Судове рішення #1666356
Справа № 2-22

 

                                                                                                                                                            Справа № 2-22

                                                                                                     2008р.       

                                                                         

                                                                     Р І Ш Е Н Н Я     

                                                         І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И   

 

23 січня  2008 року                                                                                     смт. Оратів

                                                                                                              Оратівський районний суд

                                                                                                               Вінницької області

 

                                                                                       В складі: головуючого Гончарука М..М.

                                                                                                        при секретарі Данилюку В.М.

     розглянувши у попередньому  судовому засіданні в смт.Оратів справу за позовом ОСОБА_1 до Скоморошківської сільської ради Оратівського району про визнання права власності на житловий будинок з господарським будівлями в порядку спадкування,  за участю позивача ОСОБА_1,  представника відповідача - голови с.Скоморошки Оратівського району Ткачука О.М.,

 

                                                                 В С Т А Н О В И В:

 

       ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Скоморошківської сільської ради про визнання права власності на житловий будинок з господарськими будівлями в порядку спадкування.

          У попередньому судовому засіданні  позивач ОСОБА_1 позовні вимоги підтримала повністю і суду пояснила, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Скоморошки Оратівського району Вінницької області помер її чоловік - ОСОБА_2. Заповіт при його житті не укладався.  Спадкоємцем першої черги, крім ОСОБА_1, є син - ОСОБА_3, який від спадщини відмовився, написавши заяву про відмову.

            Спадковий будинок з господарськими будівлями побудований в 1963 році. З часу відміни колгоспних дворів право власності на зазначене домогосподарство не реєструвалось і не переєстровувалось. Будинок та земельна ділянка належали позивачці та ОСОБА_2. на праві спільної сумісної власності.

            Спадщину ОСОБА_1 фактично прийняла: постійно проживала з чоловіком до дня його смерті і на даний час проживає в спадковому будинку.

            В даний час бюро технічної інвентаризації,  з урахуванням вимог ч.4 ст.25 ЦК України, не має можливості виготовити техпаспорт,  на звернення ОСОБА_1 видало безіменну документацію.

ОСОБА_1 просить суд визнати за нею право власності на Ѕ житлового будинку з господарськими будівлями, що розташований по АДРЕСА_1 Оратівського району Вінницької області в порядку спадкування після смерті чоловіка ОСОБА_2.

             Представник відповідача  - голова Скоморошківської  сільської ради Ткачук О.М. у попередньому судовому засіданні проти задоволення позовних вимог не заперечував та пояснив, що спадкове майно знаходиться на території сільської ради.

         Суд, вивчивши матеріали справи, зокрема, свідоцтво про смерть серії НОМЕР_1, згідно із яким ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Скоморошки Оратівського району; свідоцтво про одруження серії НОМЕР_2, згідно із яким ОСОБА_2 та ОСОБА_1 16.02.1960 р. зареєстрували шлюб, прізвище дружини після одруження змінено на ІНФОРМАЦІЯ_2; свідоцтво про народження ОСОБА_2. серії НОМЕР_3; заяву від 04.05.2007 року ОСОБА_3 про відмову від спадщини; довідку виконкому Скоморошківської сільської ради  № 1267 від 26.11.07 р., відповідно до якої ОСОБА_1 зареєстрована, проживала з ОСОБА_2. до дня його смерті і проживає на даний час  житловому будинку по АДРЕСА_1 Оратівського району;  довідку виконкому Скоморошківської сільської ради  № 1268 від 26.11.07 р., відповідно до якої ОСОБА_2., який помер  ІНФОРМАЦІЯ_1 на праві особистої власності належала Ѕ частина житлового будинку по АДРЕСА_1 Оратівського району, заборгованості по податках та страхових платежах на зазначений будинок немає, відсутність заборони  на будинок та земельну ділянку перевірено, спадщину протягом 6-ти місяців з дня відкриття  спащини прийняла ОСОБА_1; довідку виконкому Скоморошківської сільської ради  № 1337 від 20.12.07 р., відповідно до якої ОСОБА_1 постійно проживала і проживає в житловому будинку по АДРЕСА_1; довідку виконкому Скоморошківської сільської ради  № 1338 від 20.12.07 р., відповідно до якої житловий будинок по АДРЕСА_1 Оратівського району відноситься до суспільної групи робітників, голова двору - ОСОБА_2; станом на 15.04.91 р. до складу двору входила ОСОБА_1; копію безіменного технічного паспорта на житловий будинок по АДРЕСА_1 Оратівського району Вінницької області; вислухавши  позивача ОСОБА_1, яка просить суд позовні вимоги задоволити, представника відповідача - голову Скоморошківської сільської ради Ткачука О.М., який не заперечує проти задоволення позовних вимог, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню. До такого висновку суд прийшов на підставі слідуючого. Власник Ѕ  житлового будинку з господарськими будівлями, що розташований по АДРЕСА_1 Оратівського району Вінницької області ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1., за його життя технічну документацію на зазначене нерухоме майно виготовлено не було. Спадкоємцем першої черги, крім ОСОБА_1, є син - ОСОБА_3, який написав заяву про відмову від долі у спадщині. Спадщину ОСОБА_1 фактично прийняла: постійно проживала з чоловіком до дня його смерті і на даний час проживає в спадковому будинку. Відповідно до п. 4 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 24.06.83 р. № 4,   якщо у шестимісячний строк позивач вступив в управління або володіння спадковим майном або його частиною, суд з цих підстав вирішує питання про визнання права на спадкове майно. Приймаючи до уваги те, що голова Скоморошківської сільської ради Ткачук О.М. проти задоволення позову не заперечує, суд вважає за можливе в даному випадку ухвалення рішення про задоволення позову ОСОБА_1 у попередньому судовому засіданні.

 

     На підставі ст.1216 ЦК України,  керуючись ст.ст.  130, 174, 212, 213, 214, 215 ЦПК України,-  

                                                                  В И Р І Ш И В:

            Позов задоволити. Визнати за ОСОБА_1 право власності на  Ѕ частину житлового будинку з господарськими будівлями, що розташовані по АДРЕСА_1 Оратівського району Вінницької області в порядку спадкування після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Вінницької області через Оратівський районний суд.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не подана у визначений вище строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

 

 СУДДЯ:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація