Судове рішення #169330
Україна

 

Україна

                АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 11-656 2006 р.                                                      Головуючий в суді 1 інстанції

Категорія ст. 391                                                                               РЕБРИНА К.Г.

КК України                                                                             Доповідач в апеляційній інстанції

КЕКУХ В.Ф.

УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

5 вересня 2006 року колегія суддів судової палати в кримінальних справах апеляційного суду Черкаської області в складі:

головуючого                   ДЕМИДЕНКА А.І.

суддів                              КЕКУХ В.Ф., КОЛОДНИЦЬКОГО Е.Й.

з участю прокурора       КРУГЛЯК Н.М.

засудженого                   ОСОБА_1

адвоката                         ОСОБА_2

розглянувши кримінальну справу за апеляціями засудженого  ОСОБА_1  та захисника ОСОБА_3  на вирок Уманського міськрайонного суду від 17 травня 2006 року, яким

ОСОБА_1,

 ІНФОРМАЦІЯ_1, раніше судимий 3 рази, -

засуджений за ст. 391 КК України на 2 роки позбавлення волі.

На підставі ст. 71 КК України до призначеного покарання йому приєднано не відбуту частину покарання у вигляді 2 місяців 1 дня позбавлення волі за вироком цього ж суду від 3.03.2004 р. і визначено остаточне покарання - 2 роки 2 місяці 1 день позбавлення волі.

Згідно вироку ОСОБА_1 засуджений за злісну непокору законним вимогам адміністрації виправної установи.

Він, будучи 3.03.2004 р. засудженим Уманським міським судом за ст. 185 ч. 2 КК України на 2 роки 4 місяці позбавлення волі та відбуваючи покарання у виправній колонії   АДРЕСА_1,  на шлях виправлення не став і знову вчинив новий злочин, який виразився в неодноразовому грубому порушенні п. п. 28, 29 «Правил внутрішнього розпорядку установ виконання покарань,'затверджених за № 275 від 25.12.2003 р. та ст. 188 Кримінально-виконавчого Кодексу України, зокрема, непокори законним вимогам адміністрації установи з метою ухилення від виконання встановлених обов'язків та здобуття авторитету серед засуджених негативної спрямованості, за що обгрунтовано притягувався до дисциплінарної відповідальності.

16.07.2005 р.  ОСОБА_1  постановою начальника установи був переведений в приміщення камерного типу, після чого продовжував порушувати режим відбування покарання. Знаходячись в приміщенні камерного типу та в камері ДІЗО, ОСОБА_1    9.09, 16.09, 19.09, 3.10, 27.10, 26.10, 27.10.2005 року злісно не виконував законних вимог ст. лейтенанта внутрішньої служби ОСОБА_19, за що неодноразово притягувався до дисциплінарної відповідальності.  В апеляціях:  захисник  ОСОБА_3   посилається на неповноту, однобокість судового слідства, невідповідність висновків фактичним обставинам справи, некритичність сприйняття показань  свідків - працівників ВК НОМЕР_1  та засуджених цієї колонії. Вказує, що в справі не допитані всі свідки та не витребувані необхідні документи з ВК   НОМЕР_1.  Він просить скасувати вирок і спрямувати справу на новий судовий розгляд;

- засуджений ОСОБА_1 зазначає про незаконність вироку т. я. суд: не встановив його стану здоров'я в період інкримінованих йому діянь; не перевірив законність його утримання в ПКТ та камері ДІЗО; не усунув протиріч в показаннях свідків; не завбачив упередженості в діях працівників колонії.

Він просить скасувати вирок суду, закрити справу щодо нього за ст. 391 КК України і врахувати, що термін покарання 28.03.2006 р. вже вибіг.

В запереченні на апеляцію державний обвинувач Свернюк В.А., вважаючи вирок суду законним і обгрунтованим, просить залишити його без зміни, а апеляції - без задоволення.

Заслухавши доповідача, думку прокурора про залишення вироку без зміни, засудженого, який підтримав обидві апеляції, захисника   ОСОБА_2, перевіривши справу та обміркувавши доводи апеляцій, колегія суддів приходить до слідуючого

Висновок суду щодо винності  ОСОБА_1  у вчиненні злісної непокори законним вимогам адміністрації виправної установи грунтується на достатній кількості зібраних органом досудового слідства доказів, які ретельно перевірялись в судовому засіданні і отримали відповідну правову оцінку.

Ці докази є легітимними і допустимими, вони обгрунтовано покладені в основу вироку.

Показання допитаних судом 1 інстанції свідків, зокрема, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18   в цілому викривають ОСОБА_1  у вчиненні неправомірних дій, а саме: нереагування на вимоги адміністрації, зухвала, агресивна поведінка, відмова в прибиранні приміщень та виході на роботу, нецензурщина, приниження гідності працівника установи ОСОБА_19, відмова від чергування згідно графіка тощо.

Ці показання стверджуються і письмовими доказами, що маються в справі, зокрема, рапортами посадових осіб про непокору ОСОБА_1  та інші негативні дії, постановами про накладення на нього дисциплінарних стягнень та поміщення в приміщення камерного типу і камеру ДІЗО.

З довідки про виконання норм виробітку вбачається, що ОСОБА_1 в час відбування покарання лише в серпні, жовтні та листопаді 2004 року виконував норми виробітку(а. с 20 т.  Інші наведені у вироку письмові дані, які є доказами по справі, також носять викривальний характер.

Посилання в апеляціях обох апелянтів містять в собі суб'єктивний підхід в оцінці дій суду та судового рішення, спрямовані на намагання уникнути відповідальності засудженим.

Вказівка  ОСОБА_1 на його хворобу при знаходженні в ПКТ та камері ДІЗО є голослівною.

Свідок  ОСОБА_12  ствердила, що скарг від ОСОБА_1  про неналежне здоров'я не поступало. Вона як лікар лише видалила йому хворий зуб.

Довідка Уманської міської лікарні свідчить про те, що після березня 2000 р. ОСОБА_1  в даній установі не лікувався, жодне із захворювань, що лікувалось раніше вказаної дати, не є тяжким.

Посилання апелянтів на упередженість дій по відношенню до ОСОБА_1   з боку працівників ВК-92 та неправдивість показань їх як свідків також є надуманим, будь-якими даними з цього приводу воно не підтверджено.

Дії  ОСОБА_1  кваліфіковані правильно.

Призначаючи покарання, суд врахував вимоги ст. 65 КК України, особу ОСОБА_1, яка є асоціальною та обставини, що обтяжують покарання - рецидив злочинів.   Обране покарання у вигляді позбавлення волі є розмірним вчиненому злочинному діянню.

Якихось підстав для скасування вироку суду 1 інстанції чи закриття справи колегія судців не знаходить, а вирок суду щодо ОСОБА_1 вважає законним і обґрунтованим.

 

Керуючись ст. ст. 362-366 КПК України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляції засудженого  ОСОБА_1  та захисника  ОСОБА_3  залишити без задоволення, а вирок Уманського міськрайонного суду від 17.05. 2006 року щодо  ОСОБА_1 - без зміни.

Головуючий                -          підпис

Судді                         -          підписи

З оригіналом згідно:

Суддя апеляційного суду     В.Ф. Кекух

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація