справа № 208/14581/24
№ провадження 1-кс/208/2845/24
УХВАЛА
Іменем України
06 грудня 2024 р. м. Кам`янське
Слідчий суддя Заводського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області ОСОБА_1 , розглянувши скаргу ОСОБА_2 на бездіяльність слідчого щодо невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, -
ВСТАНОВИЛА:
05 грудня 2024 року до Заводського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області в порядку п. 1 ч.1 ст.303 КПК України надійшла скарга ОСОБА_2 , від імені якої діє її представник - ОСОБА_3 . За змістом зазначеної скарги оскаржується бездіяльність слідчого щодо невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань за заявою ОСОБА_2 про вчинене злочину, з яким остання звернулась до Кам`янського районного управління поліції ГУНП в Дніпропетровській області.
Скарга надійшла через систему “Електронний суд”.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 303 КПК України на досудовому провадженні може бути оскаржена бездіяльність слідчого, дізнавача, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, у неповерненні тимчасово вилученого майна згідно з вимогами статті 169 цього Кодексу, а також у нездійсненні інших процесуальних дій, які він зобов`язаний вчинити у визначений цим Кодексом строк, - заявником, потерпілим, його представником чи законним представником, підозрюваним, його захисником чи законним представником, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, володільцем тимчасово вилученого майна, іншою особою, права чи законні інтереси якої обмежуються під час досудового розслідування.
Скарга подана ОСОБА_3 як представником ОСОБА_2 , яка відповідно за змістом скарги вказана як потерпіла.
Відповідно до п.1 ч.3 ст.58 КПК України повноваження представника потерпілого на участь у кримінальному провадження підтверджуються документами, передбаченими статтею 50 цього Кодексу, - якщо представником потерпілого є особа, яка має право бути захисником у кримінальному провадження.
Відповідно до ч.1 ст.50 КПК України повноваження захисника на участь у кримінальному провадженні підтверджуються:
1)свідоцтвом про право на зайняття адвокатською діяльністю;
2)ордером, договором із захисником або дорученням органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.
Відповідно до п.1 ч.2 ст.304 КПК України скарга повертається, якщо скаргу подала особа, яка не має права подавати скаргу.
Як документи, що підтверджують повноваження ОСОБА_3 , до скарги долучені копія ордера серії НОМЕР_1 від 02.12.2024 та копія свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю серії ЧН №000942.
В ордері визначено безпосередньо назву конкретного органу, у якому надається правнича допомога, а саме — Дніпровський районний суд м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області.
В той же час зі скаргою адвокат ОСОБА_3 звернувся до іншого суду, а саме Заводського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області.
Враховуючи, що в ордері визначена назва конкретного органу, у якому надається правова допомога, то у представника відсутні повноваження з надання правничої допомоги в Заводському районному суді м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області.
За таких обставин скарга підлягає поверненню особі, яка її подала.
На підставі викладеного і керуючись п.3 ч.1 ст.303 та п.3 ч.2 ст.304 КПК України,
УХВАЛИЛА:
Скаргу ОСОБА_2 на бездіяльність слідчого щодо невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, від імені якої дії її представник ОСОБА_3 , повернути особі, яка її подала.
Роз`яснити особі, яка подала скаргу, що повернення скарги не позбавляє права повторного звернення до слідчого судді, суду в порядку, передбаченому КПК України.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Дніпровського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення. Якщо ухвалу слідчого судді було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання копії судового рішення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
- Номер: 1-кс/208/2845/24
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, скаргу, заяву
- Номер справи: 208/14581/24
- Суд: Заводський районний суд м. Дніпродзержинська
- Суддя: Карабан І. І.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 05.12.2024
- Дата етапу: 05.12.2024
- Номер: 1-кс/208/2845/24
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, скаргу, заяву
- Номер справи: 208/14581/24
- Суд: Заводський районний суд м. Дніпродзержинська
- Суддя: Карабан І. І.
- Результати справи: відмовлено у задоволенні скарги
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 05.12.2024
- Дата етапу: 06.12.2024