Судове рішення #1673268
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

 

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ  ОКРУЖНИЙ  АДМІНІСТРАТИВНИЙ  СУД        

                                                                                                                      справа № 2-а-215/08

                                                                                                                                                             категорія статобліку-19

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

08 лютого 2008 року                                                                                               м. Дніпропетровськ

 

Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Верба І.О.. розглянувши позовну заяву представника позивача ОСОБА_1, ОСОБА_2

до Амур-Нижньодніпровського відділу Державної виконавчої служби Дніпропетровського міського управління юстиції 

про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії, -

 

в с т а н о в и в:

07 лютого 2008 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1, подано представником ОСОБА_2, в якому позивач просить визнати дії Амур-Нижньодніпровського відділу Державної виконавчої служби Дніпропетровського міського управління юстиції  неправомірними, зобов'язати вказану особу надати ОСОБА_1 новий строк для добровільного виконання виконавчого документа про стягнення з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_3 коштів в розмірі 53600 грн.   та 536 грн.  

В своєму позові представник позивача зазначив, що 13.11.07 р. Амур-Нижньодніпровським районним судом м. Дніпропетровська винесено заочне рішення та видано виконавчий документ про стягнення з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_3 коштів в розмірі 53600 грн. та 536 грн., однак копію постанови про відкриття виконавчого провадження позивачем не отримано, більш того позивачем подано заяву про перегляд зазначеного заочного рішення.

Згідно з ч.1 ст.181 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та  особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

Відповідно до ст.383 ЦПК України, який набрав чинності 1 вересня 2005 року, учасники виконавчого провадження та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи. При цьому, згідно із.ч.2 ст.383 ЦПК України, скарга подається до суду, який видав виконавчий документ.

Таким чином, законом встановлено порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби шляхом звернення до суду, який видав виконавчий документ.  

У зв'язку з цим суд доходить висновку, що даний спір не підлягає вирішенню в порядку адміністративного судочинства.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.109 КАС України суд відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

 

 На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 109, 181 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, -

п о с т а н о в и в:

 

Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом представника позивача ОСОБА_1 -  ОСОБА_2, до Амур-Нижньодніпровського відділу Державної виконавчої служби Дніпропетровського міського управління юстиції про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії.

Копію ухвали надіслати позивачу разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.

Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, ухвала суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Ухвала суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали, а апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

 

 

 

Суддя:                                                                                                                    Верба І.О.

 

 

 

 

 

З оригіналом згідно

суддя І.О. Верба   

 

 

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація