Судове рішення #1666343
Справа № 2-1511/2007 р

Справа № 2-1511/2007 р.

 

 

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

5 грудня 2007 року Калинівський районний суд Вінницької області

в складі головуючого Копчинського В.І.

при секретарі Кулик Т.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Калинівка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зменшення розміру аліментів,

В С Т А Н О В И В:

Позивач в позові вказує, що згідно рішення Калинівського районного суду від 16.11.2006 року він виплачує аліменти в розмірі 1/3 частини заробітку на утримання двох дітей від шлюбу з відповідачкою. 16.11.2006 року він уклав шлюб з ОСОБА_3, від якого у них є дочка ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження. Розмір аліментів, який стягується з нього на користь відповідачки ОСОБА_2, перевищує половину його заробітної плати, що ставить його у скрутне матеріальне становище. Тому звертається до суду з даним позовом.

В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав, просив зменшити розмір стягуваних з нього аліменти до 1/6 частини щомісячно на обох дітей.

Відповідачка в судовому засіданні позовні вимоги не визнає, так як не може сама утримувати двох неповнолітніх дітей.

Заслухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що в позові слід відмовити з таких підстав.

Так, в судовому засіданні достовірно встановлено, що згідно рішення Калинівського районного суду від 16.11.2006 року з позивача ОСОБА_1 стягуються аліменти на користь відповідачки ОСОБА_2 на утримання двох дітей: ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2 народження, та ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_3 народження, в розмірі 1/3 частини заробітку (доходу), але не менше 30% прожиткового мінімуму на кожну дитину відповідно її віку, щомісячно до досягнення найстаршою дитиною повноліття.

Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Позивач працює, матеріально забезпечений, проживає в приватному будинку, має земельну ділянку та підсобне господарство, малолітня дочка ОСОБА_4 проживає разом з позивачем, тому суд визнає його платоспроможним і підстав для зменшення розміру аліментів на неповнолітніх дітей ОСОБА_3 та ОСОБА_6 не находить.

Відповідно до ст.70 Закону України «Про виконавче провадження» загальний розмір усіх відрахувань при кожній виплаті заробітної плати не може перевищувати 50% заробітної плати, яка належить до виплати працівникові.

Загальний розмір відрахувань при кожній виплаті заробітної плати позивачеві не перевищує 50% заробітної плати, тому вимоги позивача щодо зменшення розміру стягуваних аліментів є безпідставними.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.180, 181, 182 СК України, ст.ст.10, 60, 212-215 ЦПК України, суд -

В И Р І Ш И В :

В позові ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зменшення розміру аліментів відмовити за безпідставністю заявлених вимог.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Вінницької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.

 

СУДДЯ:

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація