АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 22ц- 1024/2007року Головуючий по 1 -й інстанції:
Кононенко С.Д. Суддя-доповідач: Новохатня В.А.
УХВАЛА
2007 року травня місяця 14 дня м. Полтава
Колегія суддів судової палати з цивільних справ Апеляційного суду Полтавської області в
складі:
Головуючого: Новохатньої В.А.
Суддів: Лобова О.А., Петренка В.М.
при секретарі: Зеленській О.М.
з участю: представника позивача Сингаївської Т.С.,
відповідача ОСОБА_1,
представника відповідача ОСОБА_2
розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Полтаві цивільну справу за апеляційною
скаргою ВАТ «Полтавакондитер» на ухвалу Ленінського районного суду м.Полтави від 15
лютого 2007 року по справі за позовом ВАТ «Полтавакондитер» до ОСОБА_1 про стягнення спричинених збитків.
Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача апеляційного суду,-
ВСТАНОВИЛА:
Ухвалою Ленінського районного суду м.Полтави від 15 лютого 2007 року затверджена мирова угода між ВАТ «Полтавакондитер» та ОСОБА_1 на умові зобов'язання ОСОБА_1 сплатити в касу підприємства ВАТ «Полтавакондитер» суму спричинених збитків в розмірі 15 000 грн. готівкою до 23 лютого 2007 року та відмовою ВАТ «Полтавакондитер» від майнових претензій в іншій частині цього позову до ОСОБА_1
Подальше провадження по справі закрито.
В апеляційній скарзі на дану ухвалу ВАТ «Полтавакондитер» прохає її скасувати з тих підстав, що постановлена з порушенням норм матеріального і процесуального права, і направити справу на новий розгляд до суду першої інстанції.
Перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що скарга підлягає задоволенню.
Згідно п.4 ч.2 ст.307 ЦПК України за наслідками розгляду апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції апеляційний суд має право скасувати ухвалу і передати питання на новий розгляд суду першої інстанції.
У відповідності з ч.ч.4,5 ст. 175 ЦПК України у разі укладення сторонами мирової угоди суд постановляє ухвалу про закриття провадження у справі.
Закриваючи провадження у справі, суд за клопотанням сторін може постановити ухвалу про визнання мирової угоди. Якщо умови мирової угоди суперечать закону чи порушують права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у визнанні мирової угоди і продовжує судовий розгляд.
Постановляючи ухвалу про визнання мирової угоди, суд першої інстанції не перевірив, чи не обмежений представник сторони, який висловив намір вчинити певні дії, у повноваженнях на їх вчинення.
Як вбачається з матеріалів справи відповідач 15 лютого 2007 року в судовому засіданні при обговоренні умов врегулювання спору участі не приймав і суд не з'ясував, чи мав повноваження на укладення мирової угоди його представник, оскільки приймав участь у справі не за письмовим дорученням. Крім того, установлено, що до цього часу кошти, зазначені в мировій угоді, ОСОБА_1 підприємству не сплачені, і можливості на це не має.
Також не перевірені повноваження представника позивача на відмову від позову.
За таких обставин ухвалу суду не можна визнати законною, а тому вона підлягає скасуванню з направленням справи на новий розгляд по суті спору.
Керуючись п.4 ч.2ст.307, 312, 314 ЦПК України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ВАТ «Полтавакондитер» задовольнити.
Ухвалу Ленінського районного суду м.Полтави від 15 лютого 2007 року скасувати і справу направити до того ж суду на новий розгляд.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду України.