АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа 22-ц-893/11
Чигиринський районний суд Черкаської області
УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без розгляду
17 березня 2011 р. м. Черкаси
Суддя судової палати в цивільних справах апеляційного суду Черкаської області Новіков О. М., розглянувши апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Чигиринського районного суду Черкаської області від 24 лютого 2011 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Чигиринському районі Черкаської області про визнання дій протиправними та зобов’язання відшкодувати матеріальну шкоду, -
в с т а н о в и в :
Ухвалою Чигиринського районного суду Черкаської області від 24 лютого 2011 року позовну заяву ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Чигиринському районі Черкаської області про визнання дій протиправними та зобов’язання відшкодувати матеріальну шкоду визнано неподаною та повернуто позивачеві.
На ухвалу ОСОБА_1 подав 03 березня 2011 року апеляційну скаргу.
Перевіривши матеріали справи, приходжу до висновку, що апеляційна скарга на ухвалу Чигиринського районного суду Черкаської області від 24 лютого 2011 року підлягає залишенню без розгляду.
Відповідно до Закону України від 07 липня 2010 року № 2453-VІ «Про судоустрій та статус суддів», який вступив в законну силу 30 липня 2010 року були внесені зміни до цивільно-процесуального кодексу України, які також набрали чинності з 30 липня 2010 року.
Згідно вищевказаних змін, статтю 294 ЦПК України, яка регулює строки апеляційного оскарження викладено в такій редакції:
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п’яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, установлених цією статтею, залишається без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Оскільки ухвала суду першої інстанції постановлена після набрання чинності змін до цивільно-процесуального кодексу, які були внесені ЗУ від 07 липня 2010 року № 2453-VІ «Про судоустрій та статус суддів», тому строк апеляційного оскарження для ОСОБА_1 визначався згідно нових вимог вищезазначеної 294 статті ЦПК України. Суд першої інстанції в своїй ухвалі, а саме в його резолютивній частині роз’яснив порядок оскарження ухвали суду. Копію ухвали ОСОБА_1 отримав 24 лютого 2011 року, що підтверджується розпискою (а.с. 7) Апеляційну скаргу апелянт подав до суду 03 березня 2011 року, тобто з пропуском 5-денного строку апеляційного оскарження ухвали..
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 не ставить питання про поновлення строку на апеляційне оскарження вказаної ухвали та не подавав до суду відповідної заяви про поновлення такого строку.
Тому, вважаю, що апеляційну скаргу ОСОБА_1 відповідно до вимог ч. 3 ст. 294 ЦПК України необхідно залишити без розгляду, оскільки вона подана з порушенням строку на апеляційне оскарження, визначеного ч. 2 ст. 294 ЦПК України.
Разом з тим, вважаю за необхідне роз’яснити ОСОБА_1, що він має право звернутися з заявою про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції від 24 лютого 2011 року.
Керуючись ч. 2 і 3 ст. 294 ЦПК України, суддя ,-
у х в а л и в :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Чигиринського районного суду Черкаської області від 24 лютого 2011 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Чигиринському районі Черкаської області про визнання дій протиправними та зобов’язання відшкодувати матеріальну шкоду залишити без розгляду.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту постановлення, однак може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили до суду касаційної інстанції.
Суддя: О. М. Новіков