2-278/2007
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 травня 2007 року м. Носівка
Носівський районний суд Чернігівської області у складі: головуючого - судді Корзаченка В.М. при секретарі Яма С. С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Носівського районного суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про скасування реєстрації проживання,
ВСТАНОВИВ:
16 травня 2007 року до суду звернувся ОСОБА_1. з позовом до ОСОБА_2. про скасування реєстрації проживання, зазначивши, що відповідач зареєстрована у його будинку по АДРЕСА_1 з 12 жовтня 1996 року, але з вересня 2004 року за місцем реєстрації не проживає, а живе у будинку АДРЕСА_2 Домоволодіння по АДРЕСА_1 належить позивачу на підставі договору дарування.
У судовому засіданні позивач пояснив, що вони проживали разом з відповідачем, але у шлюбі не перебували. Мають сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 який також зареєстрований у будинку позивача. ОСОБА_2. не бажає виписуватися, чим заважає йому влаштувати особисте життя. До того ж, відповідач за власним бажанням декілька разів залишала його будинок, проживала з іншим чоловіком, потім він її знову приймав до себе, а коли це йому набридло, то він її більше до будинку не впускав. Відповідач подала до суду позов про стягнення аліментів на дитину, які він постійно виплачує. Наголосив, що відповідач має батьківський будинок у с Любарці Бориспільського району Київської області, але виписуватись не бажає і він не має іншого виходу як звернутися до суду з позовом про скасування реєстрації проживання. Просив позов задовольнити.
У судовому засіданні відповідач визнала, що дійсно з вересня 2004 року не проживає у АДРЕСА_1Разом з тим, вона пояснила, що не бажає виписуватися із будинку позивача, оскільки на її утриманні неповнолітня дитина, яка також прописана в його будинку. Вона згодна виписатися за умови, що позивач пропише дитину за іншою адресою, щоб дитина мала місце проживання.
Заслухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що вимоги позивача підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 72 Житлового кодексу Української РСР визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку.
Відповідно до ч.2 ст. 107 Житлового кодексу Української РСР у разі вибуття наймача та членів його сім'ї на постійне проживання до іншого населеного пункту або в інше жиле приміщення в тому ж населеному пункті договір найму жилого приміщення вважається розірваним з дня вибуття. Якщо з жилого приміщення вибуває не вся сім'я, то договір найму жилого приміщення не розривається, а член сім'ї, який вибув, втрачає право користування цим жилим приміщенням з дня вибуття.
Керуючись ст. ст. 72, 107 ЖК Української РСР та ст. ст. 213, 214ІЩК України,
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 задовольнити.
2
Визнати ОСОБА_2 такою, що втратила право користування жилим приміщенням будинку АДРЕСА_1
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Чернігівської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього упродовж 20 днів апеляційної скарги, або шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня проголошення рішення.
- Номер: 6/132/144/16
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-278/2007
- Суд: Калинівський районний суд Вінницької області
- Суддя: Корзаченко В.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 21.11.2016
- Дата етапу: 25.11.2016