Судове рішення #16710604

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


Справа: №   2-а-5050/09/0270                                                       Головуючий у 1-й інстанції:   Чернюк А.Ю  

Суддя-доповідач:  Дурицька О.М


У Х В А Л А

Іменем України

"29" червня 2011 р.                                                                                                           м. Київ

            

           

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:  

              головуючого –судді:                    Дурицької О.М.,    

                                        суддів:                    Бистрик Г.М., Борисюк Л.П.,

                             при секретарі:            Леонтовичі М.А.        

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою суб’єкта підприємницької діяльності ОСОБА_2 на постанову Вінницького окружного адміністративного суду від 28 грудня 2009 року по справі за адміністративним позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Вінницькій області до суб’єкта підприємницької діяльності ОСОБА_2 про стягнення заборгованості по фінансових санкціях,-

ВСТАНОВИВ :

У листопаді 2009 року Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Вінницькій області (далі –позивач) звернулося до Вінницького окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до суб’єкта підприємницької діяльності ОСОБА_2 (далі –відповідач, СПД ОСОБА_2), в якому просило стягнути з відповідача заборгованість по сплаті фінансових санкцій у вигляді штрафу в сумі 1 000,00 грн. за порушення останнім вимог ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

Позовні вимоги мотивує тим, що відповідач незаконно здійснював підприємницьку діяльність –роздрібну торгівлю тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробником або імпортером таких тютюнових виробів.

Постановою Вінницького окружного адміністративного суду від 28 грудня 2009 року позовні вимоги Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Вінницькій області, задоволено.

Стягнуто з суб’єкта підприємницької діяльності ОСОБА_2 заборгованість по фінансових санкціях в сумі 1 000,00 грн..

Відповідач не погоджуючись з прийнятим рішенням суду, звернувся з апеляційною скаргою, в якій зазначає, що оскаржувана постанова суду не відповідає вимогам матеріального та  процесуального права, а саме, судом першої інстанції неповно з’ясовано та не доведено обставини, що мають значення для справи, висновки суду першої інстанції не відповідають обставинам справи, в зв’язку з чим просить скасувати постанову Вінницького окружного адміністративного суду від 28 грудня 2009 року та прийняти нове рішення, яким повністю відмовити в задоволенні заявлених позивачем вимог.  

Сторони, будучи належним чином повідомлені про дату, час та місце апеляційного розгляду справи, в судове засідання не з’явилися.

Враховуючи, що в матеріалах справи достатньо письмових доказів для правильного вирішення апеляційної скарги, а особиста участь сторін в судовому засіданні –не обов’язкова, колегія суддів у відповідності до ч. 4 ст. 196 КАС України визнала можливим проводити апеляційний розгляд справи за відсутності представників сторін.

Згідно ст. 41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду –без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Згідно ч. 3 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють чи прийняті  (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення; безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом першої інстанції, 29 травня 2009 року службовими особами ДПА України у Вінницькій області була проведена перевірка належного відповідачу магазину, розташованого за адресою: АДРЕСА_1. В ході перевірки було здійснено закупку однієї пачки цигарок марки "Некст "по ціні 4,00 грн. на якій була зазначена максимальна роздрібна ціна 3,50 грн..

Таким чином, перевіряючи ми особами було встановлено факт здійснення відповідачем  роздрібної торгівлі тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів, що є порушенням вимог ст. 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів".

За результатами проведення перевірки позивачем було складено акт від 29.05.2009 року      № 763/02/32/23/2826311341, на підставі якого начальником регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Вінницькій області у відповідності до абзацу 12 ч. 2 ст. 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", було прийнято рішення від 07.07.2009 року № 0204682800-21 про застосування до СПД ОСОБА_2 фінансових санкцій розмірі 1000,00 гривень.

Даючи правову оцінку обставинам вказаної справи колегія суддів зважає на наступне.

Статтею 11-1 ЗУ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»передбачено, що встановлена виробником або імпортером максимальна роздрібна ціна на тютюнові вироби наноситься на пачку, коробку або сувенірну коробку тютюнових виробів разом з датою їх виготовлення.

Максимальна роздрібна ціна за пачку, коробку або сувенірну коробку наноситься визначеним виробником способом у визначеному виробником місці і складається з її цифрового виразу та скороченого найменування грошової одиниці України.

Дата виготовлення наноситься визначеним виробником способом у визначеному виробником місці і складається із шести цифр, перші дві з яких означають день, наступні дві - місяць, останні дві - рік такої дати.

Нанесення максимальної роздрібної ціни та дати виготовлення на упаковку тютюнових виробів, призначених для вивезення (експортування) за межі митної території України, здійснюється згідно з умовами відповідної угоди на експорт.

За наявності у місці торгівлі тютюновими виробами таких виробів однієї власної назви, на пачках, коробках та сувенірних коробках яких вказані різні максимальні роздрібні ціни, продаж таких тютюнових виробів здійснюється за цінами, не вищими, ніж ті, що вказані на відповідних пачках, коробках та сувенірних коробках (ч. 13 ст. 18 ЗУ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»).

У відповідності до ч. 1 ст. 17 ЗУ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.

Абзацом 12 ч. 2 ст. 17 вказаного вище Закону до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі роздрібної торгівлі тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів, - 100 відсотків вартості наявних у суб'єкта господарювання тютюнових виробів, але не менше 1000 гривень.

Порушення відповідачем законодавства щодо обігу та реалізації тютюнових виробів підтверджується матеріалами справи та наявними в ній доказами, а саме: фіскальними чеками від 17.02.2009р. (а.с.7), з яких вбачається, що на час як максимальна роздрібна ціна на цигарки "Некст" встановлена виробником, або імпортер даних цигарок зазначена на упаковці становила 3,50 грн., дані цигарки були продані за ціною 4,00 грн., а тому дії позивача щодо застосування до СПД ОСОБА_2 фінансових санкцій  у вигляді штрафу в сумі 1000 гривень є правомірним.

Згідно зі ст.159 КАС України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права.

Апелянтом не було надано доказів на  підтвердження заявлених ним вимог, а тому доводи апеляційної скарги спростовуються вищевикладеним, матеріалами справи та не відповідають вимогам чинного законодавства.

З підстав вищенаведеного, колегія суддів дійшла висновку, що суд першої інстанції вірно встановив фактичні обставини справи, дослідив наявні докази, надав їм належну оцінку та прийняв законне і обґрунтоване рішення, з дотриманням норм матеріального і процесуального права, а тому підстав для його скасування не вбачається.  

Відповідно до п.1 ч.1 ст.198 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду без змін.

Керуючись ст.ст. 160, 198, 200, 205, 206, 212, 254  КАС України,-

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу суб’єкта підприємницької діяльності ОСОБА_2 на постанову Вінницького окружного адміністративного суду від 28 грудня 2009 року - залишити без задоволення.

Постанову Вінницького окружного адміністративного суду від 28 грудня 2009 року - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання в повному обсязі, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.


Головуючий суддя

                      суддя

                      суддя      

      О.М. Дурицька

Г.М. Бистрик

Л.П. Борисюк


                 Повний текст ухвали складено та підписано –04.07.11 р.

          

                                                                                                      

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація