Судове рішення #1670249
Справа № 2-1465/2007р

Справа 2-1465/2007р.

 РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

18 червня 2007 року                                                                                 м.  Балаклія

Балаклійський районний суд Харківської області в складі: головуючого судді Гуцала М.  І.,   при секретарі Нерезенко Ю.Ю.,   розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Балаклійської міської ради,   третя особа Балаклійське РВУЖКГ,   про становлення факту спільного мешкання та визнання права власності на спадщину

 

ВСТАНОВИВ:

 

Позивач звернулася до суду з вимогою про встановлення факту її спільного проживання однією сім"єю з ОСОБА_2 протягом 22 років до моменту його смерті ІНФОРМАЦІЯ_1. та визнання за нею права власності на його спадщину -житловий будинок АДРЕСА_1.

В судовому засіданні позивач заявлені вимоги підтримала,   обґрунтовуючи їх фактичним мешканням з ОСОБА_2.,   як з чоловіком протягом 22 років та відсутністю інших спадкоємців по справі.

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги визнала повністю,   підтверджуючи факт проживання позивача зі спадкоємцем однією сім"єю,   з задоволенням позову згодна,   не заперечує проти винесення рішення про їх задоволення.

Представник третьої особи з заявленими вимогами позову згоден,   погоджуючись з обставинами,   на які посилається позивач.

Згідно   ст.   130 ч.4 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку,   встановленому   ст.   174 ЦПК України. Відповідно до   ст.   174 ЦПК України при визнанні відповідачем позову ухвалюється судове рішення про задоволення позову,   якщо це не протирічить закону та не порушує прав,   інтересів інших осіб.

Вислухавши позицію позивача,   представника відповідача,   представника третьої особи,   вивчивши матеріали справи,   суд вважає за необхідне позовні вимоги задовольнити,   виходячи з наступного:

Матеріалами справи встановлено,   що право власності на житловий будинок АДРЕСА_1 зареєстроване за ОСОБА_3 на підставі свідоцтва про право на спадщину,   виданого Балаклійською держнотконторою 15.10.1956р. (згідно повідомлень Балаклійського БТІ від 20.04.2007р. вих.№ 22).

ІНФОРМАЦІЯ_2. ОСОБА_3 помер. Його дружина,   ОСОБА_4,   померла ІНФОРМАЦІЯ_3.(копії свідоцтв про смерть,   видані Балаклійським ЗАГС)

Після смерті ОСОБА_3 до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини від 22.10.1980р. звернувся йиго син,   ОСОБА_2 (відповідь держнотконтори від 8.06.2007р.). Тобто,   у відповідності до   ст.   529,     ст.   549 ЦК України (ред. 1963р.) ОСОБА_2 є спадкоємцем за законом,   який прийняв спадщину,   що відкрилася після смерті його батька,   ОСОБА_3. ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 помер (копія актового запису про смерть від 24.10.2006р.). Після його смерті до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини від 6.03.2007р. звернулася позивач.

Сторони в судовому засіданні визнали факт спільного мешкання позивача з ОСОБА_2 однією сім"єю протягом 22 років до його смерті,   що

 

зумовлює необхідність визнання позивача спадкоємцем 4 черги за законом,  відповідно до  ст.  1264 ЦК України.

Таким чином,  суд констатує право позивача на спадщину,  яка відкрилася після смерті її співмешканця, ОСОБА_2.,  згідно закону.

Факт прийняття позивачем зазначеної спадщини визнається сторонами та підтверджується відповіддю держнотконтори. Ствердження позивача про наявність спадщини,  яка не прийнята іншими спадкоємцями,  найшли своє підтвердження в матеріалах цивільної справи. При цьому суд враховує відсутність спадкоємців,  які б претендували на спадщину після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1.ОСОБА_2. Строки позовної давності не порушені.

Отже,  визнання позову відповідачем не суперечить закону,  не порушує права,  свободи чи інтереси інших осіб.

Враховуючи наведене,  на підставі  ст.   ст.  1264,  1268,  1269 ЦК України,   ст.  ст.  529 -549 ЦК України (ред. 1963р.),  керуючись  ст.  ст.  130, 174 ЦПК України,  суд

 

ВИРІШИВ:

 

Позов задовольнити.

Встановити факт спільного мешкання однією сім"єю ОСОБА_1 з ОСОБА_2,  який помер ІНФОРМАЦІЯ_1,  протягом 22 років до часу відкриття спадщини.

Визнати за ОСОБА_1право власності на житловий будинок з надвірними будівлями АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_2.

Рішення може бути оскаржене до Харківського апеляційного суду через Балаклійський районний суд шляхом подачі в 10-денний термін з дня проголошення рішення заяви на апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4  ст.  295 ЦПК України.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження,  якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження,  але апеляційна скарга не була подана в строк,  встановлений  ст.  294 ЦПК України,  рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення,  якщо його не скасовано,  набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація