0525 2-2751/09
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
«26» травня 2009 р. Кіровський районний суд м. Донецька у складі: судді Юр’євої Т.І., при секретарі Власенко Н.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Донецьку справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на неповнолітню дитину, суд,
встановив:
Позивачка звернулась до суду з позовом, в якому вказує, що вона перебуває з відповідачем у зареєстрованому шлюбі з 17.08.2003 року, актовий запис № 972.
Від спільного життя вони мають неповнолітню дитину - ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1. На теперішній час позивачка з відповідачем спільно не проживають. Дитина знаходиться на утриманні позивачці. Добровільно відповідач матеріальної допомоги не надає. В зв’язку з тим, що позивачка не має можливості самостійно забезпечити гідний достаток дитини, просить стягнути аліменти з відповідача на утримання неповнолітнього сина - ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 1/4 частини з усіх видів заробітку /доходу/ відповідача щомісяця до повноліття дитини чи до змінення матеріального становища сторін.
У судовому засіданні позивачка підтримала свій позов повністю, суду дала пояснення аналогічне вищевикладеному.
Відповідач позов визнав, суду пояснив, що згодний сплачувати аліменти у розмірі 1/4 частини з усіх видів заробітку /доходу/ щомісячно до повноліття сина ОСОБА_3. ІНФОРМАЦІЯ_1.
Суд, вислухавши позивачку, відповідача, вивчивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню.
ОСОБА_1 та ОСОБА_2 знаходяться у зареєстрованому шлюбі з 17.08.2003 року, від якого мають неповнолітню дитину - ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1, на даний час виховується матір’ю. Батько дитини - ОСОБА_2 на утримання неповнолітнього сина матеріальної допомоги в добровільному порядку не надає
Відповідно до положень Конвенції ООН про права дітей від 20 листопада 1989 року (ратифікована Україною Постановою Верховної Ради України від 27 лютого 1991 р. № 789-ХІІ) дитини, враховуючи її фізичну і розумову незрілість вимагає спеціального захисту і турботи, включаючи належний правовий захист, як до, так і після народження.
Обов’язок батьків по утриманню дітей до досягнення ними повноліття закріплений в ч.2 ст.51 Конституції України та ст.180 Сімейного кодексу України. У випадку відхилення батьків від виконання цього обов’язку, за рішенням суду засоби на утримання дитини (аліментів) присуджуються в частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі (ст.181 Сімейного кодексу України).
Відповідач зобов’язаний утримувати неповнолітнього сина, та сплачувати аліменти на користь позивачки, тому суд вважає стягнути аліменти з відповідача у розмірі 1/4 частини з усіх видів заробітку /доходу/ щомісячно до повноліття дитини.
Рішення суду в часті стягнення аліментів на утримання дитини за один місяць згідно ст.367 ЦПК України підлягає негайному виконанню.
У відповідності з ст.88 УПК України судові витрати у виді державного збору в сумі 51 грн. підлягають стягненню з відповідача до доходу держави
На підставі ст. ст. 180, 182, 184 Сімейного Кодексу, ст. ст. 224, 226, 232 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на неповнолітню дитину задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця м. Донецька Донецької області, що проживає за адресою: АДРЕСА_1 аліменти у розмірі по 1/4 частини з усіх видів заробітку /доходу/ щомісячно на утримання дитини -ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь матері ОСОБА_1, що проживає за адресою: АДРЕСА_2, починаючи з 23.04.2009 року і до повноліття дитини, чи до змінення матеріального становища сторін.
Стягнути з ОСОБА_2 держмито у дохід держави у розмірі 51, 00 грн., а також витрати на інформаційно-технічне обслуговування розгляду справи у розмірі 250 грн. 00 коп.
Рішення підлягає негайному виконанню.
Заява про подачу апеляційної скарги може бути подана протягом 10 днів від дня оголошення рішення. Апеляційна скарга може бути подана протягом 20 днів після подачі заяви про апеляційне оскарження рішення суду.