АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАНИ
12 липня 2007 року колегія суддів Судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Одеської області в складі:
Виноградової Л.Є., Станкевича В.А., Ступакова О.А
розглянувши в попередньому судовому засіданні в м. Одесі справу за позовом ОСОБА_1 до держави Україна в особі судді Ленінського районного суду м. Запоріжжя про відшкодування моральної шкоди, на ухвалу Апеляційного суду Запорізької області від 13 червня 2005 року,
встановила:
ОСОБА_1 звернувся до Верховного Суду України з касаційною скаргою на ухвалу Апеляційного суду Запорізької області від 13 червня 2005 року, якою відмовлено в прийнятті позовної заяви ОСОБА_1 до держави Україна в особі судді Ленінського районного суду м. Запоріжжя про відшкодування моральної шкоди.
В обгрунтування касаційної скарги ОСОБА_1 посилається на неправильне застосування судом норм процесуального права та порушення норм процесуального права, в зв'язку з чим ставить питання про скасування ухвали суду.
Колегія суддів дійшла висновку, що підстави для перегляду ухвали апеляційного суду Запорізької області відсутні, виходячи з наступного.
Відмовляючи в прийнятті позовної заяви ОСОБА_1 до держави Україна в особі судді Ленінського районного суду м. Запоріжжя про відшкодування моральної шкоди суд посилався на те, що заявлені вимоги стосуються дій суду першої інстанції пов'язаних з застосуванням норм процесуального права при розгляді його скарги на відмову прокурора в порушенні кримінальної справи тобто питання пов'язаного зі здійсненням правосуддя.
Статтями 126, 129 Конституції України встановлено, що судді при здійсненні правосуддя незалежні і підкоряються лише закону, вплив на них у будь-який спосіб забороняється і однією з засад судочинства є забезпечення апеляційного і касаційного оскарження рішення суду.
Згідно з зазначеними положеннями Конституції України рішення суду і відповідно дії або бездіяльність суддів у питаннях здійснення правосуддя (пов'язані з підготовкою, розглядом справ у судових інстанціях, постановляння рішення, зверненням рішення до виконання тощо) можуть оскаржуватись у чинному в даний час апеляційному і
Справа №33ц-764/07
Категорія ЦП: 39 АПП
2
касаційному порядку, що одночасно порушувало б і принцип незалежності суддів, і заборону втручання у вирішення справи незалежним судом.
Відповідно до ч. 2 ст. 324 ЦПК України підставами касаційного оскарження є неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права.
Згідно ст. 335 ЦПК України під час розгляду справи в касаційному порядку суд перевіряє в межах касаційної скарги правильність застосування судом першої або апеляційної інстанції норм матеріального чи процесуального права і не може встановлювати або (та) вважати доведеними обставини, що не були встановлені в рішенні суду, чи відкинуті ним, вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими.
Встановлено і це вбачається з матеріалів справи, що суд постановив ухвалу з додержанням норм матеріального та процесуального права, а також відсутні передбачені ч. 1 п. 2, 3 ст. 342 ЦПК України підстави для обов'язкового скасування або зміни ухвали суду.
Наведені у касаційній скарзі доводи висновок суду не спростовують.
Керуючись ст. ст. 332, 336 ЦПК України, колегія суддів Судової палати у цивільних справах апеляційного суду Одеської області
ухвалила:
Касаційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.
Ухвалу Апеляційного суду Запорізької області від 13 червня 2005 року залишити без змін.
Ухвала оскарженню не підлягає.