Судове рішення #16950863

ф

   

     

У Х В А Л А


04 липня 2011 р.  Справа № 2а/0470/7488/11



          Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Лозицька І.О.,  дослідивши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до посадової особи - інспектора ДПС БДПС м. Дніпропетровська лейтенанта міліції Федоточкіна Сергія Євгеновича  про про скасування постанови, -

ВСТАНОВИВ:

 01 липня 2011 року ОСОБА_1 звернувся до адміністративного суду із адміністративним позовом до посадової особи - інспектора ДПС БДПС м. Дніпропетровська лейтенанта міліції Федоточкіна Сергія Євгеновича з позовними вимогами про скасування постанови №272820 від 31.05.2011 року по справі про адміністративне правопорушення.

Статтею 18 Кодексу адміністративного судочинства України встановлені правила предметної підсудності адміністративних справ. Згідно пункту 2 частини 1 зазначеної статті, місцевим загальним судам, як адміністративним судам, підсудні  усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.  Відповідно до пункту 2 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України, окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, їх посадова чи службова особа, крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки.

Згідно із статтею 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи підсудна позовна заява даному адміністративному суду.

Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі.   

Відповідно до пункту 6 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України "Про практику застосування адміністративними судами окремих положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду адміністративних справ" від 6 березня 2008 року №2, судам необхідно розрізняти правові наслідки недотримання правил предметної і територіальної підсудності. Так, у разі відкриття провадження в адміністративній справі без дотримання правил предметної підсудності, суд повинен передати справу на розгляд адміністративного суду, якому вона підсудна, незалежно від того, на якій стадії розгляду справи виявлено порушення правил цієї підсудності, оскільки суд, який відкрив провадження у справі з таким порушенням, не є компетентним у її розгляді (пункт 2 частини першої статті 22 Кодексу адміністративного судочинства України). Порушення правил предметної підсудності є підставою для скасування рішень судів нижчих інстанцій з направленням справи на новий розгляд до належного суду.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що за правилами предметної підсудності подана позовна заява не підсудна Дніпропетровському окружному адміністративному суду, а підсудна місцевому загальному суду, як адміністративному суду за місцем проживання позивача відповідно до пункту 2 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України.

Згідно із пунктом 6 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.

На підставі викладеного, керуючись статтею 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

УХВАЛИВ:

 Адміністративну позовну заяву ОСОБА_1 до посадової особи - інспектора ДПС БДПС м. Дніпропетровська лейтенанта міліції Федоточкіна Сергія Євгеновича про скасування постанови  - повернути позивачу.

Копію ухвали разом із позовною заявою та доданими матеріалами надіслати позивачу за зазначеною у позовній заяві адресою.

Ухвала суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з  дня отримання копії ухвали згідно  ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала набирає законної сили у порядку та у строки, встановлені ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.



Суддя                        І.О. Лозицька

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація