Справа № 2-958/08
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 січня 2008 року Приморський районний суд м. Одеси в складі:
головуючого судді Загороднюка В.І.
при секретарі Сребняк І.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі справу за позовом ОСОБА_1 до Другої Одеської державної нотаріальної контори про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом до Другої Одеської державної нотаріальної контори та просить визначити йому додатковий строк для прийняття спадщини за заповітом ОСОБА_2 та зобов'язати другу Одеську державну нотаріальну контору видати свідоцтво про право на спадщину, при цьому він посилається на те, що 18 грудня 2003 року його дід - ОСОБА_2 склав заповіт, посвідчений приватним нотаріусом Одеського міського нотаріального округу - ОСОБА_3 і зареєстрований в реєстрі за номером 541, за яким йому було заповідано все майно, яке належало ОСОБА_2
ІНФОРМАЦІЯ_1. ОСОБА_2. помер, що підтверджується Свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1, виданим ІНФОРМАЦІЯ_1. першим відділом реєстрації актів цивільного стану Приморського районного управління юстиції м. Одеси.
ОСОБА_1. вказує, що він не міг своєчасно подати заяву про прийняття спадщини через своє незнання про відкриття спадщини, у зв'язку з тим, що нотаріус не повідомив його про це, а також через те, що він був відсутній в м. Одесі з сімейних обставин протягом двох років.
У вересні 2007 р. позивач звернувся з заявою до другої Одеської державної нотаріальної контори з метою отримати свідоцтво про спадщину, однак, йому було відмовлено в цьому на підставі того, що строк для прийняття спадщини було пропущено. Визначення додаткового строку для прийняття спадщини необхідно позивачу для належного оформлення права власності на спадкове майно.
В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про час розгляду справи повідомлений належним чином, тому суд вважає за можливе розглянути позов у його відсутності та ухвалити заочне рішення.
Вислухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1.
Згідно заповіту ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, все своє майно, де б воно не було і з чого б воно не складалося, що буде належати йому на день смерті, він заповідає ОСОБА_1.
Згідно довідки ТОВ «Аквілон» від 20.11.2007 р. № 08-11/07 ОСОБА_1, працюючи водієм фірми, з 15.09.2005 р. до 30.12.2005 р. знаходився у відрядженні в м. Київ, а з 04.01.2006 р. до 20.04.2006 р. знаходився у відрядженні в м. Донецьк.
Таким чином, суд вважає, що позивач згідно ст. ст. 1222, 1223 ЦК України є спадкоємцем за заповітом, має право на спадкування та пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, тому у відповідності до п.3 ст. 1272 ЦК України йому слід визначити додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини у три місяці з моменту набрання рішенням чинності.
Керуючись ст. ст. 1222, 1223, п.3 ст. 1272 ЦК України, ст. ст. 213-215, 226 Цивільного Процесуального Кодексу України, суд,
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визначити додатковий строк у шість місяців з моменту набрання цим рішенням чинності для подачі ОСОБА_1 заяви про прийняття спадщини, що відкрилася після смерті діда - ОСОБА_2, що помер ІНФОРМАЦІЯ_1.
Рішення суду може бути переглянуте за заявою відповідача, якій не приймав участі при розгляді справи, поданої протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення може бути оскаржено протягом десяти днів з дня проголошення про що подається заява про апеляційне оскарження ухвали суду. Апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або в термін десяти днів з дня проголошення, без подання попередньої заяви про оскарження.
Суддя :