Судове рішення #1704921
Справа №2-722/2007 p

Справа №2-722/2007 p.

Рішення

Іменем  України

 

5 липня 2007 року Ірпінський міський суд Київської області в складі:

головуючого                                                        Сливи Ю.М. ,

при секретарях                                                    Оніщенко В.А.,  Брайченко О.О.,

з участю позивача                                               ОСОБА_1,

представника позивача                                      ОСОБА_2 ,

відповідача                                                          ОСОБА_3.,

представника відповідача                                  ОСОБА_4

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Ірпінського міського суду в м.  Ірпінь справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3,  3-ї особи ОСОБА_5 про визнання права на постійне місце проживання, -

 

встановив:

 

Позивачка звернулась до суду з даним позовом,  мотивуючи свої вимоги тим,  що на підставі договору купівлі-продажу від 22.07.2003 року її дочці,  відповідачці по справі,  ОСОБА_3. належить будинок АДРЕСА_1. За домовленістю з відповідачкою вказаний будинок був придбаний за її (позивачки) кошти,  які вона мала від продажу квартири АДРЕСА_2. Вказаний будинок відповідачка повинна була купити на її ім'я,  але як пізніше стало відомо,  оформила його на себе. Через місяць після придбання даного будинку відповідачка перевезла її та її майно у вказаний будинок,  щоб вона там проживала та розпоряджалась ним на власний розсуд. З того часу вона,  вважаючи себе власником будинку,  проживала у ньому,  доглядала за його технічним станом,  обробляла земельну ділянку,  несла витрати по комунальним послугам.  Коли ж їй стало відомо,  що будинок оформлений на ім'я відповідачки,  то попросила щоб та прописала її у ньому,  оскільки вона без реєстрації не може користуватися послугами медичних установ. Однак відповідачка відмовила їй у цьому. Іншого житла вона не має,  у даному будинку проживає більше 3-х років,  а тому вважає,  що вона як член сім'ї відповідача має право на проживання у спірному будинку. Просить визнати за нею право на проживання у будинку АДРЕСА_1.

У судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 позов підтримала,  підтвердила наведені обставини,  пояснила,  що відповідачка створила їй неможливі умови для проживання. Так,  вона відрізала воду,  вивезла всі її речі у Васильків,  зачинила на замки будинок,  а тому вона вимушена потрапляти у нього через вікно. У дитинстві відповідачка була важкою дитиною,  вчиняла крадіжки,  а тому вона віддала її до спецшколи. На даний час відповідачка часто вживає спиртні напої та безпідставно звинувачує її у відвідуванні секти. У зв'язку з відсутністю реєстрації вона не може вертатись до лікарів та отримувати пенсію за місцем проживання. У спірний будинок вона заселялась як член сім'ї його власника,  оскільки ні вона ні її донька інших сімей не мають. Просила позов задоволити. Представник позивачки ОСОБА_2  у судовому засіданні позов підтримала,  підтримала пояснення позивачки,  просила позов задоволити. Відповідачка ОСОБА_3 у судовому засіданні позов не визнала. Пояснила,  що з раннього дитинства вона не проживала з матір'ю,  позивачкою по справі,  оскільки у неї склалися проблеми у стосунках з вітчимом.  Спірний будинок у Ворзелі вона придбала за свої кошти. Даний будинок був у поганому стані і вона вклала багато коштів у ремонтні роботи. Оскільки мати у той час спільно з вітчимом продала квартиру,  і їй не було де жити,  вона дозволила жити їй у Ворзелі. Спочатку домовленість була,  що мати буде жити у ньому на час проведення ремонтних робіт,  для здійснення нагляду за робітниками. Коли ж ремонт закінчився,  вона дозволила матері жити у ньому до того часу,  поки вона не придбає інше житло. Вона давала кошти на утримання і матері і будинку,  а також оплачувала ремонт. Оскільки постійних доходів вона не має,  вирішила здати квартиру у м.  Києві та переїхати у Ворзель. Коли вона переїхала,  у них почались сварки,  у тому числі і із-за того,  що мати відвідує церкву бабтистів. Вони часто викликали міліцію. Оскільки це все таки її матір,  вона придбала частину будинку у м.  Василькові та повністю його обладнала. Провела туди телефон,  воду опалення,  запропонувавши матері переїхати туди та щоб вона там мала прописку. Будинок у Ворзелі вона купляла тільки для себе,  а матері дозволила проживати у ньому тимчасово. Оскільки у

 

2

 

неї з матір'ю різні сім'ї,  і матір вона не вважає членом своєї сім'ї,  просила відмовити у задоволенні позову.

Представник відповідачки ОСОБА_4 у судовому засіданні позов не визнав,  підтримав пояснення відповідачки. Пояснив,  що між позивачкою і відповідачкою спільним є тільки кровне рідство,  однак це не є підставою вважає їх однією сім'єю. Вони не проживали разом,  не вели спільного господарства,  не мали спільного бюджету. Відповідачка має право розпоряджатися своїм майном,  як захоче,  а із-за того,  що не може спільно проживати з матір'ю,  не може використовувати свою власність. При цьому вона не відмовляється від матері,  а тому і придбала для тієї будинок у Василькові,  який за облаштуванням не гірший за будинок у Ворзелі. Просила позов залишити без задоволення.

3-а особа ОСОБА_5 у судове засідання не з'явився,  подав заяву з проханням розглянути справу у його відсутність,  оскільки вважає,  що позивачка має проживати у спірному будинку,  враховуючи,  що вона до цього більше 3-х років жила у ньому.

Суд,  вислухавши пояснення учасників процесу,  свідків,  дослідивши матеріали справи,  вважає,  що позов не підлягає до задоволення,  виходячи з наступного.

Судом встановлено,  що на підставі договору купівлі-продажу від 22.07.2003 року відповідачці по справі,  ОСОБА_3. належить будинок АДРЕСА_1.

(а.с. 7).

З літа 2003 року ОСОБА_1,  з дозволу відповідачки,  переїхала проживати до вказаного будинку (що визнається та не заперечується сторонами).

Відповідно до  ст.  156 ЖК України члени сім'ї власника житлового будинку,  користуються жилим приміщенням нарівні з власником,  якщо при їх вселенні не було іншої угоди про порядок користування цим приміщенням.

Оскільки позивачка не надала суду доказів про те,  що у спірний будинок вона вселилась як член сім'ї його власника,  суд вважає,  що позов не ґрунтується на законі,  а тому не може бути задоволений.

Той факт,  що позивачка є матір'ю відповідачки,  не може свідчити про те,  що вона є членом її сім'ї.

Так,  як видно з пояснень сторін та матеріалів справи,  відповідачка по справі ОСОБА_3,  з 1988 року проживає за адресою: АДРЕСА_3. При цьому її сім'я складається з 1 (однієї) особи. (а.с.  43).

Позивачка ж ОСОБА_1 до того як почала проживати у спірному будинку у смт.  Ворзелі,  була зареєстрована у АДРЕСА_2 (а.с.  5-6).

На час переїзду позивачки у смт.  Ворзель ОСОБА_1 не проживала спільно у одному приміщенні з донькою ОСОБА_3.,  не вела з нею спільного господарства,  не мала спільного бюджету,  а тому не може вважатися членом її сім'ї.

Оскільки позивачка на момент вселення до спірного будинку,  не була членом сім'ї його власника,  вона не має права використовувати вказаний будинок нарівні з його власником.

За даних обставин,  суд вважає,  що позов не знайшов своє підтвердження у судовому засіданні і не може бути задоволений.

Керуючись  ст.  ст.  64,  150,  156,  160,  162 ЖК України,   ст.  ст.  11,  15,  60,  212,  214,  215 ЦПК України,  суд, -

вирішив:

 

Відмовити у задоволенні позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_3,  3-ї особи ОСОБА_5 про визнання права на постійне місце проживання.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного судуЦКиївської області через Ірпінський міський суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскад^ння\фотягом 10-ти діб та апеляційної скарги протягом 20-ти діб.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація