Судове рішення #16915349

АПЕЛЯЦІЙНИЙ  СУД  ЧЕРКАСЬКОЇ  ОБЛАСТІ



Справа № 22-а-2096/11Головуючий по 1 інстанції

Категорія 10.3.2 Бассак Т.Є.  

Доповідач в апеляційній інстанції

Міщенко С. В.

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

          04 липня 2011 року Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Черкаської області в складі:


головуючогоМіщенка С.В.,

суддівПальонного В.С., Сіренка Ю.В.



розглянувши в порядку письмового провадження в місті Черкаси апеляційну скаргу управління пенсійного фонду України в Придніпровському районі м. Черкаси на рішення Придніпровського районного суду м. Черкаси від 13 вересня 2010 року по справі за позовом ОСОБА_5 до управління пенсійного фонду України в Придніпровському районі м. Черкаси про зобов’язання здійснити перерахунок пенсії,-

в с т а н о в и л а :

У квітні 2010 року ОСОБА_5 звернувся до суду з позовом до управління пенсійного фонду України в Придніпровському районі м. Черкаси про зобов’язання здійснити перерахунок пенсії, посилаючись на те, що він, має статус громадянина, постраждалого від наслідків Чорнобильської катастрофи 1 категорії та інваліда ІІІ - ї групи внаслідок захворювань, пов’язаних з роботами по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. А тому вважає, що відповідно до положень ст.ст. 50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» його пенсія повинна бути не нижче шести мінімальних пенсій за віком та має виплачуватися щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю у розмірі 50 % мінімальної пенсії за віком. Але розміри призначених і виплачених йому пенсії не відповідають розмірам передбаченими цим Законом. На підставі наведених обставин позивач просив суд зобов’язати управління пенсійного фонду України в Придніпровському районі м. Черкаси, здійснити перерахунок пенсії по інвалідності з 26.04.2007 року (з моменту звернення до суду з урахуванням 3-х річного строку позовної давності ) і до прийняття судом відповідного рішення по даній справі.

В подальшому позивач уточнив свої позовні вимоги, в яких просив зобов’язати відповідача здійснити перерахунок пенсії по інвалідності і сплатити її з 26 квітня 2007 року по день прийняття судом відповідного рішення по даній справі в розмірі шести мінімальних пенсій за віком та додаткову пенсію за шкоду заподіяну здоров’ю у розмірі 50 % мінімальної пенсії за віком в тих розмірах, які діяли на той час.

Рішенням Придніпровського районного суду м. Черкаси від 13 вересня 2010 року позов задоволено частково.

Зобов'язано управління пенсійного фонду України в Придніпровському районі м. Черкаси  здійснити ОСОБА_5 з 9 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року та з 22 травня 2008 року по 13 вересня 2010 року перерахунок пенсії по інвалідності у розмірі 6 мінімальних пенсій за віком та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, в розмірі 50 % мінімальної пенсії за віком відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

В іншій частині позовних вимог відмовлено.

Стягнуто з відповідача на користь позивача витрати на інформаційно – технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 120 грн.

Управління пенсійного фонду України в Придніпровському районі м. Черкаси  не погоджуючись з рішенням , подало апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на те, що судом першої інстанції неповно та не об’єктивно з’ясовано обставини справи із порушенням норм матеріального права, просить скасувати рішення та ухвалити нове рішення, яким в задоволенні позовних вимог відмовити.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 197 КАС України апеляційний розгляд справи відбувається в порядку письмового провадження.

Заслухавши доповідача,  вивчивши та обговоривши матеріали справи судова колегія вважає, що апеляційна скарга підлягає відхиленню з наступних підстав.

Вирішуючи справу , суд правильно виходив з того, що позивач, як особа яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи першої категорії та інвалід  3 –ї групи від захворювання пов’язаного з аварією на ЧАЕС, згідно ст.ст. 50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» має право на отримання пенсії у розмірі не нижче  шести мінімальних пенсій за віком та право на отримання додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров’ю у розмірі  50% мінімальної пенсії за віком.

Відповідач, як орган якому делеговано повноваження щодо виплати пенсії, у встановлених Законом розмірах не виплачував,  чим і вчинив неправомірні дії.

Доводи відповідача щодо правомірності своїх дій з посиланням на відсутність бюджетних коштів обґрунтовано судом не взяті до уваги, так як питання фінансування цих видатків не виступає предметом даного спору.

Суд у рішенні всебічно і повно проаналізував Закони та інші нормативні акти , які регулюють ці правовідносини сторін. Висновки суду відповідно аргументовані, і якихось суперечностей у них колегія суддів не вбачає. Суд правильно визначив періоди часу дії Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», а тому постановив законне і обґрунтоване рішення.

При вказаних обставинах колегія суддів не находить  підстав для скасування рішення суду першої інстанції.

Згідно ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.195,197,198,200,206 КАС України, колегія суддів ,-

у х в а л и л а :

 Апеляційну скаргу Управління пенсійного фонду України в Придніпровському районі м. Черкаси на рішення Придніпровського районного суду м. Черкаси від 13 вересня 2010 року по справі за позовом ОСОБА_5 до управління пенсійного фонду України в Придніпровському районі м. Черкаси про зобов’язання здійснити перерахунок пенсії - залишити без задоволення.

Рішення Придніпровського районного суду м. Черкаси від 13 вересня 2010 року залишити без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили через п’ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі і може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двадцяти днів до суду касаційної інстанції.


Головуючий :

          Судді :

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація