Судове рішення #1687378

                                                                    

                                                                                 

 

 

 

                                                                                                                                    Копія: Справа № 2-98/08р.

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

 

   14 лютого 2008 року      Великобагачанський районний суд Полтавської області в складі:

головуючого-судді                         Білецької В.І.

при секретарі                                  Піпа Я.І.

розглянувши на попередньому судовому засіданні в с-щі Велика Багачка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Рокитянської сільської ради та третіх осіб про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, -

В С Т А Н О В И В:     

           ІНФОРМАЦІЯ_1 помер брат позивачки ОСОБА_2, останнім місцем проживання якого було село Рокита  Великобагачанського району Полтавської області.

           Після його смерті залишилося спадкове майно у вигляді квартири АДРЕСА_1.

           Спадкоємцями першої черги по закону є батьки позивачки та померлого.

            Спадкоємцями другої черги по закону є спільний брат ОСОБА_3  та позивачка.

           Спадкоємців, які мають право на обов»язкову частку у спадщині немає.

          Посилаючись на те, що вона не може одержати в державній нотаріальній конторі свідоцтво про право на спадщину, оскільки не подала туди в шестимісячний строк з часу відкриття спадщини заяви про прийняття спадщини в зв'язку з тим,  що юридично необізнана, вважала себе такою, що прийняла спадщину, оскільки забрала з квартири брата його особисті речі.   Але, як вияснилося пізніше, ці її дії не були прийняттям спадщини після смерті її брата, так як вимагає діюче законодавство, тому позивачка звернулася з позовом до суду і просила визнати причину пропуску нею строку для прийняття спадщини поважною, та визначити додатковий строк, достатній для подання нею заяви про прийняття спадщини до нотаріальної контори.

         На попередньому судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 свій позов  підтримала,  просила суд визначити їй додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини до державної нотаріальної контори, так як вважає, що він був пропущений з поважних причин:  вважала себе такою, що прийняла спадщину шляхом фактичного вступу в управління та володіння спадковим майном.

          Представник відповідача - Рокитянської сільської ради в судове засідання не з»явився, до суду направили листа, в якому визнають позовну заяву ОСОБА_1, і просять справу розглянути в їхню відсутність.

          Треті особи ОСОБА_4 та Великобагачанська державна нотаріальна контора  - позов ОСОБА_1 визнали, просили його задовольнити.

          Треті особи ОСОБА_3 та ОСОБА_5 в судове засідання не з»явились, про день розгляду справи належним чином були повідомлені.

         Суд, заслухавши пояснення позивача, його представника ОСОБА_6, третьої особи ОСОБА_4, вивчивши матеріали справи, приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з таких підстав.

         Судом встановлено, що ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.9).

         Сестра померлого ОСОБА_2 ОСОБА_1 після смерті брата, шляхом фактичного вступу в управління та володіння спадковим майном, забравши з квартири холодильник, телевізор, відеомагнітофон, пральну машину  та інші речі.

          При таких обставинах справи, коли позивачка ОСОБА_1 не використала можливості в шестимісячний строк звернутися з заявою про прийняття спадщини, фактично вступила в управління та володіння спадковим майном, не знала діючого законодавства України, суд вважає за необхідне визначити їй додатковий строк для подання заяви в нотаріальну контору про прийняття спадщини.

        На підставі викладеного та керуючись  ст. 1272 ЦК України, ст.ст.10, 11, 60, 88, 130, 174, 212-215 ЦПК України, суд, -

 

В И Р І Ш И В:

 

         Визнати причину пропуску ОСОБА_1 строку для прийняття спадщини після смерті її брата ОСОБА_2  поважною.

         Визначити ОСОБА_1  додатковий строк в три місяці, достатній для подання заяви про прийняття спадщини, тобто  до 14 травня   2008 року.

 

           Заяву  про  апеляційне оскарження  рішення суду  може бути подано  протягом  десяти днів з дня  проголошення  рішення. Апеляційна  скарга до апеляційного суду Полтавської  області  може  бути подана   протягом двадцяти днів після  подання заяви  на апеляційне  оскарження.

          Рішення  суду набирає  законної  сили після закінчення  строку подання  заяви  на  апеляційне оскарження, якщо  заяву на апеляційне оскарження  не було подано. Якщо було подано заяву  на апеляційне  оскарження, але  апеляційна скарга  не подана  у встановлений строк, рішення  суду  набирає  чинності  після закінчення цього  строку. У разі подання апеляційної  скарги рішення, якщо  його не скасовано, набирає законної  сили після розгляду  справи апеляційним  судом.

 

 

 

                      Суддя     -  підпис.

 

           Копія вірна:  Голова  суду -

 

                                  Секретар -

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація