Судове рішення #1717118
Справа №____________

                                                                                       Справа №____________

                                                                                 ___________________________2004 р.

Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я

                                                            І М ' Я М        У К Р А Ї Н И

 

30 січня 2008  року                                     Високопільський  районний суд Херсонської області

в складі : головуючий                  Холкіна Г.І.                         

при секретарі                                 Миценко О.Г.               

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт Високопілля цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Високопільської селищної ради Херсонської області про визнання права власності,-

В С Т А Н О В И В

 

    До Високопільського районного суду Херсонської області звернулася ОСОБА_1 з позовною заявою до Високопільської селищної ради Херсонської області про визнання права власності, зазначивши в позовній заяві про те, що  вона доглядала за своєю сусідкою ОСОБА_2, яка мешкає за адресою смт Високопілля АДРЕСА_1. Сусідка сильно хворіла та в результаті померла ІНФОРМАЦІЯ_1. За своє життя вона залишила заповіт за яким все належне їй майно заповідала позивачу. При зверненні до нотаріальної контори їй було відмовлено в оформленні будинку, оскільки на нього відсутні правовстановлюючі документи, в наявності лише Договір від 10.07.1970 року, згідно якого забудовнику надано земельну ділянку під забудову.  Так, як померла, з моменти побудови будинку мешкала в ньому до своєї смерті то вона отримала право власності на даний будинок за набувальною давністю, оскільки, мешкала в ньому з 25.03.1970 року, тобто більш ніж 37 років та в силу ст. 344 ЦК України, набувальна давність, якщо громадянин більш ніж 10 років відкрито користується чужим майном то цей громадянин може поставити питання про визнання права власності на це майно. Оскільки померла заповідала все своє майно та свої права на нього, тобто позивач фактично також отримав право на визнання за ним права власності на майно померлої за набувальною давністю. Просить встановити право власності за нею на будинок розташований по АДРЕСА_1.

    В судовому засіданні позивач ОСОБА_1. підтримала свої позовні вимоги та наполягає на їх задоволенні в судовому порядку.

    В судовому засіданні представник Високопільської селищної ради за дорученням           Камінська М.Л. пояснила, що не заперечує проти задоволення позову в повному обсязі, оскільки більшість будинків збудованих раніше залишаються не оформленні на власника. Власники мають лише рішення про виділення земельних ділянок під забудову та дозвіл на будівництво.

    Заслухавши позивача, відповідача, вивчивши та дослідивши в судовому засіданні матеріали справи, судом встановлено:

    -із  копії паспорту (а.с. 5) встановлено, що ОСОБА_1,ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженка с. Миколаївка Високопільського району Херсонської області та мешканка АДРЕСА_2 смт Високопілля Херсонської області починаючи з 17 вересня 1984 року по теперішній час.

    -із  копії паспорту (а.с. 6) встановлено, що ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженка с. Пілатово Буйського району Костромської області Російської Федерації та мешканка АДРЕСА_1 смт Високопілля Херсонської області починаючи з 25 березня 1970 року по теперішній час.

    - із копії заповіту (а.с. 7) встановлено, що ОСОБА_2, заповіла, у випадку своєї смерті будинок за адресою смт Високопілля АДРЕСА_1 та все те, що буде їй належати на день її смерті і на що вона за законом матиме право заповідає ОСОБА_1 та даний заповіт 27 жовтня 1998 року посвідчений державним нотаріусом Високопільської державної нотаріальної контори.

    - із копії свідоцтва про смерть (а.с. 8) встановлено, що ОСОБА_2, померла ІНФОРМАЦІЯ_1, у віці 84 років, про що у книзі реєстрації смертей зроблено актову запис № 70 від ІНФОРМАЦІЯ_1 відділом РАЦС Високопільського районного управління юстиції Херсонської області.

    - із копії договору від 10.06.1970 року (а.с. 9-10) встановлено, що ОСОБА_2 виконкомом Високопільської селищної ради надано на праві безстрокового користування земельна ділянка під забудову №АДРЕСА_1 Херсонської області.

    - із копії акту від 12.06.1970 року (а.с. 12) встановлено, що ОСОБА_2. відведено в натурі земельна ділянка під забудову по вул. Молодіжна.

    - із копії рішення № 56/7 від 10.04. 1970 року (а.с. 13) встановлено, що ОСОБА_2. Високопільської селищною радою надано право на індивідуальне будівництво по АДРЕСА_1 смт Високопілля Херсонської області.

    - із копії дозволу від 12.06.1973 року (а.с. 14) встановлено, що відділ комунального господарства Високопільської селищної ради надав дозвіл на індивідуальне будівництво ОСОБА_2. по АДРЕСА_1, строк виконання робіт до 12.06.1973 року.

   Згідно ст. 9 ч. 2 ЖК України, громадяни мають право на .... індивідуальне житлове будівництво....

   Згідно ст. 182 ЦК України Право власності та інші речові права на нерухомі речі, обмеження цих прав, їх виникнення, перехід і припинення підлягають державній реєстрації.

   Державна реєстрація прав на нерухомість і правочинів щодо нерухомості є публічною, здійснюється відповідним органом, який зобов'язаний надавати інформацію про реєстрацію та зареєстровані права в порядку, встановленому законом.

   Згідно ст. 321 ЦК України: Право власності є непорушним. Ніхто не може бути ..... обмежений у його здійсненні.

    Згідно ст. 328 ЦК України Право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

   Згідно ч. 1 ст. 344 ЦК України Особа, яка добросовісно заволоділа чужим майном і продовжує відкрито, безперервно володіти нерухомим майном протягом десяти років або рухомим майном - протягом п'яти років, набуває право власності на це майно (набувальна давність), якщо інше не встановлено цим Кодексом.

   Згідно ч. 3 ст. 344 ЦК України Особа, яка заявляє про давність володіння, може приєднати до часу свого володіння увесь час, протягом якого цим майном володіла особа, чиїм спадкоємцем (правонаступником) вона є.

   Згідно ч. 4 ст. 344 ЦК України Право власності за набувальною давністю на нерухоме майно, транспортні засоби, цінні папери набувається за рішенням суду.

   Згідно ст.49 Закону України “Про власність” володіння майном вважається правомірним, якщо інше не буде встановлено судом.

      Таким чином, суд приходить до висновку, що позивач шляхом визнання права власності на нерухоме майно, реалізували своє право на отримання права власності на нерухоме майно. Разом з тим, реалізувавши своє право на житловий будинок позивач набув право володіння будинком і фактично являється власником цього будинку і це негативно  не впливає на інтереси та права сторін та третіх осіб, тому суд вважає за можливим визнати право власності за позивачем на житловий будинок за адресою  смт Високопілля  АДРЕСА_1. Також суд вважає за необхідне довести позивачу, що згідно положення ч. 4 ст. 344 ЦК України Право власності за набувальною давністю на нерухоме майно, набувається за рішенням суду, але згідно положення ч. 1 ст. 344 ЦК України Право власності на нерухоме майно, що підлягає державній реєстрації, виникає за набувальною давністю з моменту державної реєстрації.

       На підставі викладеного, керуючись ст. 9 ЖК України, ст. 49 ЗУ “Про власність”, ст.ст. 182, 321, 328, 344 ЦК України  ст.ст.  10, 60, 212, 215, 367 ч.1 ЦПК України, суд, -

 

В И Р І Ш И В

 

      Позовну заяву ОСОБА_1 до Високопільської селищної ради Херсонської області про визнання права власності - задовольнити.

      Визнати право власності за ОСОБА_1 на житловий будинок за адресою  смт Високопілля  АДРЕСА_1 за набувальною давністю.

         На рішення може бути подано апеляційну скаргу до апеляційного суду Херсонської області протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до Високопільського районного суду протягом десяти днів, починаючи з дня проголошення рішення, через суд Високопільського району Херсонської області. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається до апеляційного суду Херсонської області.

 

 

Суддя:                                                                                                           Г.І.Холкіна

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація