справа № 2-о-20/07 p.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(заочне)
22.06.2007 року Гребінківський районний суд Полтавської області у складі головуючого судді Радзівона О.І., при секретарі Кузуб В.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Гребінці цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту законного постійного проживання на території України, при зацікавленій особі - ВГІРФО УМВС України в Полтавській області, -
ВСТАНОВИВ:
У травні 2007 року ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про встановлення факту його законного постійного проживання на території України.
В судовому засіданні заявник свої вимоги підтримав, прохаючи їх задовольнити. Суду пояснив, що на територію України він прибув у 1989 році. Познайомившись із своєю дружиною, весілля відсвяткували в будинку своїх батьків у Арменії. Після одруження, у червні 1989 року він з дружиною повернувся в Україну, де проживали на території Черкаської області, в м. Золотоноша. Перед народженням старшої дочки, в силу відсутності належних умов для проживання, дружина забажала народжувати дитину у своїх батьків - в Арменії. Після того, як він відшукав інше жиле приміщення, через місяць повернулася до нього, в Україну. Оскільки були ускладнення з вагітністю - за станом здоров 'я, вона змушена була народжувати середню дочку також: в Арменії. Син народився в Україні, в той час як його сім 'я мала воює власний будинок, та землю. До переїзду на Полтавщину, він із сім'єю проживав в Черкаській області в м. Золотоноші спочатку по вул. Обухова, вул. Сливи, а згодом і в інших місцях міста. В даний час придбав власний будинок у с. Майорщина, Гребінківського району, Полтавської області, орендуючи у сільради землі запасу і резервного фонду, займається вирощуванням сільгоспкультур.
Представник зацікавленої особи в судове засідання не з 'явився, хоча про час та місце розгляду завчасно був повідомлений належним чином, у встановленому законом порядку.
Заслухавши пояснення заявника, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про задоволення заявлених вимог, зі слідуючих підстав:
Як свідчать матеріали справи і це підтверджено у судовому засіданні, ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1н., є громадянином України з 08.05.2001 року, що підтверджується паспортом громадянина України (НЕ № 002934). Заявник має троє дітей: дочку - ОСОБА_2, яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_2 в м. Чаранцаван, Республіка Арменія і проживає на території України з червня 1991 року. Молодша дочка - ОСОБА_3 народилася ІНФОРМАЦІЯ_3 там же, і проживає в Україні з листопада 1992 року. Син ОСОБА_4
народився ІНФОРМАЦІЯ_4 в с. Майорщина, Гребінківського району, Полтавської області. Ця обставина підтверджується свідоцтвами про їх народження.
З жовтня 1989 року по липень 2003 року перебував не військовому обліку Драбівського РВК Черкаської області. Знятий з обліку, у зв 'язку з досягненням 40-річного віку. Відповідно договору купівлі-продажу від 07.02.2001р., реєстраційний НОМЕР_1, його дружина придбала житловий будинок у с Майорщина, де він разом із сім 'єю проживає по даний час.
Факт постійного проживання ОСОБА_1 на території Черкаської області починаючи з 1989 року по 24.08.1991 року підтверджується адресною довідкою адресно-довідкового бюро Полтавської області від 17.03.2001 року, повідомленням начальника Золотоніського МРВ УМВС України в Черкаській області; відміткою у військовому квитку про взяття і зняття з обліку.
Відповідно до ч. 1 cm. 8 ЗУ „Про громадянство України", особа, яка постійно проживала до 24 липня 1991 року на території, яка стала територією України, відповідно до Закону України „Про правонаступництво України", а також її неповнолітні діти реєструються громадянами України.
Встановлення даного факту для заявника, має юридичне значення для отримання паспорту громадянина України його старшою дочкою ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 народження.
Тому, на підставі викладеного, Відповідно до Закону України „Про правонаступництво України", ст. ст. 10, 60, 213, 215ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Заяву ОСОБА_1 задовольнити.
Встановити факт постійного законного проживання на території України ОСОБА_1 з жовтня 1989 року.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.