Судове рішення #1698981
Справа № 2-742/2007р

Справа № 2-742/2007р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 червня 2007 р.                                                                           м.  Димитров

Димитровський міський суд Донецької області у складі: головуючого - судді Халаджи О.В. при секретарі Мітченковій Н.А. з участю позивача ОСОБА_1 представника відповідача Коробського А.В.

розглянувши  у  відкритому  судовому засіданні  в  м.   Димитров  справу за позовом ОСОБА_1 до Димитровської міської Ради про визнання права власності,

 

ВСТАНОВИВ:

 

Відповідач позов визнав.

Позивач в судовому засіданні,  в обгрунтування позову пояснив,  що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її чоловік ОСОБА_2,  який постійно мешкав на день смерті у АДРЕСА_1.

Після смерті чоловіка відкрилася спадщина,  що складається із частки у праві спільної сумісної власності на квартиру АДРЕСА_1,  належної йому по праву спільної сумісної власності,  згідно свідоцтва про право власності на житло від 31.08.95 року № 3/20-671.

Інша частка квартири належить по праву спільної сумісної власності позивачу.

Окрім квартири також відкрилася спадщина на грошовий вклад НОМЕР_1 в Красноармійському відділенні Ощадбанку України м.  Димитров Донецької області на загальну сумму 12134 гривні 95 копійок,  яка склалася з сумм нарахованої,  але за життя не використаної пенсії померлого

На спадкування за законом першої черги післі смерті ОСОБА_2 має право позивач та її донька ОСОБА_3 та син ОСОБА_4.1нших спадкоємців,  окрім них,  на спадкове майно після смерті ОСОБА_2 не має.

Відповідно до статті 1261 Цивільного кодексу України,  спадкоємцями першої черги за законом є діти спадкодавця та той з подружжя,  який його пережив.

Донька та син спадкодавця на спадщіну не претендують.

За таких обставин позивач вважає,  що вона прийняла спадщину відповідно до статті 1268 Цивільного кодексу України.

Не зважаючи на факт прийняття спадщини,  свідоцтва про право на спадщину за законом у встановленому законом порядку позивач не може отримати з причин відсутності виділу в натурі частки спадкодавця із майна спільної сумісної власності.

Тому просить визнати за нею право власності на 1/2 частини квартири,  розташованої за адресою: АДРЕСА_1.

Крім цього,  у померлого ОСОБА_2 є грошовий вклад НОМЕР_1 в Красноармійському відділенні Ощадбанку України м.  Димитров Донецької області на загальну сумму 12134 гривні 95 копійок,  яка склалася з сумм нарахованої,  але за життя не використаної пенсії,  який входить до складу спадщини і на цей грошовий вклад позивач також просить визнати за нею право власності.

Так,  відповідно до статті 1228 ЦК України вкладник має право розпорядитися правом на вклад у банку (фінансовій установі) на випадок своєї смерті,  склавши заповіт або зробивши відповідне розпорядження банку (фінансовій установі). Право на вклад входить до складу спадщини незалежно від способу розпорядження ним.

Судом встановлено,  що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер чоловік позивача ОСОБА_2,  який постійно мешкав на день смерті у АДРЕСА_1 (а.с.  9).

Після смерті чоловіка відкрилася спадщина,  що складається із частки у праві спільної сумісної власності на квартиру АДРЕСА_1,  належної йому по праву   спільної   сумісної  власності,    згідно свідоцтва про право власності на житло від 31.08.95 року № 3/20-671 (а.с.  18)

Інша 1/2 частка квартири належить по праву спільної сумісної власності позивачці по справі (а.с.  17, 18).

На спадкування за законом першої черги після смерті ОСОБА_2 має право позивач та її дати - донька ОСОБА_3 та син ОСОБА_4.1нших спадкоємців,  окрім них,  на спадкове майно після смерті ОСОБА_2 не має,  що підтверджується довідкою з державної нотаріальної контори,  свідоцтвом про укладення шлюбу (а.с.  11,  26, 27),  та заявою доньки та сина позивача про відмову від спадщини на користь позивача,  яка надана суду.

Відповідно до статті 1261 Цивільного кодексу України,  спадкоємцями першої черги за законом є діти спадкодавця та той с подружжя,  який його пережив.

Донька та син спадкодавця на спадщину не претендує.

Відповідно до статті 1268 ЦК України,  як спадкоємець за законом,  в установлений законом строк позивач прийняв спадщину,  фактично вступив в управління та володіння спадковим майном,  розпорядився речами звичайної домашньої обстановки та вжитку,  що підтверджується довідкою з нотаріальної контори. (а.с.  26, 27)

За змістом статті 369 Цивільного кодексу України,  у разі виділу частки із майна,  що є у спільній сумісній власності,  вважається,  що частки кожного із співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними. Відповідно до приписів статі 372 Цивільного кодексу України,  у разі пододілу майна,  що є у спільній сумісній власності,  вважається,  що частки співласників у праві спільної сумісної власності є рівними.

Таким чином суд вважає,  що ОСОБА_2 володів 1/2 частиною квартири АДРЕСА_1 на правах спільної сумісної власності і тому вимоги позивача підлягають задоволенню,  та за нею слід визнати право власності на 1/2 частину квартири,  розташованої за адресою: АДРЕСА_1.

Крім того,  судом встановлено наявність у померлого ОСОБА_2 грошового вкладу НОМЕР_1 в Красноармійському відділенні Ощадбанку України м.  Димитров Донецької області на загальну сумму 12134 гривні 95 копійок,  яка склалася з сумм нарахованої,  але за життя не використаної пенсії,  який входить до складу спадщини (а.с.  14-16, 41)

Судом у якості третьої особи на боці відповідача було притягнуто до участі у справі Красноармійське відділення № 2863 ВАТ «Державний ощадний банк»,  який визнав позовні вимоги позивача та надав суду заяву слухати справу за його відсутністю.

Відповідно до статті 1228 ЦК України вкладник має право розпорядитися правом на вклад у банку (фінансовій установі) на випадок своєї смерті,  склавши заповіт або зробивши відповідне розпорядження банку (фінансовій установі). Право на вклад входить до складу спадщини незалежно від способу розпорядження ним.

Померлий ОСОБА_2 за життя не зробив ні яких розпоряджень,  що до його грошового вкладу,  тому суд вважає,  що у позивача по справі є підстави вимагати визнання за нею права власності на грошовий вклад НОМЕР_1 в Красноармійському відділенні Ощадбанку України м.  Димитров Донецької області на загальну сумму 12134 гривні 95 копійок,  який також входить до складу спадщини.

На підставі  ст.  ст.  368,  369,  372,  392,  1228,  1261,  1268,  1269 Цивільного кодексу України,  керуючисть  ст.  ст. 10,  11,  57, 209,  213, 214, 215, 294 ЦПК України,  суд

 

ВИРІШИВ:

 

Позов ОСОБА_1 до Димитровської міської Ради про визнання права власності задовольнити повністю.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на 1/2 квартири,  розташованої за адресою: АДРЕСА_1.

 

 Визнати за ОСОБА_1 право власності на грошовий вклад НОМЕР_1 в Красноармійському відділенні Ощадбанку України м.  Димитров Донецької області на загальну сумму (дванадцять тисяч сто тридцять чотири) гривні 95 копійок.

Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення до Апеляційного суду Донецької області через Димитровський міський суд.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Апеляційного суду Донецької області через Димитровський міський суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація