Судове рішення #1687940
№2-477/2007

№2-477/2007

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

23 квітня 2007 року                                                                                                    Цюрупинський районний суд Херсонської області

в складі: судді                                                                                                Майданіка В.В.

при секретарі                                                                                                  Шмітко В.Е.

з участю представника позивача                                                                   Лоїк Л.Л.

відповідача                                                                                                     ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Цюрупинську цивільну справу за позовом ВАТ «Енергопостачальна компанія «Херсонобленерго» до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди, -

ВСТАНОВИВ:

ВАТ «Енергопостачальна компанія «Херсонобленерго» звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди у розмірі 2589грн.84коп., заподіяної внаслідок безоблікового користування електроенергією.

У судовому засіданні представник позивача підтримав позов і в його обгрунтування пояснив, що відповідач, який проживає АДРЕСА_1, 31.10.2006 року допустила безоблікове користування електроенергією шляхом накиду на лінію електропередач. Про це було складено акт від 31.10.2006 року №193270 Сума заподіяної шкоди складає 2589грн.84коп.

Відповідач позов визнала повністю, просить зменшити розмір відшкодування шкоди через похилий вік (1938р.н.) та у зв'язку з скрутним матеріальним становищем (маленька пенсія, відсутність додаткових джерел доходів).

Заслухавши пояснення, дослідивши матеріали, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що відповідач, який проживає АДРЕСА_1, 31.10.2006 року допустила безоблікове користування електроенергією шляхом накиду на лінію електропередач. Про це було складено акт від 31.10.2006 року №193270 Сума заподіяної шкоди складає 2589грн.84коп. Сума заподіяної шкоди розрахована відповідно до Методики обчислення розміру відшкодування збитків, завданих електропостачальнику внаслідок порушення споживачем Правил користування електричною енергією для населення, затвердженої постановою Національної Комісії регулювання електроенергетики України за №562 від 04 травня 2006 року, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 04 липня 2006 року за №782/12656.

Згідно ст.611 ЦК України у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема, припинення зобов'язання внаслідок односторонньої відмови від зобов'язання, якщо це встановлено законом або договором, або розірвання договору; зміна умов зобов'язання; сплата неустойки; відшкодування збитків та моральної шкоди.

Згідно п.53 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1999 року №1357 з подальшими змінами - у разі виявлення порушення споживачем правил користування електричною енергією, у тому числі фактів розкрадання електричної енергії, складається акт. На підставі акта енергопостачальник має право відключити споживача від електропостачання, а також визначити величину збитків, завданих йому протиправними діями споживача. Розмір збитків розраховується відповідно до методики, затвердженої НКРЕ. У разі відмови споживача відшкодувати збитки енергопостачальник передає справу до суду.

Згідно п.п.8.17 - 8.19 Правил користування електричною енергією, затверджених постановою Національної комісії із питань регулювання електроенергетики України №28 від 31.07.96 р. з подальшими змінами - при виявленні у побутового споживача порушень з метою зниження показань споживання електроенергії електропостачальна організація повинна здійснити перерахунок за користування споживачем електроенергією за час з дня останньої перевірки, але такий, що не перебільшує терміну позовної давності. Якщо споживач з метою розкрадання електроенергії улаштував приховану електропроводку, встановив пристрій, що занижує показання електролічильника, порушив умови монтажу, виявити які представник електропостачальної організації при попередніх відвідинах не мав можливості, споживачу робиться перерахунок за користування електроенергією з дня відкриття на нього особистого рахунку, але не більше терміну позовної давності. Перерахунок здійснюється відповідно до чинного законодавства. При виявленні порушень на місці оформлюється двосторонній акт порушень в двох примірниках, один з яких передається споживачеві. На підставі акту порушень представник електропостачальної організації визначає кількість недорахованої електроенергії та виписує споживачу додатковий платіжний документ для сплати. При несплаті додаткового платіжного документа в визначений строк електропостачальна організація безпосередньо або через електропередавальну організацію відключає споживача і подає позов до суду про стягнення із споживача в примусовому порядку пред'явленої суми.

Відповідно до ч.4 ст.1193 ЦК України суд може зменшити розмір відшкодування шкоди, завданої фізичною особою, залежно від її матеріального становища, крім випадків, коли шкоди завдано вчиненням злочину.

 

2

Таким чином, при інших обставинах з відповідача на користь позивача підлягало б стягненню 2589грн.84коп. Проте у зв'язку з тяжким матеріальним становищем (похилий вік, маленька пенсія, відсутність додаткових джерел доходів) суд вважає, що можливо зменшити розмір відшкодування шкоди до 500грн. У зв'язку з цим в решті частини позову слід відмовити за необгрунтованістю.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10,60,212-215 ЦПК України, ст.ст.611 та 1193 ЦК України, Правилами користування електричною енергією для населення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1999 року №1357 з подальшими змінами, Правилами користування електричною енергією, затверджених постановою Національної комісії із питань регулювання електроенергетики України №28 від 31.07.96 р. з подальшими змінами, Методикою обчислення розміру відшкодування збитків, завданих електропостачальнику внаслідок порушення споживачем Правил користування електричною енергією для населення, затвердженої постановою Національної Комісії регулювання електроенергетики України за №1416 від 22 листопада 1999 року, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 29 грудня 1999 року за №919/4212, суд, -

 

ВИРІШИВ:

 

Позов ВАТ «Енергопостачальна компанія «Херсонобленерго» задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь ВАТ «Енергопостачальна компанія «Херсонобленерго» в рахунок відшкодування збитків 500грн., а також судові витрати у розмірі 81грн., а всього стягнути 581грн.

В решті позову відмовити за необгрунтованістю.

На рішення може бути подана до апеляційного суду Херсонської області через Цюрупинський районний суд заява про його апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга подається в тому ж порядку протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається протягом десяти днів.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація