Справа № 2-2262/07
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ (Заочне)
25 червня 2007 року, Саксаганський районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області, у складі:
головуючого - судді Щеняєвої І.Б.,
при секретарі - Джемерчук О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні, при заочному розгляді справи, в залі суду в м. Кривому Розі цивільну справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2, 3-я особа без самостійних вимог: Саксаганське відділення паспортної реєстрації і міграційної роботи при КМУ УМВС України в Дніпропетровській області про усунення перешкод користування житловим приміщенням, суд,
встановив:
Позивач звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про усунення перешкод користування житловим приміщенням, в якому вказала, що згідно свідоцтва про право на спадщину за законом від 24.11.2006 року, ВЕВ № НОМЕР_1 виданого державним нотаріусом Сьомої Криворізької державної нотаріальної контори Лігутою Л.В. і зареєстрована в КП «Криворізьке бюро технічної інвентаризації» позивачу на праві власності належить квартира розташована за адресою: АДРЕСА_1
В даній квартирі відповідно до договору - погодження від 03.02.2003 року було зареєстровано відповідача строком на три роки, тобто до 03.02.2006 року. Відповідач в квітні 2005 року забравши свої особисті речі залишив квартиру, з того моменту місце мешкання відповідача позивачці невідоме.
На відповідача нараховується квартплата і комунальні платежі, які позивачка змушена оплачувати. Крім того позивачка має бажання продати дану квартиру, а реєстрація відповідача створює йому в цьому перешкоду, у зв'язку з чим вона звернулася до суду з даним позовом.
В судовому засіданні позивачка позов підтримала, просила суд усунути перешкоди в користуванні житловим приміщенням, зобов'язати Саксаганське відділення паспортної реєстрації і міграційної роботи при КМУ УМВС України в Дніпропетровській області зняти відповідача з реєстрації в квартирі, яка розташована: АДРЕСА_1
Відповідач ОСОБА_2 у судове засідання на неодноразові виклики суду не з'явився, про дату, час та місце слухання справи повідомлявся належним чином, про що в матеріалах справи мається публікації - оголошення про виклик до суду в газеті «Вісті Придніпров'я» № 44(832) за 02.06.2007 року. Про причини неявки відповідача суд не має відомостей. Керуючись ч. 4 ст.169, ч. 1 ст. 224 ЦПК України, суд вважає, що дану справу можливо вирішити на підставі наявних в ній доказів, з урахуванням думки позивачів за відсутності відповідачів, постановити заочне рішення.
Представник третьої особи в судове засідання не з'явився, про час та місце слухання справи повідомлявся належним чином. Суд приймає рішення слухати справу за відсутності представника третьої особи.
В судовому засіданні був допитаний свідок ОСОБА_3, яка суду пояснила, що вона знає сім'ю позивачки протягом тривалого часу, їй добре відомо, що відповідача було тимчасово зареєстровано в квартирі, що належить позивачці. В квітні 2005 року відповідач зібрав свої особисті речі і добровільно пішов з квартири.
Судом встановлено, що відповідно до договору - погодження від 03.02.2003 року відповідача по даній справі - ОСОБА_2 було зареєстровано строком на три роки в квартирі яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, тобто до 03.02.2006 року. Вказана квартира, відповідно до свідоцтва про право на спадщину за законом від 24.11.2006 року, ВЕВ № НОМЕР_1 виданого державним нотаріусом Сьомої Криворізької державної нотаріальної контори Лігутою Л.В. належить позивачці по справі - ОСОБА_1на праві приватної власності.
Відповідно до акту, складеного мешканцями АДРЕСА_1відповідач ОСОБА_2 в спірній квартирі не проживає з квітня 2005 року. Проте останній з реєстраційного обліку за адресою проданої позивачу квартири не знявся, тим самим завдає перешкоди позивачу у здійсненні ними права користування та розпорядження своїм майном.
Відповідно до ст. 391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод в здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном. Відповідач ОСОБА_2 з реєстраційного обліку з квартири що належить позивачу не знявся. За таких обставин він має бути в судовому порядку визнаний таким, що втратив право користування житловим приміщенням і знятий з реєстраційного обліку зі спірної квартири.
Відповідно до ст. 7 ЗУ «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», зняття з реєстрації місця проживання здійснюється протягом семи днів на підставі остаточного рішення суду про позбавлення особи права користування житловим приміщенням.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст.391 ЦК України, ст. 71 ЖК України, ст. 7 ЗУ «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», ст. ст.169,212-214,224-226 ЦПК України, суд -
вирішив:
Позовну заяву ОСОБА_1до ОСОБА_2, 3-я особа без самостійних вимог: Саксаганське відділення паспортної реєстрації і міг раціонної роботи при КМУ УМВС України в Дніпропетровській області про усунення перешкод користування житловим приміщенням - задовольнити в повному обсязі.
Зобов'язати Саксаганське районне відділення паспортної реєстрації і міграційної роботи при КМУ УМВС України в Дніпропетровській області зняти з реєстрації ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1народження з квартири за адресою: АДРЕСА_1
Заочне рішення може бути переглянуте Саксаганським районним судом м. Кривого Рогу за письмовою заявою відповідача, оформленою згідно вимог ст. 229 ЦПК України, протягом 10 днів з дня отримання його копії.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення до Дніпропетровського апеляційного суду через Саксаганський районний суд м. Кривого Рогу. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до Дніпропетровського апеляційного суду через Саксаганський районний суд м. Кривого Рогу.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у двадцятиденний строк після подання заяви про апеляційне оскарження, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.