Судове рішення #1699293
Справа № 2-927/2007р

Справа 2-927/2007р.

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

25 червня 2007 р.           м.  Димитров

Димитровський міський суд Донецької області у складі: головуючого - судці Халаджи О.В. при секретарі Мітченковій Н.А. з участю позивача ОСОБА_1представника відповідача Коробського А.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.  Димитров справу за позовом ОСОБА_1 до Димитровської міської Ради про визнання права власності,

 

ВСТАНОВИВ:

 

Відповідач позов визнав.

Позивач в судовому засіданні,  в обгрунтування позову пояснив,  що ІНФОРМАЦІЯ_1 помела її мати ОСОБА_2,  яка постійно мешкала на день смерті у АДРЕСА_1

Після смерті матері відкрилася спадщина,  що складається із частки у праві спільної сумісної власності на квартиру № 2,  яка розташована у АДРЕСА_1,  належної їй по праву спільної сумісної власності,  згідно свідоцтва про право власності на житло від 19.06.95 року № 3/12-402.

Інші частки квартири належать по праву спільної сумісної власності позивачу та членам її родини,  а саме:ОСОБА_3,  ОСОБА_4,  ОСОБА_5,  ОСОБА_6,  ОСОБА_7

На спадкування за законом першої черги післі смерті ОСОБА_2має право лише позивач,  так як із усієї родини тільки вона є спадкоємцем першої черги. Інших спадкоємців першої черги,  окрім позивачки,  на спадкове майно після смерті ОСОБА_2не має.

Відповідно до статті 1261 Цивільного кодексу України,  спадкоємцями першої черги за законом є діти спадкодавця та той з подружжя,  який його пережив.

Онуки померлої ОСОБА_2,  ОСОБА_5 та ОСОБА_6 та правнучка померлої ОСОБА_8  не є спадкоємцами першої черги,  а члени її родини ОСОБА_3 таОСОБА_7 не відносяться до будь якої черги спадкоємцев після померлої ОСОБА_2 так як є чоловіками її доньки та онуки. Окрім зазначеного всі члени родини,  крім ОСОБА_1на спадщіну не претендують.

За таких обставин позивач вважає,  що вона прийняла спадщину відповідно до статті 1268 Цивільного кодексу України.

Не зважаючи на факт прийняття спадщини,  свідоцтва про право на спадщину за законом у встановленому законом порядку позивач не може отримати з причин відсутності виділу в натурі частки спадкодавця із майна,  яке знаходиться у спільній сумісній власності та наявності самочиннозбудованої будівлі на землі де знаходиться будинок АДРЕСА_1

Самовільно збудовані за час життя спадкодавця господарські будівлі,  які розташовані на земельній ділянці за адресою: АДРЕСА_1відповідають будівельним нормам та нормам пожежної безпеки.

Тому просить визнати за нею право власності на 1/7 частину квартири,  розташованої за адресою: АДРЕСА_1

Треті особи ОСОБА_3,  ОСОБА_4,  ОСОБА_5,  ОСОБА_6,  ОСОБА_7до судового засідання не з'явилися,  про час і місце розгляду справи повідомлені належним чином,  надали суду заяви про визнання вимог позивача та розгляд справи за їх відсутністю.

 

2

 

Судом встановлено,  що ІНФОРМАЦІЯ_1 помела мати позивачки ОСОБА_2,  яка постійно мешкала на день смерті у АДРЕСА_1 (а.с.  6). Після смерті матері відкрилася спадщина,  що складається із частки у праві спільної сумісної власності на квартиру № 2,  яка розташована у АДРЕСА_1,  належної їй по праву спільної сумісної власності,  згідно свідоцтва про право власності на житло від 19.06.95 року № 3/12-402 (а.с.  17-20) Інші частки квартири належать по праву спільної сумісної власності позивачу та членам її родини,  а саме:ОСОБА_3,  ОСОБА_4,  ОСОБА_5,  ОСОБА_6,  ОСОБА_7 (ас.  17-20).

На спадкування за законом першої черги післі смерті ОСОБА_2має право лише позивач,  так як із усієї родини тільки вона є спадкоємцем першої черги,  так як є єдиною дитиною ОСОБА_2 П.О (а.с.  7). Інших спадкоємців першої черги,  окрім позивачки,  на спадкове майно після смерті ОСОБА_2не має. Відповідно до статті 1261 Цивільного кодексу України,  спадкоємцями першої черги за законом є діти спадкодавця та той з подружжя,  який його пережив. Онуки померлої ОСОБА_2,  ОСОБА_5 та ОСОБА_6 та правнучка померлої ОСОБА_8  не є спадкоємцами першої черги,  а члени її родини ОСОБА_3 таОСОБА_7 не відносяться до будь якої черги спадкоємцев після померлої ОСОБА_2 так як є чоловіками її доньки та онуки (а.с.  7-13). Окрім зазначеного всі члени родини,  крім ОСОБА_1на спадщіну не претендують,  що підтверджується їх особистими заявами наданими у судове засідання. Відповідно до статті 1268 ЦК України,  як спадкоємець за законом,  в установлений законом строк позивач прийняв спадщину,  фактично вступив в управління та володіння спадковим майном,  розпорядився речами звичайної домашньої обстановки та вжитку,  що підтверджується довідкою з нотаріальної контори,  (ах. 22) За змістом статті 369 Цивільного кодексу України,  у разі виділу частки із майна,  що є у спільній сумісній власності,  вважається,  що частки кожного із співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними. Відповідно до приписів статі 372 Цивільного кодексу України,  у разі пододілу майна,  що є у спільній сумісній власності,  вважається,  що частки співласників у праві спільної сумісної власності є рівними. Самовільно збудовані за час життя спадкодавця господарські будівлі,  які розташовані на земельній ділянці за адресою: АДРЕСА_1відповідають будівельним нормам та нормам пожежної безпеки (ах. 23, 24). За змістом приписів статті 376 Цивільного кодексу України,  право власності на самочинно збудоване нерухоме майно може бути за рішенням суду визнане за особою,  яка здійснила самочинне будівницьтво. Відповідно до статті 1268 Цивільного кодексу України незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкодавцеві з часу відкриття спадщини. І тому самовольно збудовані за життя спадкодавця господарські будівлі,  якщо вони визнані збудованими без порушень будівельних та інших норм є власністю спадкодавця,  та відповідно повинні бути включені до складу спадщини. Таким чином суд вважає,  що ОСОБА_2 володіла 1/7 частиною квартири № 2,  що розташована у АДРЕСА_1 на правах спільної сумісної власності і тому вимоги позивача підлягають задоволенню,  та за нею слід визнати право власності на 1/7 частину квартири,  розташованої за адресою: АДРЕСА_1

На підставі  ст.  ст.  368,  369,  372,  392,  1228,  1261,  1268,  1269 Цивільного кодексу України,  керуючисть  ст.  ст. Ю,  11,  57, 209, 213, 214, 215, 294 ЦПК України,  суд

 

ВИРІШИВ:

 

Позов ОСОБА_1 до Димитровської міської Ради про визнання права власності задовольнити повністю.

 

3

 

Визнати за ОСОБА_1 право власності на 1/7 квартири,  розташованої за адресою: АДРЕСА_1,  загальною площею 78, 0 кв.м. ,  у тому числі житловою - 49, 6 кв.м. ,  що складає Уг частину жилого будинку визначеного у технічному паспорті літерою А-1 та споруди позначені у технічному паспорті: 1/14 Д-1 - вбиральня,  1/14 Є-1 - сарай,  1/14 Ж-1 - літня кухня,  1/7 ж-1 - тамбур,  1/7 Н-1 - сарай,  1/7 о-1 - сарай,  1/7 П-1 сарай,  1/7 Р-1 - зливна яма,  1/14 пг-1 - погріб,  1/7 №2,  1/7 №10,  1/7 №11 - огорожа,  1/7 І замощення,  1/7 III водопровід,  який знаходиться на земельній ділянці Димитровської міської Ради.

Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення до Апеляційного суду Донецької області через Димитровський міський суд.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Апеляційного суду Донецької області через Димитровський міський суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація