Справа № 2 - 294/2007 року
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 червня 2007 року Овідіопольський суд Одеської області в складі: головуючого судді Комлевої О.С. при секретарі Гринчук Л.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду, в смт. Овідіополь цивільну справу за позовомОСОБА_1 до ОСОБА_2 „Про стягнення моральної шкоди, від злочину"
ВСТАНОВИВ:
В жовтні 2006 року позивач звернулась до суду з вказаним вище позовом до відповідача, в обґрунтуванні свого позову позивач зазначає, що він спричиненогоОСОБА_2. відносно нього злочину він поніс моральну шкоду, яку просить з відповідача стягнути на його користь у розмірі 5 000 гривен.
В судове засідання позивач не з'явився, з тих причин, що на цей час знаходиться під вартою у СІЗО № 22 м. Ізмаїла, за обвинуваченням в скоєні злочину, та надіслав лист на адресу суду, що на своєму позові наполягає.
Відповідач, в судовому засіданні позов не визнав, та пояснив, що він не наносив тяжких ушкоджень потерпілому ОСОБА_1., та просив суд, в позові відмовити.
Заслухавши відповідача, дослідивши матеріали справи, суд дійшов до висновку, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ст. . 10 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Відповідно до ст. 23 ЦК України, особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав.
Моральна шкода полягає: у фізичному болю та стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв'язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я; у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв'язку з протиправною поведінкою щодо неї самої, членів її сім'ї чи близьких родичів; Розмір грошового відшкодування моральної шкоди визначається судом залежно від характеру правопорушення, глибини фізичних та душевних страждань, погіршення здібностей потерпілого або позбавлення його можливості їх реалізації, ступеня вини особи, яка завдала моральної шкоди, якщо вина є підставою для відшкодування, а також з урахуванням інших обставин, які мають істотне значення. При визначенні розміру відшкодування враховуються вимоги розумності і справедливості. Відповідно до ст. . 1167 ЦК України, моральна шкода, завдана фізичній особі неправомірними діями, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини.
.Як встановлено матеріалами справи, 04.09.2006 року Овідіопольським районним судом був винесений вирок, який набрав законної сили. Вироком суду, ОСОБА_2, було визнано винним в скоєні злочину передбаченого ст. . 121 ч. 1 КК України, а саме в тому, що 08.05.2005 року приблизно у 15-30 годин, ОСОБА_2 в стані алкогольного сп'яніння , знаходячись в приміщенні будинку АДРЕСА_1, під час сварки, яка виникла між ним та ОСОБА_1, достав з кармана брюк кухонний ніж та умисно наніс ним удар в леву область живота ОСОБА_1, спричинив йому тяжкі тілесні ушкодження у вигляді: проникнутого поранення живота зліва з пошкодженням міжреберної артерії та тонкої кішки.
Ухвалою від 06.03.2007 року апеляційного суду Одеської області вирок Овідіопольського районного суду Одеської області, був залишений без змін.
Розмір відшкодованої моральної шкоди суд визначає залежно від характеру та обсягу страждань, яких зазнав позивач, їх тривалості та з урахуванням інших обставин.
В зв"язку з чим, з наведених вище обставин, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги в частині відшкодування моральної шкоди підлягають задоволенню в повному обсязі.
Заперечення відповідача, про те, що він не наносив тяжких ушкоджень потерпілому ОСОБА_1. суд до уваги не приймає, з тих підстав, що відповідно до ч. 4 ст. . 61 ЦПК України, вирок у кримінальній справі, що набрав законної сили, обов'язковий для суду про цивільно-правові наслідки дій особи, стосовно якої ухвалено вирок, з питань, чи мали місце ці дії га чи вчинені вони цією особою. Керуючись ст. . 10, 11, 64, 88, 209, 212, 213, 214, 215, 218 ЦПК України, ст. ст. 23, 1167 ЦК України
ВИРІШИВ:
ПозовОСОБА_1 - задовольнити. У відшкодуванні шкоди, завданої злочином, стягнути з ОСОБА_2 на користьОСОБА_1 моральну шкоду у розмірі 5 000 (п'ять тисяч) гривен.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі в 10- денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України
Суддя О.С Комлева