Судове рішення #17191930

Шевченківський районний суд м.Львова

Справа № 2а-990/11

У Х В А ЛА

        „04” липня 2011 року   Шевченківський  районний суд  м. Львова

в  складі : головуючого – судді          Кавацюка В.І

                  при секретарі                     Шутяк З.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові

справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України у Шевченківському районі м. Львова про визнання дій неправомірними, зобов’язання до вчинення дій,

у с т а н о в и в :

02 червня 2011 року ОСОБА_1 звернувся в суд з адміністративним позовом до Управління пенсійного фонду України у Шевченківському районі м. Львова, в якому просить визнати дії Управління пенсійного фонду України у Шевченківському районі м. Львова неправомірними; зобов»язати відповідача зробити перерахунок й виплатити позивачу пенсію за віком як дитині війни з доплатою 30% мінімальної пенсії відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», з врахуванням виплачених сум, а саме: а) за період з липня 2007 року, з часу набрання чинності рішення Конституційного суду України від 09.07.2007р. по 31.12.2007р.; б) за період з травня 2008 року, з часу набрання чинності рішення Конституційного суду України від 22.05.2008 року по 01.05.2011 року; поновлення пропущеного строку звернення до суду, стягнути з відповідача судові витрати 3,40грн.

У позовних вимогах позивач просить суд поновити пропущений строк для звернення до суду.

Відповідно до частини першої статті 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Частиною другою цієї статті визначено, що для  звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Чинними положеннями частини першої статті 100 КАС України передбачено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Згідно ст. 68 Конституції України незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності. Рішення Конституційного суду України від 09 липня 2007 року було офіційно опубліковано 27 липня 2007 року, а Рішення Конституційного суду України від 22 травня 2008 року було офіційно  опубліковане 06 червня 2008 року відповідно, позивач мав змогу дізнатись про порушення своїх прав ще у 2007 та 2008 роках.

Однак позивачем не надано доказів, які б свідчили про поважність причини пропуску процесуального строку звернення до суду. Будь-які об»єктивні чи суб»єктивні обставини не позбавляли позивача можливості звернутись до суду  у визначені законом строки з відповідним позовом до відповідача, якщо позивач вважав, що діями  чи бездіяльністю відповідача порушуються його права та законні інтереси.

              З’ясувавши обставини справи, та враховуючи, що позивач звернувся до суду з пропуском строку звернення та не надав суду докази, що свідчать про поважну причину пропуску строку, адміністративний позов в частині нарахування та виплати підвищення на 30 % мінімальної пенсії дитині війни за період з 09 липня 2007 року по  01 грудня 2010 роки включно, слід залишити без розгляду.

          Роз»яснити, що залишення позовної заяви без розгляду за вказаний період не позбавляє позивача права повторно звернутись з адміністративним позовом до суду, подавши разом з позовом та клопотанням про поновлення строків для звернення до суду, докази поважності причин його пропуску.

              Керуючись ст. ст. 99, 100, 158, 160 ч.4, 165 КАС України, суд  

у х в а л и в :

              Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України у Шевченківському районі м. Львова про поновлення пропущеного строку, визнання дій неправомірними, зобов’язання до вчинення дій в частині нарахування та виплати підвищення на 30 % мінімальної пенсії дитині війни за період з 09 липня 2007 року по 01 грудня 2010 року включно – залишити без розгляду.

        Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом п’яти днів з моменту її проголошення через Шевченківський районний суд м. Львова.  



Суддя:В. І. Кавацюк


 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація