Судове рішення #1703334
Справа № 2-0- 18-07р

Справа № 2-0- 18-07р.

Україна

 ГОРОДИЩЕНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ    ОБЛАСТІ

 

РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

22 травня 2007 року                                                                                         м.  Городище

Городищенський районний суд Черкаської області у складі:   судді    Синиці   Л.П.,  при секретарі Хіжняк В. Л.,

розглянувши   в судовому засіданні   в   залі   суду   справу    за   заявою ОСОБА_1 про встановлення факту родинних стосунків,  -

 

встановив:

 

23 квітня 2007 року ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про встановлення факту родинних стосунків.

Обґрунтовуючи свої позовні вимоги заявник посилається на ті обставини,  що його мати ОСОБА_2 мала на праві приватної власності будинковолодіння та інше майно,  розташоване в с Журавка. Городищенського району,  Черкаської області. ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 у віці 76 років померла. Заявник,  як син та спадкоємець першої черги спадкоємців за законом,  звернувся про видачу заборгованості по пенсії,  проте йому було відмовлено у її видачі через розбіжності у документах. Так,  у свідоцтві про народження (а.с.  3) виданому на ім'я ОСОБА_1,  у відмітках про батьків зазначено: мати - ОСОБА_2,  а у свідоцтві про смерть (а. с.  4) - ОСОБА_2. Припущена помилка перешкоджає заявнику отримати нараховану,  але не виплачену пенсію матері,  що померла,  та довести право спадкоємця у майбутньому,  тому він звернувся до суду за захистом своїх прав та законних інтересів.

 

В судовому засіданні першої інстанції заявник підтримав свою заяву в повному обсязі,  і просить її задоволити,  постановивши рішення за яким визнати,  що померла ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 являється його матір'ю,  тобто матір'ю ОСОБА_1,  та вказав,  що пояснити даний факт він не може,  свідоцтво про смерть матері видавалося на підставі паспортна особи в якому і було зазначено ОСОБА_2. Також заявник,  пояснив,  що він розбіжності у написанні прізвищ його та матері помічав і раніше,  але не думав,  що це може викликати серйозні непорозуміння після її смерті. Помилка у прізвищі матері,  була допущена під час його перекладу при видачі їй паспорта громадянина України. Представник зацікавленої особи в судове засідання на розгляд справи не з'явився,  подавши до суду заяву в якій вказав,  що вимоги заявника визнає в повному обсязі,  підтверджує факт родинних стосунків і просить розглядати дану заяву без його участі. За таких обставин,  суд,  бере до уваги заяву зацікавленої особи,  і слухання справи відбувається у відсутності представника Журавської сільської ради Городищенського району.

Суд заслухавши пояснення заявниці,  свідків ОСОБА_3,  ОСОБА_4  та ОСОБА_5,  які підтвердили той факт,  що ОСОБА_2,  яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1,  дійсно є матір'ю заявника,  вивчивши матеріали справи,  вважає,  що заява про встановлення факту родинних стосунків є обґрунтованою та підлягає до задоволення.

Заява також підтверджується копією свідоцтва про народження,  копією свідоцтва про смерть.

На підставі наведеного та керуючись  ст.   ст.  10,  11,  209,  212,  214 - 215,  256 п.1,  259, 295 Цивільно-процесуального Кодексу України,  суд,  -

 

Вирішив:

 

Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту родинних стосунків - задоволити.

Визнати,  що померла ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 є матір'ю ОСОБА_1,  ІНФОРМАЦІЯ_2.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Черкаської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня проголошення рішення,  заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4  ст.  295 ЦПК України.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку на подання заяви про його оскарження чи розгляд справи в апеляційному порядку в разі залишення його без змін.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація