Судове рішення #1699298
Справа № 1-61/2007p

Справа № 1-61/2007p.

ВИРОК

 ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 червня 2007 року                                                           Таращанський районний суд Київської області

в складі:

головуючого: Василенка О.М.

з участю прокурора: Плахотника О.П.

при секретарі: Сальник О.Л.,  розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.  Таращі справу про обвинувачення ОСОБА_1,ІНФОРМАЦІЯ_1,  уродженця с Северинівка Таращанського району Київської області,  мешканця,  АДРЕСА_1,  громадянина України,  українця,  освіта базова загальна середня,  неодруженого,  непрацюючого,  немаючого судимості,  у вчинені злочину передбаченого  ст.  309 ч.1 КК України,  -

ВСТАНОВИВ:

Підсудний ОСОБА_1 30 січня 2007 року близько 16.00 год.,  проходячи по вулиці Жовтневій що в с Чернин Таращанського району,  біля газової підстанції,  що розміщена по ті й же вулиці,  знайшов прозорий поліетиленовий пакет,  в якому виявив подрібнену рослинну масу коричневого кольору,  зовні схожу на макову солому,  яка була із різким запахом ацетону. Даний поліетиленовий пакет з рослинною масою він з метою подальшого зберігання і використання для власних потреб поклав собі в кишеню,  придбавши таким чином наркотичний засіб,  для власних потреб,  без мети збуту. Дану рослинну масу він поклав на горище житлового будинку по АДРЕСА_1 в якому він мешкає та продовжував зберігати,  для власних потреб,  без мети збуту.

15.02.2007 року в АДРЕСА_2,  на горищі житлового будинку належного ОСОБА_2. ,  в якому мешкає підсудний,  працівниками міліції Таращанського РВ було виявлено та вилучено подрібнену речовину рослинного походження коричневого кольору з запахом органічних розчинників,  зовні схожу на макову соломку,  яку ОСОБА_1незаконно зберігав для власних потреб,  без мети збуту.

Згідно висновку хімічної експертизи № 487 від 22.02.2007 року представлена на експертизу подрібнена речовина рослинного походження коричневого кольору з запахом органічних розчинників,  що вилучена в ОСОБА_1,  є особливо небезпечним наркотичним засобом,  обіг якого заборонено - маковою соломою,  маса наркотичного засобу в сухому стані становить 130 г. Макова солома згідно "Списку № 1 Особливо небезпечних наркотичних засобів,  обіг яких заборонено " в "Таблиці 1" Переліку наркотичних засобів,  психотропних речовин і прекурсорів ",  затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2000 року № 770,  є особливо небезпечним наркотичним засобом.

Підсудний ОСОБА_1свою вину у вчинені злочину визнав повністю і показав суду,  що він проживає в АДРЕСА_2 разом із своєю матір»ю ОСОБА_3. та вітчимом ОСОБА_2.  30 січня 2007 року близько 16.00 год.,  він проходив по вулиці Жовтневій в с. Чернин Таращанського району і біля газової підстанції,  яка розміщена по тій же вулиці,  він побачив на землі прозорий поліетиленовий пакет,  в якому було видно подрібнену рослинну масу коричневого кольору. Він підняв його з землі,  розгорнув його та побачив всередині подрібнену рослинну масу коричневого кольору,  яка була схожа на макову солому із запахом ацетону. Він зрозумів,  що це макова солома. Цей пакет з рослинною масою він згорнув та поклав в кишеню своєї курточки,  з метою подальшого її використання для власних потреб в лікувальних цілях,  оскільки в нього хворі ноги,  щоб зробити настої для ніг та потім лікувати ноги),  придбавши таким чином наркотичний засіб. Дану рослинну масу він приніс додому і поклаив на горище свого житлового будинку і вона там так і зберігалася до виявлення її 15.02.2007 року працівниками міліції Таращанського РВ.. Мети продати знайдену ним рослинну масу в нього не було.

15.02.07 року до нього додому приїхали працівники міліції,  які з письмового дозволу ОСОБА_2  провели огляд його господарства та житлового будинку і виявили на горищі житлового будинку вказану подрібнену рослинну масу і вилучили її. Про те,  що він знайшов та зберігав макову солому на горищі житлового будинку він ні матері,  ні вітчиму не говорив і вони про це дізналися лише тоді,  коли її вилучали працівники міліції Таращанського РВ.

Більше в нього в господарстві та в будинку макової соломи не має і ніяких інших наркотичних засобів не має.

Свою вину визнає повністю,  щиро каїться,  зобов'язується в майбутньому не вчиняти злочинів,  просить суд суворо не карати.

 

 

Враховуючи думку учасників судового розгляду,  суд вважає за можливе визнати недоцільним дослідження доказів стосовно фактичних обставин справи,  які ніким не оспорюються,  з'ясувавши правильне розуміння підсудним,  змісту цих обставин,  за відсутності сумнівів у добровільності та істинності його позиції,  роз'яснивши,  що у такому випадку він буде позбавлений права оспорювати ці фактичні обставини у апеляційному порядку.

Дії підсудного суд кваліфікує за ч.1  ст.  309 КК України,  як незаконне придбання та зберігання наркотичних засобів,  без мети збуту.

При призначенні покарання підсудному суд враховує суспільну небезпеку вчинених ним злочинів,  обставини при яких вони були вчинені.

Враховуючи особу підсудного,  що він немаючий судимості,  вчинив злочин середньої тяжкості,  по місцю проживання характеризується негативно,  на обліку у лікаря психіатра не перебуває,  перебуває на обліку у лікаря нарколога з приводу хронічного алкоголізму,  тяжких наслідків від вчиненого злочину не наступило,  як пом'якшуючі покарання обставини суд визнає - щире каяття,  ненастання тяжких наслідків від вчиненого злочину,  активне сприяння розкриттю злочину,  обставин,  які обтяжують покарання,  судом не встановлено,  суд вважає можливим його виправлення без ізоляції від суспільства,  застосувавши до нього  ст.  75 КК України.

Речові докази: поліетиленовий пакет з висушеною рослинною масою зеленого кольору,  який зберігається в камері схову Таращанського РВ ГУ МВС України в Київській області підлягає знищенню.

Понесені по справі витрати,  в розмірі 139, 49 грн. за проведення експертизи,  повинні бути покладені на підсудного.

Керуючись  ст.  ст.  323,  324 КПК України,  суд, -

 

ЗАСУДИВ:

 

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочину передбаченого ч. 1  ст.  309 КК України і призначити йому покарання два роки позбавлення волі

На підставі  ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_1 від відбування призначеного покарання,  якщо він протягом двох років не вчинить нового злочину.

На підставі  ст. 76 КК України покласти на засудженого ОСОБА_1 обов'язки:

1) не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи;

2) повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання,  роботи або навчання;

3) періодично з'являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.

Запобіжний захід ОСОБА_1 залишити підписку про невиїзд до вступу вироку в законну силу.

Речові докази поліетиленовий пакет з маковою соломою,  який зберігається в камері схову Таращанського РВ ГУ МВС України в Київській області - знищити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь НДЕКЦ МВС України Код: ЗКПО: 25574713,  р/рахунок: 35220100105021 Банк одержувача: УДК у Київській області МФО: 821018 витрати за проведення судово-хімічної експертизи наркотичних засобів в сумі 139, 49 грн.

На вирок може бути подана апеляція до Апеляційного суду Київської області протягом 15 діб з моменту його проголошення через Таращанський районний суд Київської області.

ГОЛОВУЮЧИЙ;

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація