свідчення підсудного і те, що фактичні обставини справи ніким не оспорюються, суд знаходить, що дії підсудного правильно кваліфіковані за ст. 309 ч. 1 КК України, як незаконні придбання, перевезення, виготовлення та зберігання наркотичних засобів без мети збуту, правильною є кваліфікація його дій і за ст. 307 ч. 2 КК України, як незаконні перевезення та зберігання особливо небезпечного наркотичного засобу з метою збуту та збут особою, яка раніше вчинила злочин, передбачений ст. 309 КК України. Вина його у скоєному доведена у повному обсязі.
Вирішуючи питання про міру покарання, суд враховує ступінь тяжкості вчинених злочинів, особу винного - його вік, сімейний стан, наявність постійного місця проживання та позитивну характеристику за таким, відсутність попередніх притягнень до кримінальної та адміністративної відповідальності, обставини, які пом'якшують покарання - щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину, відсутність обставин, що його обтяжують. Крім того, вище перелічені обставини справи - щире каяття, його сімейний стан, відсутність на даний час залежності від наркотиків, а, крім того, дані про особу підсудного - наявність позитивних характеристик, за відсутністю негативних характеристик, що свідчить про позитивне ставлення підсудного до його місця у суспільстві, судом розглядаються, як такі, що пом'якшують покарання та істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого злочину, передбаченого ст. 307 ч. 2 КК України і дозволяють призначити покарання, щодо такого, нижче від найнижчої межі. За вищевикладених обставин, суд доходить висновку про можливість виправлення підсудного без відбуття покарання, тобто про прийняття рішення про звільнення від відбуття покарання, що є необхідним і достатнім для його виправлення та попередження нових злочинів.
Керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України, суд -
з а с у д и в :
ОСОБА_2 визнати винним і призначити покарання:
за ст. 309 ч. 1 КК України у вигляді 2 років обмеження волі;
за ст. 307 ч. 2 КК України із застосуванням ст. 69 КК України у вигляді 5 років позбавлення волі без конфіскації майна.
На підставі ст. 70 КК України остаточно призначити покарання за сукупністю злочинів, шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим, у вигляді 5 років позбавлення волі без конфіскації майна.
На підставі ст. 75 КК України звільнити засудженого від відбуття покарання, якщо він протягом іспитового строку в 3 роки не вчинить нового злочину.
На підставі ст. 76 КК України зобов'язати засудженого повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання та роботи, періодично з'являтись для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.
Речові докази : пляшечку з наркотичним засобом, пластиковий шприц із наркотичним засобом - знищити, гроші в сумі 20 грн. - передати в доход держави.
Стягнути з ОСОБА_2 292 грн. 92 коп. судових витрат на користь держави за проведення експертизи.
Мірою запобіжного заходу до набрання вироком законної сили залишити підписку про невиїзд.
На вирок можуть бути подані апеляції апеляційного суду Чернігівської області протягом 15 діб із дня його проголошення.
Головуючий В.М. Розинко