Судове рішення #16914841

АПЕЛЯЦІЙНИЙ  СУД  ЧЕРКАСЬКОЇ  ОБЛАСТІ



Справа № 22-а-1486/11Головуючий по 1 інстанції

Категорія 10.3.1 Бурлака А.І.  

Доповідач в апеляційній інстанції

Новіков О. М.

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

          28 квітня 2011 року Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Черкаської області в складі:


головуючогоНовікова О.М

суддівХрапка В.Д., Бондаренка С.І.



розглянувши в порядку письмового провадження в м. Черкаси апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Придніпровському районі м. Черкаси на рішення Придніпровського районного суду м. Черкаси від 29 червня 2010 року по справі за позовом  ОСОБА_5 до Управління Пенсійного фонду України в Придніпровському районі м. Черкаси про стягнення щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни, -

в с т а н о в и л а :

В  березні 2010  року ОСОБА_5 звернулася до суду з позовом до Управління Пенсійного фонду України в Придніпровському районі м. Черкаси про стягнення щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни.  При цьому вона зазначала, що,  відповідно до ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни", як дитина війни,   має право на щомісячне підвищення до пенсії в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком. Але відповідачем вимоги даного закону ігноруються і підвищення до пенсії їй, як дитині війни, протягом 2006 року не проводились а протягом 2007-2009 років нараховувалося та виплачувалося в меншому розмірі, ніж це передбачено законодавством. На підставі наведених обставин  ОСОБА_5 просила суд задовольнити її вимоги, визнати дії відповідача неправомірними, зобов'язати відповідача нарахувати та виплатити щомісячне підвищення до пенсії за  період 2006-2009 роки в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком.

Рішенням Придніпровського районного суду м. Черкаси від 29 червня 2010 року позовні вимоги  задоволено частково.

Визнано відмову Управління Пенсійного фонду України в Придніпровському районі м. Черкаси щодо виплати ОСОБА_5 щомісячної соціальної допомоги у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком – протиправною.

Зобов’язано Управління Пенсійного фонду України в Придніпровському районі м. Черкаси здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_5 з підвищенням її на 30 % мінімальної пенсії за віком з розміру, встановленого ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та провести відповідні виплати за період з 09 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року, з 22 травня 2008 року по 31 грудня 2009 року включно, за виключенням 10 % мінімальної пенсії за віком виплачених в 2008-2009 роках згідно Закону України «Про соціальний захист дітей війни».

В іншій частині позовних вимог відмовлено.

В апеляційній скарзі Управління Пенсійного фонду України в Придніпровському районі м. Черкаси просить рішення суду скасувати та ухвалити нове рішення, яким у задоволенні позову відмовити, так  як  вважає рішення ухвалене з неповним з’ясуванням обставин  по справі та із порушенням норм матеріального та процесуального права.

В зв’язку з відсутністю клопотань від осіб, які беруть участь у справі, про розгляд справи за їх участю, керуючись п. 1 ч. 1 ст. 197 КАС України колегія суддів вважає можливим розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними в справі матеріалами.

Заслухавши доповідача, перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів в апеляційної скарги, судова колегія проходить до висновку що апеляційна скарга задоволенню не підлягає.

Вирішуючи справу, суд правильно виходив з того, що позивач має право на щомісячну соціальну допомогу в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком як дитина війни.

Суд першої інстанції в своєму рішенні всебічно і повно проаналізував Закони та інші нормативні акти, які регулюють правовідносини сторін. Висновки суду відповідно аргументовані, і будь яких суперечностей у них колегія суддів не вбачає. Суд правильно визначив періоди часу дії Закону України "Про соціальний захист дітей війни", а тому постановив законне і обґрунтоване рішення.

Доводи відповідача щодо правомірності своїх дій з посиланням на відсутність бюджетних коштів для повної реалізації програми з доплат дітям війни обґрунтовано не взяті судом до уваги, оскільки це не є підставою для відмови в перерахунку пенсії.

Не можна взяти до уваги посилання в апеляційній скарзі на інші нормативно-правові акти. Відповідно до ч.2 ст.3 Закону державні соціальні гарантії дітям війни, встановлені цим Законом, не можуть бути обмежені або скасовані іншими нормативно-правовими актами.

При вказаних обставинах колегія суддів не знаходить  підстав для скасування рішення суду першої інстанції.

Згідно ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення , а рішення суду без змін, якщо визначає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 195, 198, 200, 206 КАС України, колегія суддів, -

у х в а л и л а :

 Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Придніпровському районі м. Черкаси залишити без задоволення.

Рішення  Придніпровського районного суду м. Черкаси від 29 червня 2010 року по справі за позовом  ОСОБА_5 до Управління Пенсійного фонду України в Придніпровському районі м. Черкаси про стягнення щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни - залишити без змін.

Ухвала суду апеляційної інстанції набирає чинності через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.


Головуючий :

          Судді :

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація