Справа № 1-127 /07
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 червня 2007 року Глухівський міськрайонний
суд Сумської області в складі: головуючого судді Васяновича В.М. ,
при секретарі Воскобойник Н.О., з участю прокурора Глущенка І.Л.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Глухові справу про обвинувачення
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, уродженця і мешканця АДРЕСА_1, освіта професійно-технічна, одруженого, непрацюючого, раніше несудимого,
- в скоєнні злочину, передбаченого ч.2 ст. 15, ст. 185 ч.3 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
11 квітня 2007 року в денний час підсудний ОСОБА_1. за попередньою змовою та разом з іншою особою, матеріали у відношенні якої виділені в окреме провадження, з метою викрадення чужого майна шляхом вільного доступу проникли в сарай СТФ сільськогосподарського виробничого кооперативу „Победа, що розташований в с Ходіне Глухівського району, де за допомогою різака порізали металеві решітки, вагою 4550 кілограм, на загальну суму 4777, 5 грн., і завантажили на автомобіль ЗіЛ-130, реєстраційний номер НОМЕР_1, однак не змогли їх вивезти та довести свій злочинний умисел до кінця з причин, які не залежали від їх волі, так як були затримані на місці скоєння злочину працівниками СВК „Победа".
Допитаний в судовому засіданні підсудний ОСОБА_1. повністю визнав свою вину в скоєнні інкримінованого йому злочину та показав, що вранці 11 квітня 2007 року він разом з ОСОБА_2 поїхали на кінній повозці в Ходіне, щоб назбирати металу. Близько 12 години зайшли в один з сараїв на свинофермі і з допомогою різака, який взяв з собою ОСОБА_2, почали розрізати металеві решітки. Також ОСОБА_1 суду показав, що потім ОСОБА_2 зателефонував по мобільнику начальнику однієї з дільниць по прийому металу в м. Глухів „Юрійовичу", щоб той прислав вантажний автомобіль. Далі ОСОБА_1 показав, що коли прибув автомобіль ЗіЛ, вони завантажили метал та хотіли його вивезти, але до них під'їхала на велосипеді якась жінка і зажадала, щоб зважили метал і заплатили за нього, так як це власність їх господарства. Оскільки ж було пізно, то автомобіль з металом закрили в ангарі, а наступного дня відвезли на пункт прийому металобрухту в Глухів, де у присутності працівників СВК „Победа" зважили його і внесли гроші в касу СВК , Добєда".
Дані показання ОСОБА_1 відповідають фактичним обставинам справи і ніким не оспорюються, тому згідно ст. 299 КПК України суд обмежив дослідження доказів в справі допитом підсудного.
Аналізуючи викладене, суд вважає, що дії підсудного ОСОБА_1 необхідно кваліфікувати за ч2 ст. 15, ст. 185 ч.3 КК України, як замах на крадіжку, тобто, таємне викрадення чужого майна, вчинену за попередньою змовою групою осіб, з проникнення у інше приміщення, яку не було доведено до кінця з причин, які не залежали від його волі.
Призначаючи підсудному ОСОБА_1 міру покарання, суд враховує згідно ст. 66 КК України як обставини, що пом'якшують його відповідальність, повне визнання вини та щире каяття, а також повне відшкодування заподіяної шкоди.
З врахуванням тяжкості та обставин скоєного злочину, обставин, що пом'якшують відповідальність підсудного, характеристики особи ОСОБА_1, який за місцем проживання характеризується виключно позитивно, раніше до кримінальної відповідальності не притягувався, суд вважає, що його виправлення можливе без ізоляції від суспільства, а тому згідно ст. 69 КК України ОСОБА_1 необхідно призначити більш м'яке покарання, ніж передбачено
санкцією ст. 185 ч.3 КК України, а саме, у вигляді обмеження волі.
Також зважаючи на вищевказані обставини, що пом'якшують відповідальність підсудного, а також, що за місцем проживання він характеризується виключно позитивно, раніше до кримінальної відповідальності не притягувався, суд вважає можливим звільнити ОСОБА_1 від покарання з випробуванням, застосувавши ст. 75 КК України.
Запобіжний захід у відношенні ОСОБА_1 до вступу вироку в законну силу необхідно залишити у вигляді підписки про невиїзд.
Керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України суд, -
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні злочину, передбаченого ч.2 ст. 15, ст. 185 ч.3 КК України і призначити йому покарання у вигляді 2 років обмеження волі, застосувавши ст. 69 КК України.
У відповідності до ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_1 від призначеного покарання з випробуванням протягом іспитового строку 1 рік.
Згідно ст. 76 КК України покласти на засудженого ОСОБА_1 обов'язок не виїжджати за межі України без дозволу Глухівського MB кримінально-виконавчої інспекції Управління ДДУ ПВП в Сумській області; періодично, у дні визначені інспекцією, з'являтися на реєстрацію в органи кримінально-виконавчої системи та повідомляти дану інспекцію про зміну місця проживання.
Запобіжний захід засудженому ОСОБА_1 до вступу вироку в законну силу залишити підписку про невиїзд.
На вирок може бути подана апеляція в апеляційний суд Сумської області протягом 15 діб з моменту його проголошення.