Судове рішення #1709503

                                                                                                                      Справа № 2-1134/08

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 січня 2008 року            Приморський районний суд м. Одеси

            у складі:       головуючого судді Загороднюка В.І.

                                   при секретарі Сребняк І.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Одесі справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування матеріальної та моральної шкоди,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача та просить стягнути з нього матеріальну шкоду заподіяну в результаті дорожно транспортної пригоди в розмірі 4886,00 гривень та моральну шкоду в розмірі 10000 гривень та судові витрати в розмірі: 350,00 грн. - витрати на проведення експертизи; 14,94 грн. - витрати на телеграму; 51,00 грн., 8,50 грн., 30 грн. - сплачене держмито та на ІТЗ, посилаючись на те, що 10.08.2007 p. в м. Одесі, на перехресті вулиць Балківській та  вул. Виноградної трапилась ДТП.

01.10.2007 р. відповідач згідно з постановою Приморського райсуду м.Одеси був визнаний винним у скоєні ДТП та на нього було накладене адміністративне стягнення у вигляді штрафу.

Таким чином з вини відповідача, який керував автомобілем „ ВАЗ 2106”, держномер НОМЕР_1 було пошкоджено його автомобіль  „Ніссан-Прерія", держномер  НОМЕР_2. Вартість відновлювального ремонту автомобіля складає 4886 гривень. Крім того, за проведення дослідження спеціаліста, ним сплачено 350 грн.. Відповідач відмовився у добровільному порядку виплатити.

Діями відповідача йому заподіяно моральну шкоду, яка виразилася в моральних та фізичних стражданнях, він отримав стрес, довгий час не може користуватися транспортним засобом, було порушено його нормальний життєвий устрій. Оцінює моральну шкоду оцінюю в 10000 грн.

            В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги.

            Відповідач в судовому засіданні позов не визнав, але не заперечував про те, що був визнаний винним в скоєнні ДТП та притягався за це до адміністративної відповідальності.

            Вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

            Судом встановлено, що 10.08.2007 p. на розі вул. Балківський та вул. Виноградна в м. Одесі відповідач ОСОБА_2. при здійсненні маневру з правої смуги дороги при розвороті вліво на перехресті не впевнився в безпеці руху, в зв'язку з чим допустив зіткнення з автомобілем позивача Ніссан-Прерія", держномер  НОМЕР_2, який рухався по лівій смузі дороги.

            Крім того, вина відповідача в скоєні вищевказаної ДТП підтверджується також постановою Приморського райсуду м. Одеси №3-22819/07  від 01.10.2007 року, якою його - ОСОБА_2. було притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу.

                                                                       (а.с. 3-4, 5)

           

            У відповідності до ст. 1166 ЦК України, майнова шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Розмір заподіяної позивачу матеріальної шкоди, був встановлений висновком спеціаліста оцінювача матеріальної шкоди, та згідно заключної калькуляції дорівнює 4886 гривень.

                                                                       ( а.с. 6 - 11 )

            Згідно ст. 23 ЦК України, особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав.Моральна шкода полягає: 1) у фізичному болю та стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв'язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я; 2) у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв'язку з протиправною поведінкою щодо неї самої, членів її сім'ї чи близьких родичів; 3) у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв'язку із знищенням чи пошкодженням її майна; 4) у приниженні честі та гідності фізичної особи, а також ділової репутації фізичної або юридичної особи. Моральна шкода відшкодовується грішми, іншим майном або в інший спосіб. Розмір грошового відшкодування моральної шкоди визначається судом залежно від характеру правопорушення, глибини фізичних та душевних страждань, погіршення здібностей потерпілого або позбавлення його можливості їх реалізації, ступеня вини особи, яка завдала моральної шкоди, якщо вина є підставою для відшкодування, а також з урахуванням інших обставин, які мають істотне значення. При визначенні розміру відшкодування враховуються вимоги розумності і справедливості. Моральна шкода відшкодовується незалежно від майнової шкоди, яка підлягає відшкодуванню, та не пов'язана з розміром цього відшкодування. Моральна шкода відшкодовується одноразово, якщо інше не встановлено договором або законом.

Суд вважає, що позивачу також заподіяно моральну шкоду, що виразилася в перенесеному ним психічному стресі від ДТП, моральних стражданнях пов'язаних з пошкодженням автомобіля та неможливістю певний час користуватися ним, як транспортним засобом, тому з урахуванням конкретних обставин справи, розмір заподіяної позивачу моральної шкоди суд визначає в 3000 гривень, яка у відповідності до ст. 1167 ЦК України підлягає стягненню на користь позивача.

            На користь позивача також слід стягнути понесені ним витрати в зв'язку з проведенням дослідження автомобіля, судові витрати в загальному розмірі 454  гривні 44 копійки.

                                                                       ( а.с. 1-2, 12-13)

            Керуючись ст. ст. 23, 1166, 1187 ЦК України, ст. ст. 213-215 Цивільного Процесуального Кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

            Позов задовольнити частково.

            Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 матеріальні збитки в розмірі 4886 гривень, вартість витрат пов'язаних з проведенням дослідження автомобілю в розмірі 350 гривень, поштові послуги понесені позивачем в розмірі 14 гривень 94 копійок, витрати на інформаційне забезпечення в розмірі 30 гривень, та державне мито в розмірі 8гривень 50 копійок, моральну шкоду в розмірі 3000 гривень, а всього стягнути 8289(вісім тисяч двісті вісімдесят дев'ять гривень) гривень 44 копійки.

            В задоволенні інших позовних вимог відмовити.

            Рішення може бути оскаржено, про що протягом десяти днів з дня проголошення подається заява про апеляційне оскарження рішення суду. Апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або в термін десяти днів з дня проголошення, без подання попередньої заяви про оскарження.

         Суддя                 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація