Судове рішення #16908876

АПЕЛЯЦІЙНИЙ  СУД  ЧЕРКАСЬКОЇ  ОБЛАСТІ



Справа № 22-а-1862/11Головуючий по 1 інстанції

Категорія : 10.3.2 Терещенко Н.І.  

Доповідач в апеляційній інстанції

Новіков О. М.

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

          05 травня 2011 року Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Черкаської області в складі:


головуючогоНовікова О.М

суддівХрапка В.Д., Бондаренка С.І.



розглянувши в порядку письмового провадження в місті Черкаси апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м. Ватутіне Черкаської області на постанову Ватутінського міського суду Черкаської області від 25 грудня 2009 року по справі за позовом ОСОБА_5 до Управління Пенсійного фонду України в м. Ватутіне про проведення перерахунку пенсії , -

в с т а н о в и л а :

В листопаді 2009 року  ОСОБА_5 звернувся в суду з позовом до Управління Пенсійного фонду України в м. Ватутіне Черкаської області про проведення перерахунку пенсії. При цьому він зазначав, що являється особою, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи  (категорія 1) та інвалідом ІІІ  групи внаслідок захворювання, пов’язаного з участю у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Він отримує державну та додаткову пенсії, виплата яких передбачена ст. 50, 54, 67 Закону України № 796-ХІІ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". Але розміри пенсії, яка призначена та виплачується, не відповідають розмірам передбачених цим Законом.

При зверненні позивача до Управління Пенсійного фонду України в м. Ватутіне Черкаської області йому було відмовлено в перерахунку пенсії. Позивач  просив суд визнати  протиправною відмову відповідача у перерахунку йому пенсії по інвалідності  та зобов’язати відповідача зробити перерахунок пенсії  з  01.01.2009 року і в подальшому, відповідно до ст. ст. 50, 54, 67 вказаного вище Закону.

Постановою Ватутінського міського суду Черкаської області від 25 грудня 2009 року позов задоволено.

          Визнано неправомірними дії Управління Пенсійного фонду в м. Ватутіне щодо призначення та виплати ОСОБА_5 державної пенсії та додаткової пенсії, як потерпілому від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС І категорії ІІІ групи інвалідності, пов’язаної з ліквідацією наслідків на Чорнобильській АЕС.

Зобов’язано Управління Пенсійного фонду України в м. Ватутіне Черкаської області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_5 державної пенсії в розмірі шести мінімальних пенсій за віком згідно ст. 54 «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали  внаслідок Чорнобильської катастрофи» та додаткової пенсії за шкоду заподіяну у розмірі  50 % мінімальної пенсії за віком відповідно до ст. 50 цього ж Закону , починаючи з 01.01.2009 року, виходячи з встановленого відповідними законами розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність з послідуючими перерахуваннями пенсії у разі збільшення прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Не погоджуючись з даною постановою суду, Управління Пенсійного фонду України в м. Ватутіне Черкаської області подало апеляційну скаргу в якій просить скасувати постанову та постановити нову постанову, якою відмовити у задоволенні позовних вимог  ОСОБА_5

Особи, які беруть участь у справі, в судове засідання не з'явились, але були належним чином повідомлені про час та місце судового засідання.

Керуючись п. 2 ч. 1 ст. 197 КАС України колегія суддів вважає можливим розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними в справі матеріалами.

Заслухавши доповідача,  дослідивши та обговоривши матеріали справи, судова колегія вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню.

Так, вирішуючи спір, суд першої інстанції правильно виходив з того, що позивач має посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорії 1) та є інвалідом I групи внаслідок захворювання, пов'язаного з участю у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Суд достатньо повно і всебічно проаналізував всі нормативні акти, які регулюють дані правовідносини і вірно прийшов до висновку про протиправність дій Управління Пенсійного фонду України в м. Ватутіне Черкаської області в частині відмови в перерахунку пенсії по інвалідності відповідно до ст.ст. 50, 54, 67 Закону № 796-ХІІ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Доводи відповідача щодо правомірності своїх дій з посиланням на відсутність бюджетних коштів для повної реалізації програми соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і повного відшкодування їм шкоди обґрунтовано не взяті судом до уваги, оскільки це не може бути підставою для невиплати пенсій в повному обсязі.

Безпідставним є також посилання відповідача на можливість нецільового використання коштів управлінням пенсійного фонду, оскільки суд не ухвалював рішення про проведення виплат із власних джерел фінансування останнього.

Інші доводи апеляційної скарги, на думку колегії суддів, не можуть бути підставою для її задоволення

Разом з тим, суд першої інстанції при вирішення даного спору, визначивши початок строку з якого зобов’язав відповідача здійснити перерахунок та виплатити позивачу основної  та додаткової пенсії, не визначив кінцевий строк.

Колегія суддів вважає необхідним змінити постанову суду в зв'язку з тим, що суд помилково зобов'язав відповідача в подальшому проводити позивачу перерахунок встановленої пенсії. Відповідно до ст. 2 КАС України у подальшому суд не може визнати дії відповідача незаконними, оскільки вони ще не відбулися.

Тому нарахування та доплати позивачу повинні бути проведені з 01 січня 2009 року по  25 грудня 2009 року,  тобто по день винесення рішення судом першої інстанції.

Керуючись ст.ст. 198, 201, 207 КАС України колегія суддів,-

п о с т а н о в и л а :

 Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м. Ватутіне Черкаської області задовольнити частково.

          Постанову Ватутінського міського суду Черкаської області від 25 грудня 2009 року  змінити.

В абзаці третьому резолютивної частини постанови після слів « починаючи з 01 січня 2009 року» доповнити словами «по 25 грудня 2009 року».

          В решті постанову суду залишити без змін.

Постанова суду апеляційної інстанції набирає чинності через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.


Головуючий :

          Судді :

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація