Судове рішення #1696957
Справа № 2-166-2008

                                                                         Справа № 2-166-2008

                                                   Р І Ш Е Н Н Я        

І М Е Н Е М       У К Р А Ї Н И

            8 лютого 2008 року. Березнівський районний суд Рівненської області в складі:

головуючого судді           - Ковальчук Н.М.

при секретарі                    - Семенович Т.М.

за участю  позивача         -  ОСОБА_1.

розглянувши у судовому засіданні в м.Березне цивільну справу за позовом ОСОБА_1про визнання права власності на спадкове майно,

                                           В С Т А Н О В И В:

            ОСОБА_1. звернувся до суду з позовом  визнати за ним право власності на слідуюче майно:

 - житловий будинок  АДРЕСА_1, що належав його батьку  ОСОБА_2;

-сертифікат  на право власності  на земельну частку(пай)  серія НОМЕР_2, виданий  Березнівською РДА 17 березня  1997 року, який належав  матері  ОСОБА_3;

 -сертифікат  на право власності  на земельну частку(пай)  серія НОМЕР_3, виданий  Березнівською РДА 17 березня  1997 року, який належав  батьку матері ОСОБА_2;

-компенсаційний вклад у філії  6561/016  Соснівського відділення Ощадбанку України, рахунокНОМЕР_1із залишком вкладу 3692,46 грн.

           В заяві вказував, що  будинок належав його батькам ОСОБА_2 та  ОСОБА_3. Мама померла ІНФОРМАЦІЯ_1року, батько помер  27  серпня  2005 року. Після смерті  мами батько залишився проживати у будинку,  10 травня 2002 року батько склав заповіт, що все належне їй майно заповів дітям в рівних долях по 1/6 частині.

Брати і сестри відмовились від прийняття спадщини. Він проживав разом з батьком до  дня його  смерті. Звернувся в БТІ для реєстрації права власності, однак через відсутність будь-яких правовстановлюючих документів у батьків,  БТІ йому відмовило у реєстрації  права власності.

           У судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав. Просив визнати за ним право власності на житловий будинок АДРЕСА_1право власності на        сертифікати   на земельну частку(пай)    та право власності  на компенсаційний вклад у філії  6561/016  Соснівського відділення Ощадбанку України, рахунокНОМЕР_1із залишком вкладу 3692,46 грн.

          Допитавши позивача, вивчивши матеріали справи, суд рахує,що заява підлягає задоволенню.

            Як встановлено судом  і відповідно до технічного паспорту будинок АДРЕСА_1 належав  ОСОБА_2.

           Сертифікат  на право власності  на земельну частку(пай)  серія НОМЕР_2, виданий  Березнівською РДА 17 березня  1997 року, належав  матері  ОСОБА_3;

           Сертифікат  на право власності  на земельну частку(пай)  серія НОМЕР_3, виданий  Березнівською РДА 17 березня  1997 року, та компенсаційний вклад у філії  6561/016  Соснівського відділення Ощадбанку України, рахунокНОМЕР_1із залишком вкладу 3692,46 грн. належав ОСОБА_2.

            ОСОБА_3померла ІНФОРМАЦІЯ_1року,  ОСОБА_2помер ІНФОРМАЦІЯ_2року,що стверджується свідоцтвами про смерть.

          Як видно із свідоцтва про народження позивача спадкодавці є  його батьками.

          З довідки  ЖКП "Центральне"  Рівненського міськвиконкому № 603 від 16 травня 2005 року видно, що спадкодавець  ОСОБА_2.  до дня смерті проживав разом з позивачем.

         Такий факт підтверджується  відмітками про прописку в будинковій книзі  будинку АДРЕСА_2.

            Як вбачається  з довідки державного нотаріуса першої  Рівненської державної  нотаріальної контори  з заявою про прийняття спадщини ОСОБА_1 звернувся позивач.  ОСОБА_4.,ОСОБА_5.,ОСОБА_6., ОСОБА_7., ОСОБА_8.від прийняття спадщини відмовились.

          Із заповіту від 10 травня 2002 року видно, що ОСОБА_2.  все своє майно заповів ОСОБА_1., ОСОБА_4.,ОСОБА_5.,ОСОБА_6., ОСОБА_7., ОСОБА_8.

          Відповідно до ст.328 Цивільного кодексу України права  власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема  із право чинів.

           За ст.1269 ЦК України  спадкоємець, який має бажання прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не  проживав постійно  із спадкодавцем, в шестимісячний строк  має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.

         За ст.1268 ЦК України спадкоємець, який  постійно проживав разом із спадкодавцем

на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом шести

місячного строку він не заявив про відмову від неї.  

           На підставі викладеного, керуючись ст.214,215 ЦПК України, ст.328,1268,1269 ЦК України,  суд

                                                        В И Р І Ш И В:

            Позов ОСОБА_1про визнання права власності на спадкове майно задоволити.

            Визнати право власності ОСОБА_1на:

- житловий будинок  АДРЕСА_1;

-сертифікат  на право власності  на земельну частку(пай)  серія НОМЕР_2, виданий  Березнівською РДА 17 березня  1997 року;

 -сертифікат  на право власності  на земельну частку(пай)  серія НОМЕР_3, виданий  Березнівською РДА 17 березня  1997 року;

-компенсаційний вклад у філії  6561/016  Соснівського відділення Ощадбанку України, рахунокНОМЕР_1із залишком вкладу 3692,46 грн.

          Звільнити ОСОБА_1від сплати судового збору  на підставі ст.4 п.18 Декрету Кабінету Міністрів України “Про державне мито”.

           Заяву про апеляційне оскарження рішення  суду  може бути подано  протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

         Апеляційна скарга  на рішення суду подається  протягом  двадцяти  днів після подання  заяви про апеляційне оскарження до Апеляційного суду Рівненської області.

 

Суддя                                   Ковальчук Н.М.

 

 

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація