Судове рішення #1703416
Справа № 2-а-82/2006 року

Справа 2-а-82/2006 року

ПОСТАНОВА

 ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

06 червня 2007 року                                           Таращанський районний суд Київської області

в складі:

головуючого: Василенка О.М.

при секретарі: Сальник О.Л.,  розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.  Таращі справу за адміністративними позовами ОСОБА_1,  ОСОБА_2,  ОСОБА_3 та ОСОБА_4,  представник позивачів ОСОБА_5 до Ківшоватської сільської ради Таращанського району Київської області на неправомірні дії суб'єкта владних повноважень,  -

 

ВСТАНОВИВ:

 

Позивачі звернулися до суду із вищеназваним позовом і просять суд визнати протиправними дії Ківшоватської сільської ради Таращанського району Київської області,  та зобов'язати останню проводити розробку технічної документації та виготовлення Державного акта на право приватної власності на земельні ділянки: на ім'я ОСОБА_2  на земельній ділянці розміром 144.45 га (поле за третім лісом,  урочище Пархомів яр в районі цегельного заводу),  на ім'я ОСОБА_1  на земельній ділянці розміром 144.45 га (поле за третім лісом,  урочище Пархомів яр в районі цегельного заводу),  на ім'я ОСОБА_3  на земельній ділянці розміром 144.45 га (поле за третім лісом,  урочище Пархомів яр в районі цегельного заводу) та на ім'я ОСОБА_4 на земельній ділянці розміром 85, 5 га (поле №27,  п.13. №159),  що перебувають на території сільської ради.

В судовому засіданні позивачі та їх представник позовні вимоги підтримали в повному обсязі і пояснили суду,  що ОСОБА_4 з 1979 року являється працівником соціальної сфери,  оскільки працювала в Ківшоватській середній школі, . ОСОБА_2  з 1971 року - оскільки працює в Ківшоватській дільничній лікарні с Ківшовата,  ОСОБА_1  з 1971 року - оскільки працює в Ківшоватській дільничній лікарні с Ківшовата,  ОСОБА_3з 1976 року - оскільки працює в Ківшоватській дільничній лікарні с Ківшовата. 12 квітня 2000 року Указом Президента України № 584/2000 «Про забезпечення економічних інтересів і соціального захисту працівників соціальної сфери села та вирішення окремих питань,  що виникли в процесі проведення земельної реформи» - було постановлено «...обласним.  Київській і Севастопольській міським державним адміністраціям вжити необхідних заходів щодо виділення до 1 листопада 2000 року відповідно до законодавства із земель запасу та резервного фонду земельних ділянок і надання їх у користування особам,  які працюють у соціальній сфері села,  та пенсіонерам,  що раніше працювали у зазначеній сфері та проживають в даній місцевості,  для ведення особистого підсобного господарства».

В 2000 році вони (позивачі) звернулися з заявами до Ківшоватської сільської ради про виділення їм земельних ділянок для ведення особистого підсобного господарства. На підставі поданих заяв відповідачем було складено список працівників соціальної сфери та пенсіонерів з їх числа,  що проживають на території сільської ради. Прізвища: ОСОБА_2  було внесено до вищевказаного списку за №159,  ОСОБА_4 - №31,  ОСОБА_3  - №165,  ОСОБА_1  - №168. Рішенням № 82 Ківшоватської сільської ради від 07.06.2000 року було постановлено виділити всім особам,  що увійшли до списку,  земельні ділянки розміром до 2 га для ведення особистого підсобного господарства. Виділення проводилось на земельних ділянках: ОСОБА_1 ,  ОСОБА_2  та ОСОБА_3  - розміром 144, 45 га (поле за третім лісом,  урочище Пархомів яр в районі цегельного заводу),  а ОСОБА_4 - 85, 5 га (поле №27,  п.13. №159),  що перебувають на території сільської ради,  та яка на той час перебувала в оренді селянського фермерського господарства «Вік». Після цього останнє сплачувало плату за оренду землі не сільській раді,  а позивачам по укладених з цими особами договорах оренди на три роки до 14 травня 2004 року,  з метою його переукладення після виготовлення Державного Акта на землю,  або ж використання її власником особисто. Проте,  після закінчення терміну дії договору оренди відповідач передав вищевказану земельну ділянку не позивачам,  а іншим особам в оренду. Щодо належності та місця знаходження земельної ділянки позивачів відповідач пояснив,  що вона (земельна ділянка) знаходиться в іншому місці та на іншому полі,  та саме на цю земельну ділянку на даний час виготовляється Державний Акт на право приватної власності на землю на їх імена.

З такими діями відповідача вони не погоджуються,  вважають їх неправомірними,  та такими що порушують їх права щодо земельної ділянки,  а зокрема щодо місця її розташування.

 

Представник відповідача проти позову заперечує в повному обсязі,  та пояснив суду,  що 06.2004 року за № 213 Таращанською райдержадміністрацією було видано розпорядження «Про дозвіл на розробку проекту відведення земельних ділянок громадянам с Ківшовата в приватну власність для ведення особистого селянського господарства»,  а 03.04.2006 року за №115 видано Таращанською райдержадміністрацією  розпорядження «Про затвердження технічної документації щодо складання документів,  що посвідчують право власності на земельні ділянки з оформленням державних актів 222 громадянам для ведення особистого селянського господарства в адміністративних межах Ківшоватської сільської ради Таращанського району Київської області». Крім того,  27.01.2007 року Таращанською райдержадміністрацією видано розпорядження за №20 «Про внесення змін та доповнень до розпорядження голови Таращанської райдержадміністрації від 03.04.2006 року № 115».

Посилаючись на  ст. 5 Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)»,  що сільські ради укладають договори із землевпорядними організаціями на виготовлення проектів землеустрою та технічної документації,  яка необхідна для складання документів,  що посвідчують право власності на земельні ділянки,  стверджує,  що такий договір був укладений Ківшоватською сільською радою з товариством з обмеженою відповідальністю «Атлан-К» 02.07.2004 року за № 7/02,  а тому вважає,  що порушень діючого законодавства з боку відповідача не було. Також,  стверджує,  що в позові слід відмовити і в зв'язку з пропущенням позивачами строку звернення до суду.

Свідок ОСОБА_6 показав суду,  що належним йому СФГ «ВІК» було орендовано земельні ділянки кожного із позивачів площею 1 га за які він останнім сплачував орендну плату.

Судом встановлено,  що позивачі: ОСОБА_4 з 15.08.1979 року до 01.08.2000 року,  а ОСОБА_2  та ОСОБА_1  з 1971 року,  ОСОБА_3з 1976 року по даний час являлються працівниками соціальної сфери села.

В 2000 році вони звернулися відповідача про виділення їм земельних ділянок для ведення особистого підсобного господарства відповідно до Указу Президента України № 584/2000 від 12 квітня 2000 року «Про забезпечення економічних інтересів і соціального захисту працівників соціальної сфери села та вирішення окремих питань,  що виникли в процесі проведення земельної реформи».

Відповідачем було складено список працівників соціальної сфери та пенсіонерів з їх числа,  що проживають на території Ківшоватської сільської ради. До цього Списку були внесені позивачі: ОСОБА_4 за №31,  ОСОБА_2  - №159,  ОСОБА_3  - №165 та ОСОБА_1 -№168.

Рішенням Ківшоватської сільської ради Таращанського району Київської області №82 від 07.06.2000 року було вирішено 1) затвердити 50% земель запасу та резерву сільської ради для задоволення потреб працівників соціальної сфери,  а саме: резерву - 85, 5 га (поле №27,  п.13. №159) та запасу - 144, 5 га (Третій ліс,  урочище Пархомів яр,  та районі цегельного заводу): 2) утворити комісію для надання допомоги по оформленню документів,  вирішенню інших питань по забезпеченню працівників соціальної сфери земельними ділянками; 3) забезпечити працівників соціальної сфери та пенсіонерів з їх числа земельними ділянками розміром до 2 га з урахуванням присадибних ділянок по наявних 50 % земельних площ.

Вказані землі резерву,  що встановлено з пояснень сторін та їх представників,  а також свідка ОСОБА_6,  були передані відповідачем в оренду селянсько-фермерському господарству «ВІК»,  за яку орендна плата сплачувалась позивачам.  А згодом вказані землі були передані відповідачем в оренду іншим особам.

Позивачі просять суд визнати протиправними дії Ківшоватської сільської ради Таращанського району Київської області та зобов'язати останню проводити розробку технічної документації та виготовлення Державного акта на право приватної власності на земельні ділянки: на ім'я ОСОБА_2  на земельній ділянці розміром 144.45 га (поле за третім лісом,  урочище Пархомів яр в районі цегельного заводу),  на ім'я ОСОБА_1  на земельній ділянці розміром 144.45 га (поле за третім лісом,  урочище Пархомів яр в районі цегельного заводу),  на ім'я ОСОБА_3  на земельній ділянці розміром 144.45 га (поле за третім лісом,  урочище Пархомів яр в районі цегельного заводу) та на ім'я ОСОБА_4 на земельній ділянці розміром   85, 5 га (поле №27,  п.13. №159),  що перебувають на території

сільської ради.

П.1 Указу Президента України № 584/2000 від 12 квітня 2000 року «Про забезпечення економічних інтересів і соціального захисту працівників соціальної сфери села та вирішення

 

окремих питань,  що виникли в процесі проведення земельної реформи» постановлено Кабінету Міністрів України,  Раді міністрів Автономної Республіки Крим,  обласним,  Київській і Севастопольській міським,  районним державним адміністраціям вжити необхідних заходів щодо виділення до 1 листопада 2000 року відповідно до законодавства із земель запасу та резервного фонду земельних ділянок і надання їх у користування особам,  які працюють у соціальній сфері села,  та пенсіонерам,  що раніше працювали у зазначеній сфері та проживають у сільській місцевості (далі - працівники соціальної сфери села та пенсіонери з їх числа),  для ведення особистого підсобного господарства.

Відповідно до  ст. 118 Земельного кодексу України громадянин,  зацікавлений у приватизації земельної ділянки,  яка перебуває у його користуванні,  подає заяву до відповідної районної,  Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації або сільської,  селищної,  міської ради за місцезнаходженням земельної ділянки. На підставі якої рішенням органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо приватизації земельних ділянок приймається у місячний строк на підставі технічних матеріалів та документів,  що підтверджують розмір земельної ділянки.

Із зазначеного вбачається,  що закон встановлює обов'язковість волевиявлення особи щодо приватизації переданої йому в користування земельної ділянки шляхом подання відповідної заяви.

Проте,  позивачами та їх представником не подано до суду доказів звернення перших до відповідача із заявою про приватизацію земельних ділянок наданих їм у користування для ведення особистого підсобного господарства,  що унеможливлює вчиненння ним (відповідачем) будь-яких дій щодо приватизації згаданих вище земельних ділянок.

Дане встановлено з пояснень сторін,  показань свідка,  матеріалів справи,  вивчених в судовому засіданні.

Враховуючи дані обставини суд вважає,  що позовні вимоги не підлягають задоволенню в повному обсязі.

За таких обставин суд не знаходить можливим задовольнити позови .

Керуючись п.1 Указу Президента України № 584/2000 від 12 квітня 2000 року «Про забезпечення економічних інтересів і соціального захисту працівників соціальної сфери села та вирішення окремих питань,  що виникли в процесі проведення земельної реформи»,   ст.  ст.  118 ЗК України,   ст.  ст.   ст.  ст.  2,  3,  17,  71,  94,  98, 104,  158-163,  185,  186 КАС України,  суд,  -

 

ПОСТАНОВИВ:

 

В задоволенні адміністративних позовів ОСОБА_1,  ОСОБА_2,  ОСОБА_3 та ОСОБА_4,  представник позивачів ОСОБА_5 до Ківшоватської сільської ради Таращанського району Київської області на неправомірні дії суб'єкта владних повноважень - відмовити.

Постанова може бути оскаржена в.апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через Таращанський районний суд Київської області шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги,  з подачею її копії до апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження,  якщо скарга подається у строк,  встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація