УКРАЇНА
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 22ц-23830/11 Головуючий в 1 -й інстанції
Категорія -26 ( І ) Міхеєва В.Ю.
Доповідач Карнаух В.В.
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 липня 2011 року колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Дніпропетровської області у складі:
головуючого судді: Карнаух В.В.
суддів: Неклеси В.І., Турік В.П.
при секретарі: Алісової Т.С.
за участю: представника відповідача – Чуплої Ірини Сергіївни,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кривому Розі апеляційну скаргу Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Кривому Розі Дніпропетровської області на рішення Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу від 31 травня 2011 року за позовом ОСОБА_3 до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Кривому Розі Дніпропетровської області про відшкодування моральної шкоди , -
В С Т А Н О В И Л А:
В квітні 2011 року ОСОБА_3 звернувся до суду із зазначеним позовом, та просив суд стягнути з відповідача на його користь 100 000 грн. у відшкодування моральної шкоди у зв’язку зі трудовим каліцтвом.
Рішенням Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу від 31 травня 2011 року позов ОСОБА_3. задоволено частково: стягнуто з відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Кривому Розі Дніпропетровської області (надалі – Відділення Фонду) на користь позивача у відшкодування моральної шкоди 14 000 грн. В іншій частині позову відмовлено. Стягнуто з відповідача на користь держави 15 грн. витрат на інформаційно – технічне забезпечення розгляду справи .
В апеляційній скарзі Відділення Фонду ставить питання про скасування рішення суду першої інстанції та ухвалення нового рішення про відмову в задоволенні позовних вимог, посилаючись на те, що позивачем не наданий висновок МСЕК про наявність факту спричинення йому моральної шкоди, а довідка МСЕК про відсоток втрати працездатності не є підтвердженням факту заподіяння моральної шкоди; судом не застосовано п.1.1. ст.1 Порядку встановлення медико-соціальними експертними комісіями ступеня втрати професійної працездатності, який передбачає , що факт спричинення моральної шкоди повинен бути встановлений комісією. Розгляд цієї категорії справ повинен розглядатися в порядку
адміністративного судочинства; сума моральної шкоди є значно завищеною; не застосовано тримісячний термін позовної давності та порушено норми процесуального права.
Перевіривши законність та обґрунтованість рішення суду в межах заявлених вимог та доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що позивач ОСОБА_3 працював бригадиром монтажників КСУ-138 ЗАТ НДВП «Криворіжстальконструкція». 20 січня 2005 року з ним стався нещасний випадок про що комісією у складі представників підприємства та Відділення фонду проведено розслідування та складено Акт розслідування нещасного випадку Н-5 від 25.01.2005 року та Акт про нещасний випадок на виробництві Н-1 від 25.01.2005 року.
Висновком МСЕК від 24.05.2005 року первинно ОСОБА_3 було встановлено 20 % втрати професійної працездатності, безстроково.
Задовольняючи частково позовні вимоги, суд першої інстанції обґрунтовано керувався ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві і профзахворювань, що призвели втрату працездатності», яка передбачає відшкодування Фондом моральної шкоди за наявності факту її спричинення.
Факт спричинення моральної шкоди позивачу у зв'язку з виробничою травмою, встановлений в судовому засіданні. Позивач обмежений у фізичній роботі по дому та присадибній ділянці, переносить моральні страждання, що позбавляє його нормальних життєвих зв'язків і вимагає додаткових зусиль для організації свого життя.
У зв’язку з чим, доводи апеляційної скарги стосовно не надання позивачем доказів спричинення йому моральної шкоди не можуть бути взяті колегією суддів до уваги.
Керуючись ст.ст. 303, 307, 308, 313-315 ЦПК України колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Кривому Розі Дніпропетровської області відхилити.
Рішення Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу від 31 травня 2011 рок залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двадцяти днів до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ з дня набрання нею законної сили.
Головуючий:
Судді: