Судове рішення #17047730

Справа №2а-1851/2009р,

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

1 липня 2009 року в місті Горлівка Донецької області Калінінський районний суд міста Горлівка Донецької області у складі: головуючого судді Дундар І.О. при секретарі Бушніной В.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Горлівка адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Калінінського управління праці та соціального захисту населення Горлівської міської ради про визнання дій неправомірними, стягнення недоплати, -

ВСТАНОВИВ:

26 травня 2009 року позивач звернулася до суду, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_2 в неї народилася донька - ОСОБА_2. Відповідно до Закону України „Про соціальну допомогу сім"ям з дітьми їй щомісячно, до досягнення донькою віку трьох років повинна сплачуватися щомісячна грошова допомога в розмірі, який дорівнює різниці між прожитковим мінімумом та середньомісячним сукупних доходом сім"ї з розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 гривень. їй відповідачем сплачена менша сума. Вважає, що сума недоплати складає 1896, 40 гривень. Просила поновити строк звернення до суду, визнати дії відповідача неправомірними, стягнути вказану суму.

В судове засідання сторони не з»явилися, надали суду заяви з проханням розглянути справу без його участі.

Представник третьої особи Головного управління Державного казначейства України в Донецькій області в судове засідання не з»явився, наддав суду заяву з проханням розглянути справу без його участі.

При розгляді справи були встановлени наступні факти.

Відповідно до свідоцтва про народження (арк.спр.4) позивач має на утриманні дитину - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка мешкає з нею (арк.спр.5, 6).

З 9 січня 2007 року позивачу відповідачем була призначена допомога по догляду за дитиною до 3-х років (арк.спр.7, 8) - всього сплачено за період з 9 січня 2007 року по 31 грудня 2007 року - 1534 грн 58 коп, з 1 січня 2008 року по 6 серпня 2008 року - 1031 грн 94 коп.

Відповідно до ст.14 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку виплачується щомісяця з дня призначення допомоги по догляду за дитиною по день досягнення дитиною вказаного віку включно.

Статтею 15 Закону України «Про державну допомогу сім»ям з дітьми» передбачено розмір допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а саме допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 гривень. (Частина перша статті 15 в редакції Закону № 107-VI (107-17) від 28.12.2007).

Статтею 56 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» встановлено, що допомога при народженні дитини та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відповідно до Закону України "Про державну допомогу сім’ям з дітьми" здійснюється за рахунок коштів відповідної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у таких розмірах: допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку - у розмірі, що дорівнює різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 90 гривень для незастрахованих осіб та не менше 23 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, для застрахованих осіб, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

На підставі Рішення Конституційного Суду № 6-рп/2007 від 09.07.2007р. визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), такі положення Закону України "Про Державний бюджет України на 2007 рік": абзацу третього частини другої статті 56 щодо встановлення допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, що визначається як різниця між 50 відсотками прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 90 гривень для незастрахованих осіб та не менше 23 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, для застрахованих осіб, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Таким чином суд вважає, що підлягають частковому задоволенню вимоги позивача про визнання неправомірними дії відповідача щодо відмови позивачу у нарахуванні та виплаті державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі мінімального прожиткового мінімуму для дітей у віці до 6 років за період з 9 липня (дата ухвалення рішення Конституційним судом України) по 31 грудня 2007р.

Законом України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» встановлено розмір мінімального прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років: з 1 січня - 434 грн., з 1 квітня - 463 грн, з 1 жовтня - 470 грн.

З урахуванням викладеного сума недоплаченої відповідачем позивачу допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку складає 1896 грн 42 коп. (343 грн 52 коп (463 грн./31 день х 23 дня) + 926 грн. (463 грн х 2 місяця.) + 1410 грн (470 грн. х З місяці) - 783 грн. 10 коп - сума, фактично сплачена позивачу за період з 9 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року, довідка (арк.спр.7), (95 грн 73 коп (129 грн 03 коп/31 день х 23 дня) + 687, 37 (132, 64+134, 45+136, 13+140, 05+144, 10), яку належит стягнути з відповідача на користь позивача за рахунок коштів Державного бюджету України, тобто позовні вимоги підлягають повному задоволенню.

При цьому суд не приймає до уваги посилання представника відповідача на відсутність бюджетного фінансування для здійснення соціальних виплат, з огляду на те, що судові рішення ухвалюються в межах норм діючого законодавства в незалежності від причин ненадходження коштів з Державного бюджету України на виплату допомоги та згідно частини 2 статті 3 Конституції України права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави, держава відповідає перед людиною за свою діяльність, утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави.

На підставі ст.99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється річний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Суд відхиляє посилання відповідача про наявність підстав для відмови в задоволенні позову через пропущення позивачем строку звернення до адміністративного суду з позовом, через наступне.

На підставі ст.20 СК України до вимог, що випливають з сімейних відносин, позовна давність не застосовується.

Таким чином позовні вимоги підлягають задоволенню повністю.

На підставі ст.ст. 14, 15 Закону України «Про державну допомогу сім»ям з дітьми», керуючись ст.ст. 12, 99, 100, 159-163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до Калінінського управління праці та соціального захисту населення Горлівської міської ради про визнання дій неправомірними, стягнення недоплати задовольнити повінстю.

Визнати дії Калінінського управління праці та соціального захисту населення Горлівської міської ради щодо недоплати щомісячної допомоги по догляду за дитиною за період з 9 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року ОСОБА_1 неправомірними.

Стягнути з Калінінського управління праці та соціального захисту населення Горлівської міської ради на користь ОСОБА_1 недоплачену щомісячну допомогу по догляду за дитиною за період з 9 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року в сумі 1896 (одна тисяча вісімсот дев"яносто шість) гривень 42 копійки за рахунок коштів Державного бюджету України.

На постанову може бути подана заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга до Донецького апеляційного адміністративного суду через Калінінський районний суд м.Горлівка протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складання в повному обсязі.

Апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація