У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 липня 2011 року м. Київ
Суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Ступак О.В. , розглянувши касаційну скаргу ОСОБА_2 на ухвалу апеляційного суду Кіровоградської області від 20 квітня 2011 року в справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання неповнолітнього сина у зв’язку зі зміною матеріального стану,
в с т а н о в и в:
У листопаді 2010 року ОСОБА_2 звернулась до суду з вищезазначеним позовом, мотивуючи свої вимоги тим, що рішенням Світловодського міськрайонного суду Кіровоградської області від 19 жовтня 2004 року з ОСОБА_3 стягнуто аліменти щомісячно на утримання сина в сумі 250 грн. Оскільки матеріальне становище відповідача за останній час змінилось в сторону покращення, то просила суд стягнути з нього аліменти в більшій сумі, враховуючи ті обставини, що вона тимчасово не працює та є одинокою матір’ю.
Рішенням Світловодського міськрайонного суду Кіровоградської області від 17 січня 2011 року стягнуто з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_2 аліменти на утримання сина ОСОБА_4 у розмірі 500 грн. щомісячно із проведенням індексації відповідно до закону, починаючи з 4 листопада 2010 року до досягнення сином повноліття.
Ухвалою апеляційного суду Кіровоградської області від 20 квітня 2011 року рішення Світловодського міськрайонного суду Кіровоградської області від 17 січня 2011 року залишено без змін, однак, виключено з резолютивної частини рішення фразу «починаючи з 4 листопада 2010 року».
У касаційній скарзі позивач порушує питання про скасування постановленої ухвали суду апеляційної інстанції, мотивуючи свою вимогу порушенням судом норм процесуального права та неправильним застосуванням норм матеріального права.
У відкритті касаційного провадження у справі слід відмовити з таких підстав.
Відповідно до пункту 5 частини 3 статті 328 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті касаційного провадження, якщо касаційна скарга є необґрунтованою і викладені у ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи.
Залишаючи без змін рішення суду першої інстанції та виключаючи з резолютивної частини рішення фразу «починаючи з 4 листопада 2010 року», апеляційний суд дійшов вірного висновку та правильно виходив з того, що не підлягає застосуванню ст. 191 СК України при зміні розміру аліментів.
Із матеріалів касаційної скарги, оскаржуваної ухвали апеляційного суду вбачається, що скарга є необґрунтованою і наведені в ній доводи не дають підстав для висновків про порушення судом норм процесуального права чи неправильне застосування норм матеріального права.
Керуючись п. 5 ч. 3 ст. 328 ЦПК України,
у х в а л и в:
Відмовити ОСОБА_2 у відкритті касаційного провадження в справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання неповнолітнього сина у зв’язку зі зміною матеріального стану, за касаційною скаргою на ухвалу апеляційного суду Кіровоградської області від 20 квітня 2011 року.
Додані до скарг матеріали повернути заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Вищого спеціалізованого суду України
з розгляду цивільних і кримінальних справ О.В. Ступак