Судове рішення #16914908

АПЕЛЯЦІЙНИЙ  СУД  ЧЕРКАСЬКОЇ  ОБЛАСТІ



Справа № 22-а-610/11Головуючий по 1 інстанції

Категорія : 10.3.1 Діденко Т.І.  

Доповідач в апеляційній інстанції

Новіков О. М.

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

          31 березня 2011 року Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Черкаської області в складі:


головуючогоХрапка В.Д.

суддівНовікова О.М., Вініченка Б.Б.



розглянувши у письмовому провадженні в м. Черкаси апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в  Монастирищенському районі Черкаської області на постанову Монастирищенського районного суду Черкаської області від 04 червня 2009 року по справі за позовом ОСОБА_5 до Управління Пенсійного фонду України в Монастирищенському районі Черкаської області про стягнення недоплаченої щомісячної грошової надбавки до пенсії дитині війни та поновлення пропущеного строку для звернення до суду, -

в с т а н о в и л а :

В травні 2009 року  ОСОБА_5 звернувся до суду з позов до Управління Пенсійного фонду України в Монастирищенському районі Черкаської області про стягнення недоплаченої щомісячної грошової надбавки до пенсії дитині війни та поновлення пропущеного строку для звернення до суду.  Зазначав, що він  відповідно до ст. 1 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" є дитиною війни.

Згідно ст. 6 Закону  має право на щомісячне підвищення до пенсії в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком, але відповідачем вимоги даного закону ігноруються і підвищення до пенсії йому, як дитині війни протягом 2006 - 2008 років нараховувалося та виплачувалося в меншому розмірі, ніж це передбачено законодавством. На підставі наведених обставин ОСОБА_5 просить суд задовольнити його вимоги, визнати дії відповідача неправомірними, зобов'язати відповідача нарахувати та виплатити щомісячне підвищення до пенсії за  період 2006-2008 роки в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком.

Постановою Монастирищенського районного суду Черкаської області від 04 червня 2009 року задоволено частково.

Визнано протиправною бездіяльність Управління Пенсійного фонду України в Монастирищенському районі Черкаської області по невиконанню з 09 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року та з 22 травня 2008 року по 31 грудня 2008 року вимог ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» в частині нарахування та виплати позивачеві підвищення до пенсії у розмірі 30 % від мінімального розміру пенсії за віком.

Зобов’язано Управління Пенсійного фонду України в Монастирищенському районі Черкаської області  провести нарахування та виплатити ОСОБА_5 підвищення до пенсії у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком як дитині війни, виходячи з розміру, який встановлений ч. 1 ст. 28  Закону України «Про загальнообов’язкове пенсійне страхування» за 2007 рік – з 09 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року, за 2008 рік - з 22 травня 2008 року по 31 грудня 2008 року. При нарахуванні підвищення до пенсії за вказані періоди врахувати підвищення в розмірі 10 % від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, яке було нараховане та виплачене позивачеві у відповідні місяці 2008 року.

В решті позовних вимог ОСОБА_5 відмовлено.

В апеляційній скарзі Управління Пенсійного фонду України в Монастирищенському  районі Черкаської області просить рішення суду скасувати та ухвалити нову постанову, якою у задоволенні позову відмовити, так  як  вважає постанову ухвалену  з неповним з’ясуванням обставин  по справі та із порушенням норм матеріального та процесуального права .

Особи, які беруть участь у справі, в судове засідання не з'явились, але були належним чином повідомлені про час та місце судового засідання.

Керуючись п. 2 ч. 1 ст. 197 КАС України колегія суддів вважає можливим розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними в справі матеріалами.

Заслухавши доповідача, перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів в апеляційної скарги, судова колегія проходить до висновку що апеляційна скарга задоволенню не підлягає.

Вирішуючи справу, суд правильно виходив з того, що позивач має право на щомісячну соціальну допомогу в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком як дитина війни.

Суд першої інстанції в своєму рішенні всебічно і повно проаналізував Закони та інші нормативні акти, які регулюють правовідносини сторін. Висновки суду відповідно аргументовані, і будь яких суперечностей у них колегія суддів не вбачає. Суд правильно визначив періоди часу дії Закону України "Про соціальний захист дітей війни", а тому постановив законне і обґрунтоване рішення.

Доводи відповідача щодо правомірності своїх дій з посиланням на відсутність бюджетних коштів для повної реалізації програми з доплат дітям війни обґрунтовано не взяті судом до уваги, оскільки це не є підставою для відмови в перерахунку пенсії.

Не можна взяти до уваги посилання в апеляційній скарзі на інші нормативно-правові акти. Відповідно до ч.2 ст.3 Закону державні соціальні гарантії дітям війни, встановлені цим Законом, не можуть бути обмежені або скасовані іншими нормативно-правовими актами.

При вказаних обставинах колегія суддів не знаходить  підстав для скасування рішення суду першої інстанції.

Згідно ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення , а рішення суду без змін, якщо визначає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 195, 198, 200, 206 КАС України, колегія суддів, -

п о с т а н о в и л а :

 Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Монастирищенському   районі Черкаської області залишити без задоволення.

Постанову Монастирищенського районного суду Черкаської області від 04 червня 2009 року по справі за позовом ОСОБА_5 до Управління Пенсійного фонду України в Монастирищенському районі Черкаської області про стягнення недоплаченої щомісячної грошової надбавки до пенсії дитині війни та поновлення пропущеного строку для звернення до суду - залишити без змін.

Ухвала суду апеляційної інстанції набирає чинності через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.


Головуючий :

          Судді :

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація