Справа № 1-46
23 квітня 2007р.
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 квітня 2007 року Радивилівський районний суд Рівненської області
в складі:
головуючого Кохно В.І.
при секретарі Гуменюк Г.В.
за участю прокурора Самсонової Н.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Радивилів справу по обвинуваченню ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, уродженця та жителя АДРЕСА_1, українця, громадянина України, з середньою освітою, не одруженого, на утриманні неповнолітніх дітей не має, не працюючого, не депутата, не військовозобов"язаного, раніше не судимого, за ст..309 ч.1 КК України,
встановив:
Підсудний ОСОБА_1 протягом осені 2006 року незаконно збирав на околицях с.Козин рослини снотворного маку, які незаконно переносив в господарство свого вітчима ОСОБА_2, що в АДРЕСА_2 де у приміщенні літньої кухні за допомогою механічної м"яструбки незаконно виготовив наркотичну речовину-відповідно 6,6 г, 24.8 г, 0,2 г, та за допомогою розчинника незаконно виготовив концентрат з макової соломи (екстрактний опій), вагою 1.761 г, а всього 33.361 г., які незаконно зберігав для власних потреб без мети збуту.
Згідно висновку судової фізико-хімічної експертизи НОМЕР 1 від ІНФОРМАЦІЯ 2 -представлені на експертизу речовина рослинного походження світло-коричневого кольору (об. 1.2), нашарування речовини світло-коричневого кольору на металічному предметі (об.5) мають анатомо-морфологічні ознаки рослин снотворного маку, містять наркотичні речовини (морфін, кофеїн) і є маковою соломою (першопочатковою вагою 6.6 г, 24.8 г, 0,2 г, відповідно), суха речовина.
Представник в пляшці з рідиною коричневого-зеленого кольору з запахом розчинника (об.3) містить алконеїди опію (морфін, кофеїн) і є концентратом з макової соломи (екстрактним опієм) першопочатковою вагою 1.761 г. (в перерахунку на суху речовину).
Згідно з „Переліком наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів" макова солома, концентрат з макової соломи відносяться до особливо небезпечних наркотичних засобів, обіг яких заборонено.
ОСОБА_1 як на досудовому слідстві так і в суді винним себе визнав повністю і показав суду, що на протязі осені 2006 року на околицях с.Козин Радивилівського р-ну назбирав рослин снотворного маку, які переніс в господарство свого вітчима ОСОБА_2, що в АДРЕСА_2, де у приміщенні літньої кухні із зібраних рослин снотворного маку виготовив наркотичні засоби. За допомогою механічної м"ясорубки частину рослин снотворного маку подрібнив, а за допомогою розчинника виготовив речовину темно-коричневого кольору. Загальна вага наркотичних засобів складала 33.361 г.. Вказані наркотичні засоби зберігав для себе особисто, без мети збуту.
Винність ОСОБА_1 у незаконному виготовленні, придбанні, зберіганні, наркотичних засобів без мети збуту, крім визнання ним своєї вини, підтверджується зібраними у справі доказами і протоколом огляду місця події, схемою та фото таблицею до протоколу (а.с.9-12); Протоколом зважування (а.с.14); висновком спеціаліста (а.с.20-22); протоколом відтворення обстановки та обставин події та фото таблицею до протоколу (а.с.37-42); висновком експерта (а.с.48-49); протоколом огляду речових доказів (а.с.58).
Фактичні обставини незаконного виготовлення, придбання, зберігання, наркотичних засобів без мети збуту ОСОБА_1, які підтверджуються наведеними доказами, підсудний ОСОБА_1 не оспорює. Сумнівів щодо добровільності та істинності його такої позиції у суду не виникає.
Оцінюючи зібрані у справі докази в їх сукупності, суд знаходить, що дії ОСОБА_1 за ст..309 ч.1 КК України, як незаконне виготовлення, придбання, зберігання наркотичних засобів без мети збуту, кваліфіковані правильно.
Призначаючи покарання суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, відсутність обтяжуючих покарання обставин, посередню характеристику особи підсудного, те, що він раніше не судимий, щире каяття в скоєному.
Вказані обставини дають підстави для призначення покарання у вигляді обмеження волі зі звільненням від покарання з випробуванням.
По справі прокурор заклав цивільний позов в інтересах держави до ОСОБА_1 про стягнення судових витрат в сумі 360.92 грн..
В судовому засіданні прокурор підтримав свої позовні вимоги, підсудний позовні вимоги визнав повністю.
За таких обставин та відповідно до ст..91 КПК України суд вважає, що позов підлягає до задоволення.
На підставі викладеного, керуючись ст..ст.323, 324 КПК України, суд
засудив:
ОСОБА_1 визнати винним за ч.1 ст.309 КК України і призначити йому покарання 2 (два) роки обмеження волі.
На підставі ст..75 КК України від відбування призначеного покарання ОСОБА_1 звільнити з випробуванням протягом іспитового строку в три роки, якщо він протягом визначеного судом іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов"язки.
Відповідно до п.п.2,3,4 ч.1 ст.76 КК України на ОСОБА_1 покласти обов'язки не виїзджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи; повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи або навчання; періодично з"являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави в особі відділення Державного Казначейства в Радивилівському районі код 23308508 р/р 31113115700361 МФО 833017 м.Радивилів вул..Кременецька, 18 - 360 (триста шістдесят) грн. 92 коп..
Речові докази по справі (а.с.56-57) - знищити.
На вирок може бути подана апеляція до апеляційного суду протягом п"ятнадцяти діб з дня його проголошення, а засудженим, який перебуває під вартою, в той же строк з дня отримання копії вироку, шляхом подачі апеляці/через Радивилівський районний суд.
- Номер: 1-в/304/7/2016
- Опис:
- Тип справи: кримінальне провадження у порядку виконання судових рішень
- Номер справи: 1-46/2007
- Суд: Перечинський районний суд Закарпатської області
- Суддя: Кохно В.І.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 20.01.2016
- Дата етапу: 21.03.2016